Gotowka z karty kredytowej

Pn 25 paź, 2010 09:52

Jakis czas temu musialam skorzystac z wyplaty gotowki z karty kredytowej (Barclays card). Kwota niewielka bo 40funtow, zostala splacona chyba nawet przed terminem 28 dni bez odsetek, potem tez wplacalam kwoty wieksze niz minimalna, a i tak co m-c doliczaja mi odsetki od tej wyplaty gotowkowej. Nie jest to wielka suma bo 87p/m-c, ale chce sie tego pozbyc. Czy ktos wie jak spalaca sie wyplaty gotowki z karty kredytowej, zeby potem nie naliczali dalej odsetek??

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 25 paź, 2010 13:19

A jestes pewna ze to odsetki. Z reguly bank nalicza opate za wypate z bankomatu karta kredytowa.

DAN
Rozkręca się

  • Posty: 63
  • Dołączył(a): Pn 29 cze, 2009 09:08

Pn 25 paź, 2010 14:26

Nie naliczyli mi oplaty, a co m-c na wyciagu mam Interest On Your Cash Balance, a juz dawno splacilam te 40funtow.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 25 paź, 2010 14:27

Najprosciej zadzwonic do nich, lub przejsc sie do ktorejs placowki i zapytac o co chodzi i jak ta sprawe rozwiazac.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Pn 25 paź, 2010 15:04

Wiem ze tak jest najprosciej, przynajmniej w teorii, niestety nie zawsze rozmowa tel z konsultantem daje oczekiwany efekt ( rok temu telefonicznie blokowalam zgubiona karte i pani mnie zapewnila ze w ciagu 7 dni roboczych otrzymam nowa karte, po 3 tygodniach dzwonie tam i pytam kiedy otrzymam karte, a zdziwiony pan mowi mi ze karta jest caly czas aktywna, nigdy nie byla blokowana, a on nie ma nawet wzmianki, ze dzwonilam do nich z w/w problemem). Moge przytoczyc wiele takich przypadkow, zreszta nie tylko ja. Dlatego pytam czy ktos sie orientuje jak faktycznie wyglada splata gotowki z karty kredytowej.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 25 paź, 2010 15:22

Nie wiem jak wyglada splata, ale wiem jak wyglada rozmowa z konsultantem.
Zanim zaczynasz rozmowe wlasciwa, prosisz o ponowne przedstawienie sie i/lub przeliterowanie nazwiska i imienia i zapisujesz to sobie na kartce tak by osoba wiedziala o tym. Potem prowadzisz rozmowe, a na koncu prosisz o podanie numeru Twojej sprawy, ktory rowniez zapisujesz. Jesli bardzo zalezy Ci na potwierdzeniu, mozesz za kilka minut/godzin/dni (w zaleznosci od waznosci sprawy) zadzwonic i powiedziec ze rozmawialas wtedy a wtedy, z taka a taka osoba i ze masz numer sprawy taki a taki o prosisz o informacje na jakim etapie jest zalatwienie tej sprawy.
Warto tez czasem sprawdzic czy nie mozna zalatwic spraw droga mailowa lub na chacie internetowym. Wtedy masz wszystko na pismie. Warto tez w waznych sprawach pofatygowac sie osobiscie.
Dodam tez ze wszelkie wazne rzeczy ktore przekazujesz poczta, wysylasz przesylka potwierdzona, tak bys miala na wszystko dowody.
Takie sa czasy i taki balagan, ze niestety takie nawyki trzeba sobie wypracowac.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Pn 25 paź, 2010 19:33

Korzystam z innego banku, wiec moge sie mylic, ale moze kwota £40, ktora splacilas, i kolejne kwoty wieksze od minimalnej, pokrywaly najpierw transakcje zakupow, a nie wyplate gotowki. Stad moze dopoki nie splacisz wszystkich zakupow (z tamtego miesiaca) odsetki od wyplaty gotowki beda wciaz naliczane.

zima
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 19:12

Pn 25 paź, 2010 19:56

Wszystkie wydatki z tamtego m-ca zostaly splacone.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 26 paź, 2010 10:08

W banku lloyds pobierali od znajomego ok £5 za to ze ma karte kredytowa i za ochranianie tej karty. Jesli oczywiscie nie zaplacil tych pieniazkow w terminie to naliczali mu odsetki na te niby male pieniazki. W koncu do nich sie przeszedl i powiedzial ze nie chce juz tej funckji i ja wylaczyli. Powodzenia w rozwiazaniu problemu, pozdrawiam

Aniula
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Pn 08 cze, 2009 20:43

Wt 26 paź, 2010 19:46

Lucy napisał(a):Wszystkie wydatki z tamtego m-ca zostaly splacone.

To moze w takim razie wszystkie zakupy (nie tylko z tamtego miesiaca) musza byc splacone zanim wyplata gotowki zostanie pokryta. Zajrzalam na tyl mojego wyciagu z karty kredytowej, i na to mi wlasnie wyglada

zima
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 19:12

Wt 26 paź, 2010 19:50

W Polsce bylo tak ze jak sie wzielo gotowke z karty kredytowej to z miejsca naliczali procenty od calej kwoty zapozyczonej nie tylko tej ktora byla w zabrana gotowce i zeby zatrzymac caly kataklizm trzeba bylo splacic karte do zera.

Branie gotowki z karty kredytowej to naprawde wielka ostatecznosc.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES