Aktywacja Windowsa

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

So 22 sty, 2011 01:16

Witam. Moze sie ktos orientuje jak wyglada sprawa aktywacji Windowsa XP. Mam lapka i potrzebuje oryginalu. Kupilem z e-bay'a a nie wiem czy to na bank oryginal. Facet twierdzi ze juz go aktywowal i ze mozna go jeszcze raz aktywowac. Troche czasu spedzilem na necie szukajac info i mam teraz metlik - sam juz nie wiem.
Jesli to OEM to czy moge go ponownie aktywowac na innym PC? Wiem ze Box/Retailer mozna. Dzieki

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 22 sty, 2011 08:52

Oemu jest przypisany do maszyny do ktorej naklejony jest sticker. Co do tego z czym mozna kupic wersje oem, to zalezy od okresu w ktorym byl kupiony. Microsoft zmienial zdanie kilkakrotnie. Raz trzeba bylo kupic caly komputer, raz wystarczylo np myszke, jeszcze innym razem jakis znaczacy element komputera np plyte glowna, a jeszcze kiedy indziej mogl byc to np RAM albo karta dzwiekowa. Zeby OEM byl legalny powinienes miec oryginalny nosnik (najlepiej z ksiazeczka), prawidlowy klucz oraz nalepke naklejona w widocznym miejscu na obudowie komputera. I to wlasnie przypisuje oem do danej maszyny.
Co do technicznego aspektu aktywacji, to przy zmianie komponentow, czy tez calej maszyny system nie aktywuje sie przez internet, ale mozna zadzwonic (przynajmniej kiedys tak bylo), na infolinie microsoftu i albo zglosic aktywacje automatowi zgloszeniowemu, ktory wygeneruje i podyktuje Ci kod aktywacyjny, albo to samo zrobic rozmawiajac z zywa osoba i zglaszajac ze modernizowales komputer i dlatego przeinstalowales i nie mozesz aktywowac przez internet. Nie zdarzylo mi sie zeby robili problemy.
Kolejna kwestia jest to czy gosc skasowal sobie system u siebie. Bo na infolini bedziesz pytany czy to jedyna kopia zainstalowana gdziekolwiek.
A na koniec to z tego co wiem OEMow nie wolno odsprzedawac, wiec system nie bedzie kupiony legalnie.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości

Powrót do HOBBY UK