STUDIA LICENCJACKIE w POLSCE - 2 Lata -nauka kosztem wakacji

Śr 01 cze, 2011 17:15

Rewolucja w szkolnictwie wyższym- nauka kosztem wakacji ! Jedna z prywatnych warszawskich Uczelni od roku akademickiego 2011/2012 wprowadza 3 semestralną organizację roku akademickiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Jest to nowość na rynku Polskim ale organizacja „TRYMESTRALNEGO” roku akademickiego jest znana i stosowana od wielu lat z dużym powodzeniem w Uczelniach wyższych na terenie Unii Europejskiej a także w Stanach Zjednoczonych.

Student kosztem długich wakacji może ukończyć studia licencjackie już w 2 lata, a studia jednolite magisterskie na kierunku PRAWO w 3,5 roku.

Data rozpoczęcia i zakończenia roku akademickiego pozostaje bez zmian. Zajęcia dydaktyczne niestety rozpoczynają się już w drugiej połowie września wykładem otwartym ale pozwala to na realizację zajęć dydaktycznych przez Uczelnię w powszechnie przyjętym w Polsce 15 tygodniowym wymiarze zajęć plus wakacje. Zarówno sesja egzaminacyjna jak i sesja poprawkowa odbywa się w terminach prowadzonych równolegle zajęć dydaktycznych następnego semestru.
Czy taka organizacja roku akademickiego spotka się z zainteresowaniem w Polsce?

ewspa100
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 01 cze, 2011 17:10

Śr 01 cze, 2011 22:29

a moze w rok??? napewno student duzo sie nauczy majac sesje na glowie poprawki i kolejne zajecia z nastepnego semestru... co za duzo to nie zdrowo, takie jest moje zdanie.

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 01 cze, 2011 23:49

Mnie się pomysł podoba. Fakt, że kierunki typu medycyna, czy farmacja są kierunkami którym powinno poświęcić się więcej czasu, ale istnieją kierunki w których rozwój w dużej mierze zależy od tego czy student sam chce wiedzę osiągnąć i nie zmieni tego to czy on będzie studiował 5 lat czy 2 lata.

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron