Uwaga na wyplacanie srodkow z polskich kont w UK

Śr 25 maja, 2011 08:47

UWAGA Polonia mieszkajaca w Wiekiej Brytanii. mBank przelicza dodatkowo wszytkie tranzakcje wykonane w Funtach Brytyjskich na Euro, w zwiazku z czym na kazdej tranzakcji traci sie od kilkudzisieciu do kilkuset zlotych w zaleznosci od wielkosci tranzakcji.
UWAGA na mBank!

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Mate Creative
Bywalec

  • Posty: 190
  • Dołączył(a): N 22 mar, 2009 11:25
  • Lokalizacja: Newcastle / Gateshead

Śr 25 maja, 2011 10:54

Czy mogę zapytać od kiedy tak robi i gdzie została podana ta informacja??

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

Śr 25 maja, 2011 11:31

Witam,
Okazuje sie ze tak jest w regulaminie uzywania kart platniczych tego banku. Nigdzie chyba tego oficjalnie nie podali, ale ja dostalem od nich email z informacja:

@
Uprzejmie informujemy, iż przebieg rozliczeń transakcji kartowych dokonywanych za granicą przy użyciu karty Visa Electron eKonto, której walutą rozliczeniową dla transakcji zagranicznych jest EUR, odbywa się w dwóch etapach.
W momencie udzielenia zgody na dokonanie transakcji przy udziale karty (tzw. autoryzacji transakcji) mBank blokuje na koncie klienta kwotę dokonanej transakcji kartowej. Blokowane środki pieniężne przeliczane są przez Visa z waluty oryginalnej na EUR, a następnie na PLN po kursie Visy.
Faktyczne obciążenie rachunku klienta, które odbywa się w momencie rozliczenia transakcji powinno nastąpić w ciągu 14 dni od momentu autoryzacji transakcji. Rozliczana kwota transakcji
w walucie oryginalnej przeliczana jest przez Visa na EUR po kursach obowiązujących w systemie Visa powiększonych o dwa punkty procentowe - zgodnie z 'Taryfą prowizji i opłat bankowych mBanku', stanowiącą integralną część Umowy. Następnie po przesłaniu transakcji do naszego Banku do rozliczenia, jest ona przeliczana z EUR na PLN po kursie sprzedaży dla dewiz obowiązującym w BRE Banku S.A. w tym dniu.
@

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Mate Creative
Bywalec

  • Posty: 190
  • Dołączył(a): N 22 mar, 2009 11:25
  • Lokalizacja: Newcastle / Gateshead

Śr 25 maja, 2011 19:28

mbank stosuje tego typu rozliczenie od dawna. 2 lata temu miałem dokladnie taką sytuację - przeliczenie na jurki a dopiero potem na funty. taki urok :)

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Cz 26 maja, 2011 02:08

Przed wypłatą pieniędzy zawsze sprawdzam kursy walut na stronie mbanku jak stoi funt. Potem przeliczam i zawsze pobiera mi z konta tyle ile wyliczyłem. Po przeczytaniu tych postów sprawdziłem w historii konta i faktycznie jest tam pozycja w euro. Jakoś to mnie mocno nie martwi tylko zastanawiam się jak im i mnie wychodzi to samo skoro oni najpierw zamieniają na euro??

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES