Class 1 driver

N 24 kwi, 2011 11:23

Witam,
Szukalem na forum informacji na temat warunkow i czasu pracy wraz z rozliczeniem na forum ale niestety nic nie znalazlem. Ostatni wpis na ten temat byl z 2008 roku. Chcialbym sie dowiedziec jezeli ktokolwiek posiada jakies informacje jak wyglada ta praca od zaplecza. Znam czas pracy i wszystkie potrzebne informacje (skonczone CPC), interesuje mnie jak pracodawca rozlicza za prace kiedy musisz nocowac w kabinie? Jak jest z International drivers?

Avatar użytkownika
fischer3
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): N 23 kwi, 2006 01:07
  • Lokalizacja: Caithness niedaleko Loch Ness

N 24 kwi, 2011 11:56

za noc w budzie od 19 do 35 w zaleznosci od pracodawcy,w wiekszosci firm 20 funi,jest to kwota do reki bez podatku,ta sama historia z inernational,jest inaczej niz w pl bo w wiekszosci masz platne za godzine plus za noc,nie ma diet 42 euro i podstawy

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

N 24 kwi, 2011 13:12

mike napisał(a):za noc w budzie od 19 do 35 w zaleznosci od pracodawcy,w wiekszosci firm 20 funi,jest to kwota do reki bez podatku,ta sama historia z inernational,jest inaczej niz w pl bo w wiekszosci masz platne za godzine plus za noc,nie ma diet 42 euro i podstawy


NIe wiem czy dobrze zrozumialem ale czy te stawki to jest jednorazowa kwota za noc w zaleznosci od pracodawcy? 9 godzin dziennie lub dwa razy w tygodniu po 10 plus ewuntualne nocki?

Kolejne wazne pytanie , jak to jest z paliwem? W jaki sposob to wyglada tutaj. W polsce roznie to bywalo, czasami pobrama gotowka a w wiekszosci karta paliwowa. Czy maja tu jakies limity na dzienne tankowanie?

Avatar użytkownika
fischer3
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): N 23 kwi, 2006 01:07
  • Lokalizacja: Caithness niedaleko Loch Ness

N 24 kwi, 2011 15:28

masz placone za godzine jakas tam stawke,jak zostajesz w budzie na noc to jest extra 20 funi nieopodatkowane,tak jak pisalem zalezy jaka firma ile placi,normalnie 19,50-20 funi za noc,czyli jak w tyg zrobisz 5 masz extra 100 do wyplaty,sporadycznie jezdzisz na 10 jak juz musisz na zaladunek albo zjazd na hate etc,lepiej robic 9 bo potem sie pogubisz z czasem jazdy i odpoczynkami

ta sama historia z paliwem rozne firmy rozne karty,nie spotkalem sie z mniejszym limitem jak 600 l,przewaznie bez limitu

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

N 24 kwi, 2011 16:04

Dzieki sredeczne, informacje bardzo mi rozjasnily jak to mniej wiecej wyglada. W przyszlym tygodniu prawdopodobnie zaczna sie poszukiwania pracy, chociaz moja szkola ma jakas baze klientow i z tego co wiem pomagaja w poszukiwaniach. Moja szkola nauki jazdy.Nie chce napewno pracowac dla zadnej agencji z powodu warunkow pracy i niskich stawek, ale jezeli znalazlaby sie jakas z przyzwoitymi stawkami i ciagla praca to czemu nie. Jako doswiadczony kirowca mozesz mi powiedziec kogo lub czego nalezy unikac zeby nie wpakowac sie w jakis bagno, mam na mysli niesumienne agencje lub pezposrednich pracodawcow.

Avatar użytkownika
fischer3
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): N 23 kwi, 2006 01:07
  • Lokalizacja: Caithness niedaleko Loch Ness

N 24 kwi, 2011 17:01

rozumiem ze jestes po egzaminie wiec masz 0 doswiadczenia,na poczatku bedziesz mial ciezko cos dobrego zlapac,na szkole jazdy nie licz to pewnie ich trik reklamowy,odrazu do agencji,w agencjach lepsze stawki niz u pracodawcow,wiekszosc wymaga doswiadczenia ale nie raz cos trafisz, biez byle co zeby tylko jezdzic,solowki,multidropy etc,jak pojezdzisz bedzie lepiej,w north east nie licz na wielka kase,duzo lepiej placa na poludniu

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

N 24 kwi, 2011 21:43

Tak wlasnie myslalem, ale podpowiedz kogos doswiadczonego zawsze poprawia samopoczucie. Bardzo ostroznie podchodze do tych obietnic w pomocy poszukiwania pracy przez moja szkole tak wiec sam rozpoczynam poszukiwania i tak jak mowisz jest niewiele ciekawych ofert w North East. Zobaczymy jak to bedzie w zyciu. Dzieki za wszelkie informacje.

Avatar użytkownika
fischer3
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): N 23 kwi, 2006 01:07
  • Lokalizacja: Caithness niedaleko Loch Ness

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do MOTO UK

cron