Nauka angielskiego WAŻNE !!!

Śr 13 kwi, 2011 16:31

Witam,

mam pytanie i mam nadzieje że moi kochani rodacy mi pomogą :)

A więc, przyjeżdzam do Newcastle na niecałe 2 miesiace w ramach wakacji i chciałabym się zapytać czy jest w ogole mozliwość darmowej albo taniej nauki ang w ramach szkoły letniej albo kursu, jak tak to w jakich szkołach i czy można formalności załatwić przez internet, bo wiem że takie rzeczy załatwia się w cześniej bo potem może nie być miejsc, przepraszam za to może głupie i bezposrednie pytanie ale byłam w Angli 2 lata temu i chciałabym tym razem bardziej skorzystac z mojego wakacyjnego pobytu a w tych sprawach jestem całkiem zielona :) Aaaa jeszcze jeden wazny szczegoł, nie mam ukonczonych 18 lat czy przysluguja mi jaies ulgi itp ?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedz

pozdrawiam, Karolina

Avatar użytkownika
karolinax21
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Wt 28 gru, 2010 15:09

Cz 14 kwi, 2011 00:08

jesli masz ukonczone 16 lat to widze mozliwosc darmowej nauki jezyka angielskiego :P

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Cz 14 kwi, 2011 18:13

hmm w wakacje raczej angielskiego sie nie puczysz w collegu, bo kursy ESOL koncza sie w czerwcu.

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Pt 15 kwi, 2011 22:27

Tak jak poprzedniczka niestety ale w wakacje to wszyscy odpoczywaja, a college rusza dopiero we wrzesniu :/

Avatar użytkownika
zodiac2008
Bywalec

  • Posty: 191
  • Dołączył(a): Cz 13 lis, 2008 22:04
  • Lokalizacja: Gateshead

So 16 kwi, 2011 21:11

Prywatne szkoły językowe (Berlitz polecam) ale tanio nie będzie

albo www.how-to-learn-any-language.com i jazda samemu, sądzę, że w 3 miesiące wakacji można spokojnie dojść od zera do przyzwoitej płynności jak się do tego dobrze zabrać.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

So 16 kwi, 2011 23:40

Ja nie mam czasu, ale mi polecano jako najlepsze doksztalcenie sie to -- puby :cheer:

enliven
Rozkręca się

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): So 17 paź, 2009 20:35
  • Lokalizacja: NC

So 16 kwi, 2011 23:51

enliven napisał(a):Ja nie mam czasu, ale mi polecano jako najlepsze doksztalcenie sie to -- puby :cheer:


Tak pomysł niezły tylko, że w tym regionie to się w pubie nauczysz Geordie a nie angielskiego :D

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pn 18 kwi, 2011 13:59

Kurde naprawde nie ma nic takiego ala szkoła letnia ? Bo oczywiście wiadomo że puby, restaracje, sklepy itp tam też jest mozliwosc podszkolenia się ale chodzi mi o coś zorganizowanego że kilka razy w tygodniu o określonej godz spotkam się z jakąś grupą ludzi z podobnym poziomem angielskiego, bo chodzi mi o "rozgadanie sie" bo ogolnie nie jestem nieśmiała, angielski podstawowy jak najbardziej umiem , nawet mysle że wiecej bo za rok matura ale muszę się przełamać bo mam tak jakby to powiedziec ... blokadę wewnętrzną , boje się że nie zrouzmiem albo ktoś mnie nie zrozumie, chciałabym w ogole poznać kogoś najlepiej angielke lub anglika z którym nie dość że mogłabym fajnie spedzac czas ale też poduczyc się od native speakera :)

dzięki za wszytskie odpwiedzi, jak macie jakies propozycje piszcie :)

Avatar użytkownika
karolinax21
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Wt 28 gru, 2010 15:09

Pn 18 kwi, 2011 15:06

www.livemocha.com tam poznasz takich ludzi

oczywiście, że są w wakacje ale PRYWATNE więc żadnej pomocy w finansowaniu tego nie dostaniesz.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pn 18 kwi, 2011 15:20

jakis czas temu byl post, ze anglik chcial sie uczyc polskiego w zamian czego uczyl angielskiego.poszukaj napewno gdzies znajdziesz tego posta i sprobuj moze jeszcze aktualne... Wakacje to kazdy wolne chce miec od szkoly:) powodzenia

Avatar użytkownika
rolo123
Bywalec

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 18 sie, 2008 13:36

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron