Internet bez zarządzania ruchem

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 17 sty, 2011 17:59

Witam.

Szukam dostawcy internetowego, zależy mi na stabilnym, wysokiej półki łączu. Chciałbym postawić serwer dla rozwiązań niekomercyjnych z dostępem dla użytkowników z zewnątrz.

Co się z tym wiąże, chciałbym aby mój internet był cały czas taki sam.

Gdziekolwiek nie spojrzę, jakiej oferty nie czytam, moim oczom ukazuje się sformułowanie "Traffic Management", po przejrzeniu okazuje się, że "jak będę dużo robił to mnie obetną". Nie mogę sobie pozwolić na takie załamki połączenia internetowego, zwłaszcza w godzinach szczytowych. Gdzie mam szukać? Czy pozostają mi jedynie rozwiązania biznesowe? Nie chciałbym wydawać więcej jak 50F /msc, ale jeżeli nie będzie innej opcji to proszę również o droższe oferty.

Bardziej liczy się dla mnie np stabilne 10/1Mb niż 100/10Mb gdzie w szczycie będzie kaszana. (ale to tylko gwoli nakreślenia moich wymagań)

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam,
Maciej "Bonzaii" Dzierzanowski


@Edit
Przyglądam się operatorowi Sky i nie mogę znaleźć żadnych wzmianek o zarządzaniu ruchem. Ktoś ma internet od tego operatora? Jakieś opinie?

bonzaii
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 23 maja, 2010 21:13

Pn 17 sty, 2011 18:21

Jak na serwer to raczej lacze synchroniczne, bo pewnie wiecej bedziesz wysylal niz odbieral nawet. Wazne tez sa Twoje warunki techniczne uzaleznione od tego gdzie mieszkasz i tego nikt Ci nie zagwarantuje. Mozna sprawdzic jedynie robiac testy linii.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Pn 17 sty, 2011 19:38

Jak już wspominałem, nie będzie to serwer komercyjny, więc jeżeli znalazłby się internet z uploadem 5Mbit (a widziałem takie, ale z Traffic management :/) już by mnie w 80% satysfakcjonował. Dalej to można myśleć tylko o prestiżu, o czym na starcie mi nie zależy.

Ale jeżeli już temat łączy synchronicznych został rozpoczęty, to ile takie łącza kosztują w Anglii? Jacy operatorzy takie łącza oferują, i czy oferują je dla użytkowników domowych, czy tylko dla firm?

Na potrzeby tematu załóżmy hipotetycznie, że mieszkam na terenie Stockton-on-Tees na High Street.

Czekam na dalsze wypowiedzi.

bonzaii
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 23 maja, 2010 21:13

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do HOBBY UK