pompa insulinowa

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Cz 12 maja, 2011 17:45

hej czy jest ktos chory na cukrzyce typu 1,chce sie dowiedziec jak tu jest z pompom czy jest finansowana,itd

klata4
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 08:03
  • Lokalizacja: gateshead

Cz 12 maja, 2011 18:49

klata4 napisał(a):hej czy jest ktos chory na cukrzyce typu 1,chce sie dowiedziec jak tu jest z pompom czy jest finansowana,itd


Trudne do zdobycia za free, ale nie niemożliwe!

http://www.insulin-pumpers.org.uk/ukfunding/

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

So 14 maja, 2011 12:00

Witam,
Bylem na kursie w Bensham Hospital dla cukrzykow.
Byl tam jeden koles, ktory mial pompe insulinowa i mowil ze bardzo ciezko ja dostac, bo trzeba sie o nia starac, trzeba miec bardzo wyregolowana cukrzyce itd.
Faktem jest ze nie jest latwo ale napewno ciezko.
Jasli jestes zarejestrowany u diabetolga, najlepiej bedzie jak zapytasz sie jego.
ps.Moim zdaniem ta pompa za wiele nie daje, tylko tyle ze nie musisz sie kloc, bo po za tym normalnie musisz sam dozowac jednostki itd, czyli nie ma szalu.
Wg mnie lepiej jest samemu sie kloc, bo nie wiem czy fajne to jak cos ci z ciala wystaje.

Powodzenia i powrotu do zdrowia hehe:)

piotrek.new
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 11:57
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

So 14 maja, 2011 19:55

Zależy jak kto na to patrzy. Mój synek np nie wyobraża sobie być bez pompy...i ja nawet uważam, że jest o wiele lepsza niż kłucie się samemu. Pozdr.

Avatar użytkownika
annika
Bywalec

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Pn 19 sty, 2009 16:32
  • Lokalizacja: Poznań/Washington

So 14 maja, 2011 23:46

Tak, to prawda zgadzam sie z Toba, bo pompa jest wporzadku dla starszych no i mysle ze kazde potrzebujace dziecko ja powinno miec, ale dorosli to nie jestem pewien.
Zalezy to tez od stylu zycia, aktywnosci itd.
Napewno w jednych sprawach ulatwia a w innych utrudnia.

piotrek.new
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 11:57
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 18 maja, 2011 23:33

hej ,jedynie moge potwierdzic,ze gdy kontrolujesz cukrzyce,jestes w stałym kontakcie z klinika(rewelacyjna opieka wg mnie) ,masz szanse na darmowa pompe ,jak rowniez wszystkie potrzebne do "utrzymania" rzeczy.
My równiez jestesmy w przededniu podjecia decyjzi o pompie dla mojej córki,bo małej od kłucia robia sie guzki itd ale ona stanowczo mowi nie...jak na 7latke przystało;PP
powodzenia i zdrówka.xx ::wales

Atom
Bywalec

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Cz 25 maja, 2006 16:16
  • Lokalizacja: northumberlandia

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do POGADUCHY