jak to jest z tymi GPS'ami ??

So 24 paź, 2009 21:27

Witam wie ktoś może jak to jest z tymi GPS'ami
jak one pokazują prędkość czy to GPS zle pokazuje czy licznik ??
bo np jade 120 km/h a GPS pokazuje 109
Jade 180 km/h GPS pokazuje tylko 162 km/h
co mówi prawdę GPS czy licznik ??

Avatar użytkownika
Astramk42005
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): So 29 sie, 2009 19:56

N 25 paź, 2009 01:42

Nie wiem jak jest z gps ale liczniki w wiekszosci samochodow pokazuja troche zafalszowane predkosci. Kiedys nawet w ktorejs gazecie byl test z ktorego wyszlo ze najdokladniejszy licznik ma citroen c4 ale to bylo jakies 2 lata temu. Co do gps nie mam pojecia ale byc moze tez troszke oszukuje. Podobno fotoradar jest dokladny ale nie warto sprawdzac :)

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

N 25 paź, 2009 07:09

Antypatriota napisał(a):Nie wiem jak jest z gps ale liczniki w wiekszosci samochodow pokazuja troche zafalszowane predkosci. Kiedys nawet w ktorejs gazecie byl test z ktorego wyszlo ze najdokladniejszy licznik ma citroen c4 ale to bylo jakies 2 lata temu. Co do gps nie mam pojecia ale byc moze tez troszke oszukuje. Podobno fotoradar jest dokladny ale nie warto sprawdzac :)


Trochę to znaczy ile? Mało prawdopodone wydaje mi się żeby licznik samochodowy wskazywał błędny pomiar, skoro dane bierze bezpośrednio z koła. Z pewnością nie jest to pomiar laboratoryjny, ale wystarczający żeby wiedzieć z jaką predkością się jedzie. Co innego pomiar prędkości przez GPS. Urządzonko to dosyć dokładnie mierzy miejsce pobytu, ale z prędkością to już są przybliżenia. Wydaje mi się że działa to podobie jak w komputerze kiedy kopiujesz plik i jest komunikat że zostało do ukończenia np 6min. Za minutę sprawdzasz i zostało już 50s. W GPSie jest podobnie. To tylko program który w przybliżeniu podaje prędkość i należy polegać na liczniku samochodowym.

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

N 25 paź, 2009 09:21

Trzymaj sie tego co ci pokazuje ten samochodowy jesli chodzi o radary :) a gps zawsze bedzie przeklamywal w dol i pokazywal mniej bo chcial nie chcial zawsze bedziesz mial opoznienie zanim sygnal z gpsu dojdzie do satelity i wroci do gpsu, to tak jak bys ogladal tv ten sam kanal naziemne i np przez sky czy virgin jest roznica w czasie midzy nimi :)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

N 25 paź, 2009 09:47

Sprawdź czy masz oryginalne opony, jeżeli masz mniejszy rozmiar od oryginalnych, licznik będzie przekłamywał.

KrechaNS
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 16 wrz, 2009 15:24
  • Lokalizacja: Newcastle

N 25 paź, 2009 13:31

KrechaNS napisał(a):Sprawdź czy masz oryginalne opony, jeżeli masz mniejszy rozmiar od oryginalnych, licznik będzie przekłamywał.



hehehehehe :mrgreen:

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

N 25 paź, 2009 14:05

liczniki samochodowe zawsze przeklamuja najdokladniejsze sa elektroniczne pomiary ale napewno nie gps jezeli juz masz wybierac miedzy nimi dwoma to licznik samochodowy jest z pewnoscia dokladniejszy

wesoly_czlowiek
Bywalec

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): N 15 lip, 2007 19:54
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

N 25 paź, 2009 18:35

Trochę to znaczy ile? Mało prawdopodone wydaje mi się żeby licznik samochodowy wskazywał błędny pomiar, skoro dane bierze bezpośrednio z koła. Z pewnością nie jest to pomiar laboratoryjny, ale wystarczający żeby wiedzieć z jaką predkością się jedzie. Co innego pomiar prędkości przez GPS. Urządzonko to dosyć dokładnie mierzy miejsce pobytu, ale z prędkością to już są przybliżenia. Wydaje mi się że działa to podobie jak w komputerze kiedy kopiujesz plik i jest komunikat że zostało do ukończenia np 6min. Za minutę sprawdzasz i zostało już 50s. W GPSie jest podobnie. To tylko program który w przybliżeniu podaje prędkość i należy polegać na liczniku samochodowym.
[/quote]

Zamieszczam link gdzie wszystko jest wyjasnione. Jezeli chodzi o liczniki samochodowe.

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Czy-te ... 734,1.html

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

N 25 paź, 2009 19:06

"W przypadku aut zarejestrowanych po 1991 roku dopuszczalny błąd pomiaru wynosi 10 proc. plus 4 km/h. Czyli przy rzeczywistej prędkości 130 km/h na liczniku możemy zobaczyć nawet 147 km/h! "

Ciekawe jaki procent ludzi płaci mandaty i traci punkty przez dopuszczalny błąd pomiaru? Gdzie więc można by było znaleźć te statystyki nie w formie artykułu, tylko naukowgo źródła? Żeby można było powołać się na to w momencie otrzymania listu z dowodami na przekroczenie predkości.

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

N 25 paź, 2009 21:32

Ciekawe jaki procent ludzi płaci mandaty i traci punkty przez dopuszczalny błąd pomiaru? Gdzie więc można by było znaleźć te statystyki nie w formie artykułu, tylko naukowgo źródła? Żeby można było powołać się na to w momencie otrzymania listu z dowodami na przekroczenie predkości.


W artykule miales na swoje pytanie odpowiedz.

"....Dyrektywa 77/433/ EWG generalnie zabrania przede wszystkim tego, żeby licznik wskazywał prędkość niższą niż rzeczywista....
....Jedno jest jednak pewne. Przy kontroli policyjnej nie warto się tłumaczyć, że licznik naszego samochodu wskazywał prędkość niższą, niż była w rzeczywistości! W tę stronę prędkościomierze nie przekłamują nigdy, chyba że auto zostało wyposażone w koła o rozmiarze większym niż to przewidział producent. A do tego lepiej się nie przyznawać."

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do MOTO UK