kurs na instruktora prawa jazdy

So 17 sty, 2009 11:42

Hejka mam pytanie ,aby zrobic taki kurs w Anglii ile lat trzeba miec prawo jazdy i na czym polega taki kurs? czy dlugo sie czeka na licencje i ile mozna zarobic? prosze o odpowiedzi tych ktorzy znaja ten temat. z gory dziekuje :D

natalia242008
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 15 sty, 2009 11:28

So 17 sty, 2009 12:26

Zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym szkolenia i egzaminowania kierowców, aby zostać instruktorem nauki jazdy należy:

1. Odbyć szkolenie na kursie DLA KANDYDATÓW NA INSTRUKTORÓW NAUKI JAZDY

WYMAGANIA
* posiadanie średniego wykształcenia,
* nie karany wyrokiem sądu za przestępstwa lub wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym,
* posiadanie, przez okres co najmniej 3 lat, uprawnień do kierowania pojazdami rodzaju objętego szkoleniem,
* odpowiedni stan zdrowia,
* uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu kwalifikacyjnego ze znajomości przepisów i techniki kierowania pojazdem,


DOKUMENTY wymagane do przyjęcia na kurs
* dokument potwierdzający posiadanie średniego wykształcenia,
* zapytanie o karalność,(sądowe-wydane przez punkt informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym , policyjne-wydane przez Komendy Wojewódzkie Policji właściwe wg miejsca zamieszkania),
* orzeczenie lekarskie oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem,
* kserokopia posiadanego prawo jazdy


2. Zdać egzamin przed państwową komisją egzaminacyjną powołaną przez Wojewodę
3. Uzyskać wpis do ewidencji instruktorów oraz legitymację instruktora u Starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o uprawnienie do szkolenia kandydatów na kierowców

Tak jest w polsce, tutaj pewnie podobnie. Przejdz sie do jakiejs szkoly i ci powiedza wszystko lub w DVLA

Vodun


N 18 sty, 2009 17:58

Dzieki za informacje pozdrawiam

natalia242008
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 15 sty, 2009 11:28

So 28 lut, 2009 22:24

zarobic mozna calkiem sporo ale powinnas zaczac od ceny tego kursu.mysle w 4000 f powinnas sie zmiescic :)

andykan
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): N 08 lut, 2009 19:47

So 21 mar, 2009 17:27

oczywiscie kursow nie trzeba robic ale zdaj te 3 egzaminy bez kursu-powodzenia

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

N 22 mar, 2009 12:00

Mariusz - widziałeś co ja napisałem -
Tak jest w polsce, tutaj pewnie podobnie. Przejdz sie do jakiejs szkoly i ci powiedza wszystko lub w DVLA
Napisałem, że jest tak w PL a nie tutaj.

Vodun


N 22 mar, 2009 12:00

P.S Mike masz racje, zdaj egzaminy, nie robiąc jakiś kursów.

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do MOTO UK