Problem z Podatkiem itd Proszę o Pomoc

Pt 18 mar, 2011 15:51

Witam.Moja sprawa jest następująca.W bieżącym roku podatkowym pracowałem 2 razy a mianowicie 0d kwietniu 2010 do końca maja 2010 potem wyjechałem do Polski .Wróciłem i podjąłem znowu pracę(tą samą) w styczniu 2011 do chwili obecnej.Pracuje przez agencję.Około miesiąca temu zauważyłem ze na payslipach ogólny zarobek i pobrany podatek mam od stycznia tego roku.Nie został uwzględniony kwiecie-maj 2010.Poinformowałem agencję i wzięli moje P45 wysłali do nich i informowali o tym incydencie już 3 razy urząd podatkowy.Dziś dostałem payslipa i dalej to samo:/.Teraz się martwię i zastanawiam bo tam miałem trochę podatku do zwrotu(nie przekroczę kwoty wolnej od podatku)czy w kwietniu jak dostane P60 do rozliczenia to będą zsumowane te zarobki czy jak? czy muszę gdzieś iść to załatwić?Bo chyba mi to nie przepadnie??Prozę o odpowiedź i z góry dziękuje:).pozdrawiam

EaDyM
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): N 17 sty, 2010 20:05

Pt 18 mar, 2011 20:09

Moim zdaniem powinno to byc zsumowane na P60 ktore dostaniesz. A jezeli nie to poszukaj wszystkich payslipow tak w razie w. Ale ja bym poczekala najpierw na P60. Na pewno uwzglednia wszystko i nie bedzie problemu. :D

Avatar użytkownika
JustynaP.
Bywalec

  • Posty: 188
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 17:27
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 18 mar, 2011 20:21

miejmy nadzieję.p.s. payslipy mam wszystkie.odezwę się jak dostane p60 ajakby było cos z nim nie tak to mozna robic jakaś korekte czy cos??

EaDyM
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): N 17 sty, 2010 20:05

Pt 18 mar, 2011 22:00

Badz dobrej mysli. Na P60 powinna byc uwzgledniona cala Twoja praca w danym roku podatkowym i nie wazne ze miales przerwy. I na pewno tak bedzie. Jezeli nie bedzie tego na P60 to przeciez masz jeszcze P45 za ten pierwszy okres i ktory dla urzedu podatkowego rowniez jest brany pod uwage jezeli chodzi o zwrot podatku. W ostatecznosci mozna zlozyc wyjasnienia w urzedzie podatkowym lub poprosic o potade w tej sprawie. O ile mi wiadomo maja oni infolinie gdzie poinformuja co w takiej sytuacji nalezy zrobic. Otatecznie jest jeszcze CAB ktory pomaga w takich przypadkach rowniez jezeli inne metody zawioda.

Czekaj cierpliwie na p60 a potem CIERPLIWIE na zwrot podatku. A z doswiadczenia wiem ze pracodawcy albo sie nie chce tego wyjasniac albo maja taki balagan albo poprostu nie rozumieja naszej polskiej niecierpliwosci.


pozdrawiam

Avatar użytkownika
JustynaP.
Bywalec

  • Posty: 188
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 17:27
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES