Wymiana silnika w motorze

Wt 17 mar, 2009 20:46

Czy ktoś z Was wymieniał może silnik w motorze? - interesuje mnie jak to wygląda od strony prawnej... Jak wygląda korekta (zmiana numerów) w dowodzie rejestracyjnym?

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 17 mar, 2009 21:38

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Ow ... DG_4022054


a w praktyce wyglada to nastepujaco : informujesz DVLA a oni ci wysylaja nowy uaktualniony V5, pod warunkiem ze nie zmieniles pojemnosci bo moga zaczac byc upierdliwi ;)

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wt 17 mar, 2009 22:05

lucky napisał(a):http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/ChangesToYourRegistrationCertificate/DG_4022054

a w praktyce wyglada to nastepujaco : informujesz DVLA a oni ci wysylaja nowy uaktualniony V5, pod warunkiem ze nie zmieniles pojemnosci bo moga zaczac byc upierdliwi ;)


Ok, z tym, ze u mnie wymiana nie miała miejsca w warsztacie... i kwitku żadnego nie posiadam - jedyne co mam to oba V5. Czy wystarczy jak im je podeśle?
A pojemność jest ta sama...

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 17 mar, 2009 22:13

najlepiej jedz do dvla w gosforth, jak im sie patrzy w oczy to sa bardziej ludzccy, w teori wyglada tak ze musisz im przedlozyc papiery ktorych zdobycie graniczylo by z cudem a faktycznie wystarczy im powiedziec ,ze to beda twoje nowe numery silnika bo stary sie zepsul, jak cie zapyta o warsztat (w co watpie) to jej tlumaczysz ze w manualu jest napisane jak sie zmienia silnik bo w motorze jest to rownie proste jak w samochodzie wymiana filtra powietrza, powinno jej (w gosforth same babki) to wystarczyc. Moga sie jedynie cisnac o jakis dokument potwierdzajacy ze zakupiles ten silnik legalnie, chocby na papierze taletowym "ja jim sprzedac silnik o numerach 123... to tymot" ;)

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wt 17 mar, 2009 22:17

Dzieki Lucky, dowód zakupu mam w postaci drugiego V5... mam nadzieje, ze wystarczy...
Jeszcze jedno - muszę teraz zrobić MOT... jak sadzisz lepiej przed wizyta w DVLA czy po?

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 17 mar, 2009 22:37

pytanie czy przejdzie skoro nie bedzie sie zgadzal numer silnika....
ja bym najpierw podjechal do dvla

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Śr 18 mar, 2009 20:29

Dziek raz jeszcze! W piątek atakuje DVLA... :horse:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK