Port Com

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Cz 11 lis, 2010 01:37

Witam,

Chcialem uaktualnic moj tuner, niestety programy do aktualizacji posiadaja w swoim menu porty com Niestety, ale ja mam tylko USB. Moje pytanie jak zmienic w ustawieniach USB, zeby byl widziany jako np com 1?

Vodun


Cz 11 lis, 2010 08:26

Vodun napisał(a):Witam,

Chcialem uaktualnic moj tuner, niestety programy do aktualizacji posiadaja w swoim menu porty com Niestety, ale ja mam tylko USB. Moje pytanie jak zmienic w ustawieniach USB, zeby byl widziany jako np com 1?


hmmm.... mozesz kupic np. w Maplinie replikator portow. w tym USB - COM

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Cz 11 lis, 2010 13:11

ale chodzi o to ze ja juz wlasnie mam emulator ( tzn przejsciowke) z rs232 na usb. Ale program, ktorym chce zrobic aktualizacje nie ma usb. Ma tylko port COm1 do com8. I moje pytanie jak to oszukac, zeby po zaznaczeniu np portu com 1 komunikowal sie z usb1.

Vodun


Cz 11 lis, 2010 14:59

Vodun napisał(a):ale chodzi o to ze ja juz wlasnie mam emulator ( tzn przejsciowke) z rs232 na usb. Ale program, ktorym chce zrobic aktualizacje nie ma usb. Ma tylko port COm1 do com8. I moje pytanie jak to oszukac, zeby po zaznaczeniu np portu com 1 komunikowal sie z usb1.


po podlaczeniu tej "przejsciowki" komputer wykrywa urzadzenie podlaczone do usb. w jego wlasciwosciach prawdopodobnie masz mozliwosc zmiany z com 1 na np. com 8

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pt 12 lis, 2010 10:34

no wlasnie o to chodzi, ze nie. Jest to dekoder i kabel szeregowy RS NULLMODEM !!! (z przeplotem / krosowany). I wydaje mi sie, ze dzialaja one tylko w jedna strone. Dobra olac to pojde do kogos kto ma pc. Dzieki Nemec za pomoc

Vodun


Śr 24 lis, 2010 00:19

Vodun napisał(a):no wlasnie o to chodzi, ze nie. Jest to dekoder i kabel szeregowy RS NULLMODEM !!! (z przeplotem / krosowany). I wydaje mi sie, ze dzialaja one tylko w jedna strone. Dobra olac to pojde do kogos kto ma pc. Dzieki Nemec za pomoc


Wejdź na stronę producenta (chyba że masz płytkę ze sterownikami) i ściągnij sterowniki.
Po zainstalowaniu w menedżerze urządzeń (Windows) powinny pojawić się porty COM emulowane przez to urządzenie. Nie wybieraj portu USB lecz ten emulowany port COM.

Najlepszym rozwiązaniem było by zastosowanie karty PCI ze sprzętową obsługą COM.
Polecam na układach NetMOS lub MOSCHip (w sumie to samo). Karta również posiada jeden port LPT.
Nowy kupisz za 8 - 10 funtów, używany na eBay'u za 2 funty.

JBC
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 18 lis, 2010 18:01
  • Lokalizacja: NCL

Śr 24 lis, 2010 15:31

dzieki, juz poradzilem sobie.

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do HOBBY UK