Nauka za granicą....

N 24 kwi, 2011 19:25

Witam wszystkich :D Doslownie minutkę temu zarejestrowałam sie na tym forum.Przeczytalam juz pare watkow tutaj.
Bede baaaaaardzo wdzieczna wam za wsparcie,pomoc i kazda odpowiedz,naprawde ;) ( z gory sorki,ze nie pisze z polskimi znakami,ale tak jest szybciej :P )
Ale konkretniej..
W pazdzierniku bede miala 18 urodziny,obecnie jestem w II klasie LO,ucze sie w Poznaniu :) Od niedawna mysle o studiowaniu za granica,moj poziom jezyka angielskiego jest w miare zaawansowany-tak twierdza moi nauczyciele ;) Dogaduje sie bez problemu,z pisaniem,testami nei mam problemow :) No,ale kontunuujac,zastanawiam sie nad edukacja za granica.Chcialam sie dowiedziec jakie sa wymagania i czy mialabym duzy problem z dostaniem sie do szkoly,tylko..wlasnie nie wiem czy zdecydowac sie na college,bo nie orientuje sie w edukacji tamtejszej,bede przewdzieczna naprawde za kazda informacje :) Myslalam tez o tym gdzie bym tam mieszkala,bo chodzi mi o samodzielny wyjazd.Nie wiem tez jakie tego wszystkiego sa koszty.
Dzieki za wszystko jeszcze raz z gory!
Buziaki :***

girlintravel
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 24 kwi, 2011 19:07
  • Lokalizacja: Poland,Poznań

Śr 04 maja, 2011 21:32

Podstawowa rzecza jest ielts, bez tego ciezko dostac sie na jakiekolwiek studia. wszytsko zalezy jaki uniwersytet wybralas i jaki przedmiot chcesz studiowac. Napewno bedzie potrzeba matura rozszerzona z angielkskiego. Ogolnie liczy sie najbardziej srednia z matury, np mi postawili wymaganie ze musze miec minimum 70% z przedmiotow podsatwowcyh i 80% z rozszerzonych, co troche jest absurdalne, bo rozszerzenie jest trudniesze od podstawy, pozatym chcieli 80% jako srednia ze wszystkich przedmiotow i ielts na 6.5. \Wszytsko jednak zalezy od uniwersytetu niektore gorsze uczelnie wymgaja zalediwe 60% z matury, Najlepiej jest wyslac meila do szkoly ktora sie jest zainteresowanym, bo oni podchodza indywidulanie do miedzynarodowych studentow. a z mieszkaniem, to sprawa wyglada tak, ze prawie wszyscy na 1 roku mieszkaja w akademiku, bo tutaj najlatwiej znalesc znajomych i latwiej sie zaklimatyzowac. na 2 roku dopiero najczesciej wynajmuje sie mieszkanie ze znajomymi. ceny poszczegolnych akademikow mozesz znalesc na stronie interetowej uni.
mam nadzieje ze to pomoglo xxx

kropka
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2010 20:46

Pt 06 maja, 2011 22:12

70% z podstawowych, bo pewnie nie przykladaja duzej wagi do tego. kiedy zaczynasz studia ???

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

So 07 maja, 2011 08:27

Juz zaczelam we wrzesniu, teraz mam nadzieje ze bede na 2gim roku;p x

kropka
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2010 20:46

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron