JAK ZAREJESTROWAĆ WYREJESTROWANY SAMOCHOD

Cz 14 paź, 2010 14:02

WITAM MAM PYTANKO JAK ZAREJESTROWAC SAMOCHOD KTORY ZOSTAL WYREJESTROWANY NIEMUSZAC GO UBEZPIECZAC(DODAM ZE UBEZPIECZENIE PRZERASTA JEGO WARTOSC 2 KROTNIE)PROSZE O JAKAS PODPOWIEDZ MOZE JEST KTOS KTO JUZ PRZEZ TO PRZECHODZIŁ I MOZE UDZIELIC MI INFORMACJI

klata4
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 08:03
  • Lokalizacja: gateshead

Cz 14 paź, 2010 18:29

To po co go rejestrowac skoro i tak nie bedzie sie oplacalo placic ubezpieczenia? A skoro takowego nie bedzie to i tak nie bedzie ROAD LEGAL, wiec nie bedzie mozna nim jezdzic.

Jesli mimo to chcesz go rejestrowac to rozumiem ,ze chodzi ci o zmiane statusu z SORN poprzez wykupienie taxu, jak tak to musisz miec wazny MOT(przeglad) i wykupic conajmniej jednodniowe ubezpieczenie ktore wydrukujesz i wraz z V5 (dowodem rejestracyjnym) lub przynajmniej "zielonym swistkiem" i certyfikatem mot-u i pujsc z tym wszystkim na poczte. W chwili wykupienia TAX-u pojazd staraci status SORN.

No chyba ze ,ze chodzi ci o tzw Write off vehicle to to juz inna bajka...
Jesli status bedzie "repairable write-off" to trzeba bedzie zrobic vic test za 42 funa i potem to co pisalem powyzej a jesli bedzie "Statutory write-off" to i swiety bozie nie pomozie :D

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Pt 15 paź, 2010 00:05

lucky, straszny oblatany w tym jesteś, to pomóż prosze kobiecie... ;)
zakupiłam właśnie autko, ma mota, ma road taxa. Nie zamierzam go ruszać nigdzie spod domu przez pewnie min. 2 mce zanim nie zrobię full driving licence. Czy muszę już go ubezpieczać czy mogę odczekać te 2mce aż zacznę jezdzić? Wiem, że w Pl musi być ubezpieczony nawet jak nie jezdzi, no ale tu się ubezpiecza jakby osobę, nie samochód, nie?
Wiem, że na provisional mogę też jezdzić, ale nie mam nikogo kto by ze mną jezdził, więc autko musi poczekać :(

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Pt 15 paź, 2010 01:12

ekoper napisał(a):lucky, straszny oblatany w tym jesteś, to pomóż prosze kobiecie... ;)
zakupiłam właśnie autko, ma mota, ma road taxa. Nie zamierzam go ruszać nigdzie spod domu przez pewnie min. 2 mce zanim nie zrobię full driving licence. Czy muszę już go ubezpieczać czy mogę odczekać te 2mce aż zacznę jezdzić? Wiem, że w Pl musi być ubezpieczony nawet jak nie jezdzi, no ale tu się ubezpiecza jakby osobę, nie samochód, nie?
Wiem, że na provisional mogę też jezdzić, ale nie mam nikogo kto by ze mną jezdził, więc autko musi poczekać :(


nie musisz miec ubezpieczenia jak stoi pod domem. musi miec tylko road tax.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pt 15 paź, 2010 09:08

ekoper napisał(a):lucky, straszny oblatany w tym jesteś, to pomóż prosze kobiecie... ;)
zakupiłam właśnie autko, ma mota, ma road taxa. Nie zamierzam go ruszać nigdzie spod domu przez pewnie min. 2 mce zanim nie zrobię full driving licence. Czy muszę już go ubezpieczać czy mogę odczekać te 2mce aż zacznę jezdzić? Wiem, że w Pl musi być ubezpieczony nawet jak nie jezdzi, no ale tu się ubezpiecza jakby osobę, nie samochód, nie?
Wiem, że na provisional mogę też jezdzić, ale nie mam nikogo kto by ze mną jezdził, więc autko musi poczekać :(


Wiesz zawsze pewnie by sie ktos znalazl zeby z toba pojezdzic :D
Tak jak wyzej. bez ubezpiczenia moze sobie stac byle tax byl

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Pt 15 paź, 2010 10:47

Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź! :*

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK

cron