Pytanie o ubezpieczenie

Pn 17 sie, 2009 14:17

mam takie pytanko jak wszyscy wiemy ubezpieczenie w Anglii jest na konkretnego kierowce i nie moze ( teoretycznie) jezdzic nikt inny. Moj przyjaciel anglik zawozil kiedys znajomego na lotnisko samochodem swojego ojca a on pod wzgledem ubezpieczenia jest bardzo bojazliwy i zastanawia mnie czy jest jakas ubezpieczalnia ktora ubezpiecza kierowce na jazde jakimkolwiek samochodem i wiaze sie to np z wyzsza skladka czy w kazdej trzeba podawac jaki samochod itp

wesoly_czlowiek
Bywalec

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): N 15 lip, 2007 19:54
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Pn 17 sie, 2009 19:13

Jezeli masz ubezpieczenie FULL , to mozesz jezdzic kazdym samochodem.
Jezeli masz COMP lub THIRD PART mozesz jezdzic tylko pojazdem ktory widnieje na Twojej polisie.

Pozdrawiam

krzysiek
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): N 09 lis, 2008 19:16
  • Lokalizacja: Darlington / Szczecin

Pn 17 sie, 2009 21:05

krzysiek napisał(a):Jezeli masz ubezpieczenie FULL , to mozesz jezdzic kazdym samochodem.
Jezeli masz COMP lub THIRD PART mozesz jezdzic tylko pojazdem ktory widnieje na Twojej polisie.

Pozdrawiam



A to coś nowego!!!
A kolego to skąd wyciągnął takiego newsa?

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Wt 18 sie, 2009 11:32

Czyli mam rozumiec ze wystarczy wykupic ubezpieczenie full i smigac czym sie tylko chce :D a orientujesz sie moze ile kosztuje taka polisa zaznaczyc chcialbym przy tym ze prawko posiadam od grudnia 2008r wiec krotko

wesoly_czlowiek
Bywalec

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): N 15 lip, 2007 19:54
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Wt 18 sie, 2009 16:51

A ja słyszałem że jak masz polisę FULL to możesz jeżdzić tylko FULL wypas bryczką i możesz też jeżdzić na lekkiej bańce ::pijacy bo masz FULL INSURANCE ::placz.
wesoły_człowiek Twój przyjaciel Anglik był z pewnością dopisany do polisy ojca jako użytkownik bo tylko w ten sposób możesz poruszać się samochodem zgodnie z prawem

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Śr 19 sie, 2009 21:08

mareq napisał(a):A ja słyszałem że jak masz polisę FULL to możesz jeżdzić tylko FULL wypas bryczką i możesz też jeżdzić na lekkiej bańce ::pijacy bo masz FULL INSURANCE ::placz.
wesoły_człowiek Twój przyjaciel Anglik był z pewnością dopisany do polisy ojca jako użytkownik bo tylko w ten sposób możesz poruszać się samochodem zgodnie z prawem


No niestety nie masz racji. Dopisanie do polisy jest jednym z wyjsc. Oplaca sie jezeli np ojcec, zona, brat ma samochod i ktos inny chcialby jezdzic stale. Inne wyjscie do wykupienie odpowiedniej opcji ubezpieczenia. Trzeba sprawdzic ale u mnie w Churchillu majac comprehensive moge jezdzic innymi samochodami za zgoda jego wlasciciela. Trzeba tylko pamietac ze wtedy takie auto chronione jest tylko w zakresie third party (odpowiednik naszego oc).
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Cz 20 sie, 2009 03:12

A "u mnie" w Churchill trzeba jeszcze miec skonczone 25 lat i auto musi miec pelne ubezpieczenie np na jego wlasciciela.

abcd23
Rozkręca się

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): N 17 sie, 2008 06:55

Pt 21 sie, 2009 08:44

No wlasnie dopytalem sie go konkretnie i on ma a pelna opcje ubezpieczenia i tak jak tu pisze kolega trzeba mniec skonczone 25 lat i to jest tylko na zasadzie oc wiec troche kaszana ale wazne ze w ogole cos takiego jest
dzieki wszystkim za odpowiedzi

wesoly_czlowiek
Bywalec

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): N 15 lip, 2007 19:54
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK