czy zabrac auto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 13 cze, 2006 13:07

Witam

Mam pytanie czy oplaca sie zabrac ze soba samochod - a uprzedzam ze nie jest to super BMW ;-)) czy lepiej zdac sie na transport lokalny.
Moja maz ma pracowac w Sunderladn ( Valeo) i ponoc jest tam bardzo kiepski dojazd no i drogo.
Polecono nam abysmy zabrali ze soba auto - ale czy to sie napewno opłaca?

Dzieki bardzo za pomoc
Pozdrawiam

anik


Wt 13 cze, 2006 19:30

Ja akurat samochodu nie zabralem i mam plany aby nabyc jakies autko tutaj. To nie takie glupie zwazywszy iz samochody w angli sa nie duzo drozsze od roweru.
Niestety ubezpieczenie troszke kosztuje ale to tez jest do przezycia. Jesli chcialabys wstepnie sie zorientowac w cenach jakiegos taniego pojazdu do kulania sie do pracy to polecam www.autotrader.co.uk a do lewostronnego ruchu tez idzie sie przyzwyczaic. Chyba to bardziej sie oplaca niz przyjazd wlasnym samochodem, chociaz samochodem mozna wiecej z soba przywiesc.
Ale to tylko moje zdanie, zawsze sa dwie strony medalu 8)

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Wt 13 cze, 2006 21:40

Simon napisał(a):J zawsze sa dwie strony medalu 8)

Wlasnie... to zalezy. Jesli bedziesz do pracy jezdzil sam musisz pamietac, ze paliwko tez kosztuje (prawie £1/l za diesla). Jednak jezeli bedziesz jezdzil z kims to moze sie oplacac. Samochod daje rozne dodatkowe mozliwosci... ale laczy sie z tym kosztowne ubezpieczenie i podatek (jesli jest zarejestrowany TU), problemy servicowe, miejsca parkingowe (w zalezosci od tego gdzie bedziesz mieszkal i jezdzil), itd.
Transport publiczny nie jest taki drogi, relatywnie oczywiscie. Sa rozne rodzaje biletow, np. tygodniowe, miesieczne, lub sieciowe (na rozne okresy). Wiele zalezy od okolicy po jakiej bedziesz chcial sie poruszac i od tego co bedziesz chcial robic z czasem wolnym... czyli np. pracowac, zwiedzac czy spac :wink: Reasumujac: zawsze sa dwie strony medalu :)

Avatar użytkownika
tom
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Cz 16 lut, 2006 12:15
  • Lokalizacja: NE15 / Denton Burn/Szczecin

Śr 14 cze, 2006 08:22

i musisz zwazyc co Ci potrzebne i czy Ci sie oplaci,bo autobusem nie pojedziesz wszedzie i o kazdej porze.

bary


Pn 17 lip, 2006 13:27

ja przyjechalem do UK w marcu,jestem swoim autem z Polski. powiem jedno,jak masz mozliwosc przyjechac swoim autem,to nie zastanawiaj sie dlugo. naprawde warto. spory koszt dojazdu,ale jak juz tu bedziesz to kosztuje cie tylko paliwo. tutaj czcac kupic auto ,musisz sie liczyc ze wybulisz sporo na ubezpieczenie(tymbardziej ,jesli nie masz 25 lat) NIE ZASTANAWIAJ SIE. JEDZ SAMOCHODEM.

janartang
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 17 lip, 2006 13:18

Pn 17 lip, 2006 15:10

Bedziesz mial trudnosci z ruchem lewostronnym,ale niewielkie,bo tu nie ma specjalnie gdzie wyprzedzac.
Ubezpieczenie wyniesie Cie grosze,a paliwo jest tansze od tut.komunikacji,wiec sie oplaca.
Jak wszedzie tak i tu sa za i przeciw.Musisz zaryzykowac,aby nie zalowac... :wink:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 17 lip, 2006 20:37

Problemy z jazda po drugiej strony moga byc tylko krotkotrwale. Drogi w tym karju sa bardzo dobrze oznaczone, pobudowane i jesli sie dobrze sledzi droge, nie ma sie prawa zjechac na druga strone. Zdarza sie to jednak czasami, to normalne, ale jesli czlowiek sie skupi na poczatku to potem bardzo szybko sie przyzwyczaja.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do Forum ogólne