Czy jest ktoś...

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 03 paź, 2006 06:43

Witam!
Chciałam zaptać czy jest ktoś kto wyjeżdżał przez firmę Pana Krzysztofa Szarszewskiego i czy jest to wiarygodna firma?
Bardzo proszę o odpowiedź.

sylwia
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 17:26
  • Lokalizacja: koszalin

Wt 03 paź, 2006 12:30

ziomalce z koszalina moge pomoc ;) napisz cos wiecej, to moze mi sie uda tu na miejscu znalesc kogos, kto wyjechal od niego. Moze jakas nazwa firmy, lub gdzie pracuja ci ludzie - popytam.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wt 03 paź, 2006 14:50

Na internecie nie ma dobrych opinii o nim (jedźcie sami)
http://www.google.pl/search?q=+krzyszto ... art=0&sa=N

wypędzony
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Pt 08 wrz, 2006 23:05

Śr 04 paź, 2006 10:58

Witam
Firma nazywa się 247 Staff, nic więcej nie wiem, tu w Polasce jego firma mieści się w Toruniu.
Pozdrowienia z Koszalina

sylwia
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 17:26
  • Lokalizacja: koszalin

Śr 04 paź, 2006 11:28

http://www.ang.pl/247staff_z_torunia_czy_ktos_o_nich_slyszal_20487.html

Ponieważ nie każdy miał możliwość przeczytania tego artykułu w gazecie,ściągnąłem go ze strony "Nowości" i zamieszczam poniżej,wymazując tylko imie i nazwisko kobiety,która wyjechała przez to biuro.

"Angielski koszmar torunianki

Małgorzata Oberlan, Sobota, 6 Maja 2006


Xxxxx Xxxxxxxx przestrzega: Nie dajcie się na to nabrać! Ona uwierzyła, zapłaciła, pojechała i... wróciła z płaczem.

- Podobnie jak grupa innych, postanowiłam skorzystać z oferty Włodzimierza Angowskiego i Krzysztofa Szarszewskiego, obiecujących pracę w pensjonacie dla osób starszych w Gilford, w Anglii - opowiada Xxxxx Xxxxxxxx, torunianka w średnim wieku. - Panowie ci prowadzą Profilowaną Szkołę Języków Obcych. Warunkiem było skończenie w niej kursu, tylko 3-tygodniowego, a kosztującego 360 zł. Jakoś to przełknęłam, ale już żądania, bym za podróż zapłaciła 850 zł., choć wiem, że loty można wykupić znacznie taniej. Xxxx Xxxxxxxxx przeszła pozytywnie spotkanie z ludźmi, których przedstawiono kursantom jako angielskich pracodawców. Odebrała też telefon z Londynu, z firmy "247 Staff", której logo widnieje na wszystkich materiałach szkoły. Potwierdziła przyjazd.

- Pan Szarszewski dzwonił do mnie jeszcze, oferując coraz niższe opłaty: 500, potem 300 zł, ale zdecydowałam się jechać taniej, samodzielnie - opowiada. - W Londynie w siedzibie Staffa powiedziano mi, że to Anglicy opłacali nam podróż...

Na miejscu okazało się, że praca, owszem jest, ale w Londynie. I nie w pensjonacie, a w domu opieki nad ludźmi upośledzonymi i z demencją starczą. - Drugiego dnia uderzył mnie podopieczny, czwartego dowiedziałam się, że już nie pracuję. Sprawę oddałam do angielskiego prawnika, w Toruniu złożyłam zeznania w Urzędzie Wojewódzkim - kończy pani Xxxx. O tej firmie już pisaliśmy. Dopiero po naszych publikacjach, 17 marca br., zarejestrowała ona w ogóle swoją pośredniczą działalność. - Angielscy pracodawcy przyjeżdżają do nas regularnie, ale my nie zajmujemy się pośrednictwem pracy - twierdzi tymczasem Szarszewski. - Bilety kupujemy ludziom sporadycznie, tylko na ich prośbę. Większość wyjeżdżających do pracy jest zadowolona. A pani Xxxxxxx to przykład tego, że z grupy 30 osób zawsze ktoś jest "niedorobiony".

- W sprawie działalności tych panów postępowanie prowadzimy od marca - informuje Ryszard Wilmanowicz, kierownik Wydziału Polityki Społecznej, delegatury UW w Toruniu."


Mam nadzieję,że każdy potrafi wyciągnąć słuszne wnioski,zarówno z tego art.,jak i z całego posta.Martwi mnie tylko,że niestety nie wszyscy którzy szukają pracy za granicą mają dostęp do internetu i mogą to przeczytać.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 05 paź, 2006 18:43

"Oferują" :evil: pracę w domach opieki, skoro chcesz pracowac jako opiekunka to spróbuj sama tam:
http://www.origincare.com/default.htm

wypędzony
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Pt 08 wrz, 2006 23:05

Cz 05 paź, 2006 19:07

sama pracuje w domu opieki i to co pisza na tej stronie jest dosc podejrzane.
w sumie za pieknie to wszystko wyglada, zeby moglo byc prawdziwe :!:

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do Forum ogólne