router

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 24 lis, 2008 20:06

musze kupic router bezprzewodowy.jaki najlepszy?i w miare tani :D ?

Avatar użytkownika
Trombel
Weteran

  • Posty: 280
  • Dołączył(a): Cz 17 sie, 2006 16:37
  • Lokalizacja: suwalki/newcastel

Pn 24 lis, 2008 20:27

Trombel napisał(a):musze kupic router bezprzewodowy.jaki najlepszy?i w miare tani :D ?


D-Link, Linksys, 3com

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Śr 04 mar, 2009 21:14

Mam problem z podłączeniem routera. Zmieniliśmy router ( poprzedni wymeldował się razem z właścicielem) i nie można było połączyć się z nim w celu skonfigurowania. Uznaliśmy że jest zepsuty, więc kupiliśmy następny tym razem lepszej firmy NETGEAR. Problem nie zniknął. Wyczyściłem wszystkie pliki interenetowe w przeglądarce internetowej (według instrukcji) i nic nie dało. Radźcie co robić, bo ciężko się dzielić jednym kabelkiem.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Śr 04 mar, 2009 21:54

jawik napisał(a):Mam problem z podłączeniem routera. Zmieniliśmy router ( poprzedni wymeldował się razem z właścicielem) i nie można było połączyć się z nim w celu skonfigurowania. Uznaliśmy że jest zepsuty, więc kupiliśmy następny tym razem lepszej firmy NETGEAR. Problem nie zniknął. Wyczyściłem wszystkie pliki interenetowe w przeglądarce internetowej (według instrukcji) i nic nie dało. Radźcie co robić, bo ciężko się dzielić jednym kabelkiem.


moze klopot nie lezy w przegladarce i czyszczeniu plikow, ale w konfiguracji routera i polaczenia bezprzewodowego, skoro na kablu jak rozumiem dziala.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 05 mar, 2009 07:31

Router podłączyłem tak jak i poprzednie dokładnie wtykając wtyczki w odpowiednie gniazdka. Jednak tym razem nie mogę się połączyć z routerem w celu jego skonfigurowania. Korzystam z oprogramowania nedgara na CD jak krok po kroku podłaczyć urządzenie (to już dla tych co się nie znają nic na informatyce) bez efektu. Pojawia się komunikat że brak połączenia. Kabel między routerem a komputerem jest dobry, bo działa na nim interenet bezpośrednio podłączony do modemu. Podobnie wymieniłem dla sprawdzenia kabel między routerem a modemem, i też nic... oj ja bidny :cry:
Sprawdziłem też wszystko na laptopie blisko routera i modemu z podobnym efektem. Czy istnieje możliwość ustawienia coś w modemie żeby nie można było podłączyć następnego routera? Mam tu na myśli złośliwość ludzką.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Cz 05 mar, 2009 10:56

jawik napisał(a):Router podłączyłem tak jak i poprzednie dokładnie wtykając wtyczki w odpowiednie gniazdka. Jednak tym razem nie mogę się połączyć z routerem w celu jego skonfigurowania. Korzystam z oprogramowania nedgara na CD jak krok po kroku podłaczyć urządzenie (to już dla tych co się nie znają nic na informatyce) bez efektu. Pojawia się komunikat że brak połączenia. Kabel między routerem a komputerem jest dobry, bo działa na nim interenet bezpośrednio podłączony do modemu. Podobnie wymieniłem dla sprawdzenia kabel między routerem a modemem, i też nic... oj ja bidny :cry:
Sprawdziłem też wszystko na laptopie blisko routera i modemu z podobnym efektem. Czy istnieje możliwość ustawienia coś w modemie żeby nie można było podłączyć następnego routera? Mam tu na myśli złośliwość ludzką.


moze to glupie co napisze ale mialem podobny problem przy modemie virgin i routerze. musialem polaczyc je kablem crossowanym. mozna goi kupic w maplinie i pc worldzie, pisze na nich bodajze crossover. moj modem nie chcial wspolpracowac z routerem na zwyklym kablu.

kolega zakladal internet pare dni temu i zaskoczylo dopiero jak po podlaczeniu wszystkiego zrestartowalem modem.

co do konfiguracji netgeara to w przegladarce wpisuje sie adres IP z bramy domyslnej (znajdziesz we wlasciwosciach polaczenia na kompie) , po zalogowaniu, przechodzisz bodajze na router status i szukasz guzika status polaczenia i masz tam mozliwosc recznego odswiezenia IP. doslownie dwa dni temu walczylem z taka jedna bestia i wygralem dopiero jak popodlaczalem wszystko a na koniec zrestartowalem modem :)

powodzenia

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Cz 05 mar, 2009 11:50

Zawsze trzeba zrestartowac modem po podlaczeniu wszystkiego lub dokonaniu jakichkolwiek zmian.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 05 mar, 2009 12:11

Ciekawy pomysł z tym kablem Crossowanym. Poszukam takiego jak będe na zakupach. Dziwne tylko że do tej pory dobrze wszystko chodziło na zwykłym kablu, który kupiłem z routerem. Ale jak zadziała będę happy i wdzięczny Nemec ::wales

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Cz 05 mar, 2009 16:05

Problem rozwiazany. Potrzeba było tylko mądrej głowy.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Cz 05 mar, 2009 18:02

Pochwal sie co bylo nie tak :>

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 05 mar, 2009 22:56

Udało się połączyć z routerem za pomocą 3ciego komputera. W między czasie kupiłem kabel krosowy. Lepiej by było dać na tacę te 5f :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pt 06 mar, 2009 13:06

A czy wiecie, może jakie hasło ma vigin na modemy? Czy do każdego jest inne ( chodzi mi o 250, 255)

Vodun


Pt 06 mar, 2009 19:03

Vodun napisał(a):A czy wiecie, może jakie hasło ma vigin na modemy? Czy do każdego jest inne ( chodzi mi o 250, 255)



jak sie nie myle to standardowe bylo : virgin albo password

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do HOBBY UK

cron