Zapraszam na bezpłatne kursy


So 03 lis, 2007 09:04

rzeczywiscie troszke :mrgreen:

ja ogolnie korzystalam wczesniej ze stronki BBC


thanks

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wt 28 kwi, 2009 22:17

Tylko odświerzam. Może się przydać,

Vodun


Śr 29 kwi, 2009 12:45

ooo dzieki, nie widzialam wczesniej !
:-) thx

naola
Bywalec

  • Posty: 157
  • Dołączył(a): Pt 11 lip, 2008 11:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

N 10 maja, 2009 10:47

a może ktoś wie gdzie jest angielski ale na przykład w weekendy nie wszyscy maja czas w tygodniu

Avatar użytkownika
MASTERS
Bywalec

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): Wt 31 lip, 2007 12:05
  • Lokalizacja: Newcastle

N 27 wrz, 2009 20:52

A ja byłabym zainteresowana takimi kursami przez internet. W miasteczku, którym mieszkam, nie ma żadnych kursów, poza ESOLem, z którego niestety zrezygnowałam, gdyż "pan profesor ( Szkot swoja drogą), uczył nas na Level-u 1 komunikacji na "byle jakim poziomie". Twierdził,że gramatyka nam do niczego potrzebna :o) i i tak nigdy nie nauczymy się dobrze języka, więc cytuję " aby się dogadać"...żenada. Nie miał pojęcia o zasadach gramatycznych i nie umiał odpowiedzieć na najprostsze pytanie.
Problem jest też w tym, że nie wiem od jakiego poziomu powinnam zacząć, gdyż jestem tu już 3 lata, ale angielskiego uczyłam się sama od podstaw, więc dogadywać się spokojnie dogaduję, ale z gramatyką już gorzej. Zdałam niby tą pierwszą część egzaminu z Level-u 1 i mam certyfikat, i tak myślę ,że powinien to być jakiś średnio zaawansowany, ale mam braki w gramatyce, więc chętnie bym się sprawdziła. Mam stałe łącze internetowe, więc to mi naprawdę odpowiadało.Jeśli jest taka możliwość proszę o kontakt.

Avatar użytkownika
dimona
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 21:18
  • Lokalizacja: Whitby/Gdańsk

Pn 28 wrz, 2009 09:08

Cala nauka jesli chodzi o Literacy opiera sie glownie na analizowaniu roznego rodzaju tekstow. Nie ma tam nic lub prawie nic stricte gramatycznego. Glownie analizujesz tekst, wyciagasz wnioski i informacje w nim zawarte. Jesli chcesz nauczyc sie zasad gramatycznych to raczej malo skorzystasz

Avatar użytkownika
MirekSzu
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 02 kwi, 2007 09:51
  • Lokalizacja: Sunderland/Tychy

Pn 28 wrz, 2009 15:16

I to by się wszystko zgadzało, tyle, że kiedy ja czasami na tym kursie " trzepałam" jak potłuczona, bo nie bardzo wiedziałam jakiego np. czasu poprawnie użyć, to pan nauczyciel nie dość, że nie poprawiał, to w ogóle ignorował to. Sama widząc mój błąd pytałam np. jakiego tu czasu powinnam użyć, to pan twierdził, że to nie był wprawdzie poprawny, ale Anglicy i tak mnie zrozumieją... ważne , żeby DUŻO mówić . ( mój przypisek: Można sobie dużo mówić, ale można chyba też DOBRZE mówić???? ). Kiedy naciskałam go on stwierdzał, że poprawnie to my nigdy nie będziemy mówić ! Sorki, ale tego jakoś nie potrafiłam połknąć. Bo gadać, żeby sobie popaplać to ja mogę w domu, albo z kumplami w pracy i nie muszę po to płacić za kurs 140 funtów :). A może, to, że chce poprawnie mówić, to za dużo? Może się czepiam...ważne że paplam i się dogaduje ;)

Avatar użytkownika
dimona
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 21:18
  • Lokalizacja: Whitby/Gdańsk

Pt 16 paź, 2009 14:03

MirekSzu napisał(a):Cala nauka jesli chodzi o Literacy opiera sie glownie na analizowaniu roznego rodzaju tekstow. Nie ma tam nic lub prawie nic stricte gramatycznego. Glownie analizujesz tekst, wyciagasz wnioski i informacje w nim zawarte. Jesli chcesz nauczyc sie zasad gramatycznych to raczej malo skorzystasz


Może sam egzamin wyglądał dla ciebie jak analiza tekstu i wyciąganie wnisoków, ale Adult Literacy to: speaking, listening, reading and grammar i wszystkie te aspekty wpływają na ocene. Jest to egazamin narodowy dla Anglików (odpowiednik GSCE dla dorosłych) i całe ESOL w collegach bazuje właśnie na Adult Literacy.

Ze strony Cambrigde (najpopularniejsze kursy ESOL):
http://www.cambridgeesol.org/exams/general-english/sfl/
Skills for Life is the government's strategy for improving adult literacy, numeracy and ESOL skills in England, Wales and Northern Ireland. From September 2004, all qualifications for adult learners of English in the state sector which relate to the strategy must be based on the Adult ESOL Core Curriculum a development of the National Standards for Adult Literacy; and accredited by the Qualifications and Curriculum Authority (QCA).


Organizacja rządowa QCDA która nadzoruje kursy ESOL w UK wyranie mówi że kursy ESOL są oprate na Adult Literacy:
http://www.qcda.gov.uk/5553.aspx
ESOL Skills for Life

These qualifications have been designed to meet the needs of the broad range of learners who want to live and work in this country and if, appropriate, intend to become citizens of the UK. These qualifications are eligible for public funding in England through the LSC and apply to Skills for Life priority groups.
ESOL Skills for Life qualifications are based on the National Standards for Adult Literacy. At levels 1 and 2, the ESOL Skills for Life assess reading through the same national tests as are used for Key Skills Communication qualifications and the level 1 and 2 Certificate in Adult Literacy. You can view examples of these tests from the right-hand side of this page


Tutaj przykładowe wymagania jednego z Uniwerków w Londynie i odpowiedniki kursów:
czyli np.

Adult Literacy = IELTS 5.0 = FCE zdane na ocene C = Angielski na poziomie [b]Intermediate Middle

Cała tabela tutaj....

Czyli jak widać Adult Literacy na poziomie 2 wystarczy na studia.

W Newcastle College, jeżeli chcesz zrobić papiery na elektryka (17th edition), jako obcokrajowiec musisz mieć IELTS 5.0, albo odpowiednik i Adult Literacy Lev.1 jest tego odpowiednikiem.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA