ceny nowych aut w uk PYTANIE ?

Pn 12 paź, 2009 21:12

Czy ktoś mi jest w stanie logicznie wytłumaczyć dlaczego różnica w cenie aut jest taka duża ??
Dla przykładu:
bmw m3e92 cena podst. wersji 312 800 w pl a w uk przy kursie funta 4,6 wychodzi 235k zł z hakiem

Dwie odpowiedzi mam ale takie naciągane:
- mocna złotówka no ale bez przesady
- kierownica po stronie pasażera :P

No i teraz co jeszcze słucham podpowiedzi

Avatar użytkownika
LaskaPL
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 12 paź, 2009 10:46
  • Lokalizacja: Ta wiocha z tramwajami Sz-N

Wt 13 paź, 2009 10:07

Juz pomijajac takie szczegoly jak wliczone 5 letnie ubezpieczenie, ktorego nie ma w ofertach UK wliczonego jako standard to podszedles do tematu od dupy strony.

Porownuje sie modele popularne, np. 320d, ktorego roznica na chwile obecna to jakies 15k PLN tylko, wliczajac 5 letnie gwarancje i masz cena taka sama.

Ty porownujesz model ktory w Polsce sprzeda sie jeden na pol roku a tu sprzedaja sie jeden na tydzien (conajmniej) w skali kraju. I juz masz glowny powod roznicy cenowej dla takich modeli. Poza tym o ile sie nie myle to w nowych BMW przekladki nie zrobisz wiec moga sobie dyktowac polityke cenowa jaka chca :)

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 14 paź, 2009 20:59

A ja znalazłem coś takiego.
Oba autka maja kierownicę z lewej strony a różnica w cenie jest taka że na troche paliwa jeszcze wystarczy hi hi...

tutaj TEN

a tutaj TEN

jak widać ten z auto tradera jest o rok młodszy i jest to najdroższy jaki znalazłem
a swoją droga ciekawe czy ten w polsce nie jest właśnie sprowadzony z UK bo to chyba niezły deal :gaah:

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do MOTO UK