Prawa dotyczące sprzedaży na E-BAY

Pn 10 maja, 2010 12:16

Witam Wszystkich :D
Mam zamiar zająć się sprzedażna na ebay. Produkt który mam zamiar sprzedawać jest nowy, ok 1000 sztuk na początek.Jakie kroki prawne powinienem wykonać zęby ta sprzedaż była legalna. Czy powinienem zarejestrować firmę, czy powinienem przejść na self employed a możne jeszcze coś innego.Dodam tylko ze jestem zatrudniony w pewnej firmie na pól etatu. Moze ktoś wie jakie rozwiązanie było by najbardziej korzystne w mojej sytuacji.Z góry dziękuję za odp i Pozdro.

lord1k
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 10 maja, 2010 11:44

N 13 cze, 2010 09:45

lord1k napisał(a):Witam Wszystkich :D
Mam zamiar zająć się sprzedażna na ebay. Produkt który mam zamiar sprzedawać jest nowy, ok 1000 sztuk na początek.Jakie kroki prawne powinienem wykonać zęby ta sprzedaż była legalna. Czy powinienem zarejestrować firmę, czy powinienem przejść na self employed a możne jeszcze coś innego.Dodam tylko ze jestem zatrudniony w pewnej firmie na pól etatu. Moze ktoś wie jakie rozwiązanie było by najbardziej korzystne w mojej sytuacji.Z góry dziękuję za odp i Pozdro.


Musisz poinformować pracodawce ze bedziesz prowadzil wlasny biznes. Jezeli pracodawca sie zgodzi to mozesz rozpocząc sprzedaz. Przez pierwsze 3 miesiace nie masz obowiazku rejestracji w HMRC, ale masz obowiazek prowadzic rachunki, przychody, rozchody, koszty, itd,
Po tym okresie mozesz zrezygnowac, lub prowadzic dalej dzialalnosc. Rozliczyc sie w HMRC z zyskow/strat. Zaplacic NIC - National Insurance Contributions, czy jakos tak chyba 12 GBP miesiecznie. Jezeli Twoj biznes przetrwa - rozliczyc sie raz do roku po zakonczeniu roku podatkowego, lub jezeli jestes platnikiem VAT, rozliczac sie co miesiac.

Masz jakies dodatkowe pytania to pisz na priv, zgadamy sie na rozmowe w mojej firmie i wszystko Ci objasnie.

Pozdrawiam
na Ra

Avatar użytkownika
Mate Creative
Bywalec

  • Posty: 190
  • Dołączył(a): N 22 mar, 2009 11:25
  • Lokalizacja: Newcastle / Gateshead

N 13 cze, 2010 13:16

Co powiedzial Mate Creative - wszystko sie zgadza, oprocz tego, ze nie musisz informowac pracodawcy. To tylko Twoja sprawa co robisz we wlasnym czasie. Chyba, ze masz w kontrakcie napisane, ze nie mozesz prowadzic swojej dzialalnosci (o ile koliduje ona z praca, ktora wykonujesz - mam na mysli konflikt interesow ).

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES