TaiChi w Newcastle ?

Pn 18 cze, 2007 18:51

Witam !

Od sierpnia przeprowadzam się z rodzina do Newcastle. Od kilku lat ćwiczę taichi (styl chen). Chętnie bym dalej kontynuował naukę. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia? A może ktoś chciałby trochę poćwiczyć push-hands?

Pozdrawiam
Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 18 cze, 2007 22:05

a co to ? :D

Avatar użytkownika
rydlo
Weteran

  • Posty: 395
  • Dołączył(a): Pt 23 mar, 2007 18:41
  • Lokalizacja: Newcastle / Reda

Wt 19 cze, 2007 06:57

rydlo napisał(a):a co to ? :D


Wbrew temu co ogólnie się myśli sztuka walki. :). Proszę pooglądać tu.
Chen Tai Chi

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Wt 19 cze, 2007 17:54

eee nie wydaje mi sie zeby tymi wygibasami dało sie bronić...widziałem walke gościa ktory trenował 2 lata mma i innego co całe zycie karate O_o gosciu co trenował mma wygrał z większymi problemami ale jednak...no ale jak sam napisałes to poprawia samopoczucie i zrowie :-)

Avatar użytkownika
rydlo
Weteran

  • Posty: 395
  • Dołączył(a): Pt 23 mar, 2007 18:41
  • Lokalizacja: Newcastle / Reda

Wt 19 cze, 2007 22:08

brak doswiadczenia ale pisze sie na wszystko pocwiczyl bym cos takiego :)

pozdro

Carlos


Pn 15 paź, 2007 09:09

Wracajac do tematu. Okres aklimatyzacji juz minal i chetnie bym z kims pocwiczyl. Czy ktos bylby chetny raczej wieczorami w okolicach Benton ASDA? To co wiem, umiem :D postaram sie przekazac.

Pozdrawiam Rysiek

[ Dodano: Pon 05 Lis, 2007 08:39 ]
Rodacy litosci. Czy nikt tu (Newcastle) nie cwiczy sztuk walki (Kravmagi, Ju Jitsu, Systemy, Dlugiej piesci, zurawia) ? Bo, ze Polacy sa to widze :).

Pozdrowienia

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Śr 01 cze, 2011 21:26

Ponawiam temat - moze po kilku latach ktos bedzie zainteresowany?

Pozdrawiam
Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Śr 01 cze, 2011 22:38

Cwicze od kilku lat Kravmage oraz Ju Jitsu ( sportowe). Szkoda, ze wczesniej nie napisales. niestety za jakąś krótszą lub dłuższą chwile wracam do pl i nie moge teraz (brak czasu) Na pewno znajdzie sie ktos, kto pocwiczy z toba

bohaa
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 19:06

Śr 01 cze, 2011 23:08

Trenuję Brazylijskie Jiu - Jitsu, MMA i Muay Thai. Jak byłem młodszy trenowałem też Karate (Kyokushin). Ani Krav Maga ani Tai Chi, ani też żadne odmiany kung fu mnie nie interesują niestety w UK jak coś nie jest przydatne do MMA to ciężko znaleźć zajęcia, szukałem judo i tylko nie wiadomo jak daleko można znaleźć.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

So 04 cze, 2011 10:32

Czyli dalej kleska :) Odzew mniejszy niz w 2007.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 04 cze, 2011 11:31

RysiekUK napisał(a):Czyli dalej kleska :) Odzew mniejszy niz w 2007.

Rysiek


A czemu nie trenujesz z Anglikami? Z ciekawości wpisałem w google Tai Chi NCL.Jest, i to na Benton:
http://newcastle.gumtree.com/newcastle/18/74637318.html

W ogóle trochę mnie dziwi Polonia w NE, jest nas mnóstwo! Jak się tu przeprowadziłem to byłe w szoku! Na południu nawet nie ma ułamka tego co tu jest, ale tam jak się wchodziło do dowolnej sekcji sztuk walki, to było co najmniej kilku Polaków, to samo dotyczyło innych sportów... tutaj jest zupełnie odwrotnie, mimo iż jest nas więcej to widać nas mniej. Niezrozumiałe dla mnie. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

So 04 cze, 2011 11:42

Bylem u nich na poczatku - nie ten styl.

Dla nich Taichi to gimnastyka - zero chin-na czy push-hands.
Niestety najbliższe coś z prawdziwego zdarzenia to Manchester.

Pewnie widzisz różnice jaka jest w treningach w Polsce i tutaj.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 04 cze, 2011 11:48

Widzialem te filmiki ich na Youtube - i tylko powiem tyle ze nie chce tego komentowac.

http://www.youtube.com/user/newcastleta ... 3_4lXuOSPs

Owszem przypomina to cwiczenie pchajacych dloni, ALE ......... itd,itp,etc

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 04 cze, 2011 12:00

RysiekUK napisał(a):Bylem u nich na poczatku - nie ten styl.

Dla nich Taichi to gimnastyka - zero chin-na czy push-hands.
Niestety najbliższe coś z prawdziwego zdarzenia to Manchester.

Pewnie widzisz różnice jaka jest w treningach w Polsce i tutaj.

Rysiek


hmmm różnice są znaczne, ale niektóre są na korzyść PL, niektóre na korzyść UK. Kondycyjnie i klimatycznie na bank Polska była wypasiona.

Niektóre rzeczy (judo) ciężko tu znaleźć gdzie w Polsce masz na każdym rogu sekcję judo i zapasów na naprawdę najwyższym poziomie. Z drugiej strony BJJ w Polsce to nowość, nie ma czarnych pasów a tu (pomijając NE, bo tu sytuacja wygląda bardziej jak w PL w tym względzie) masz Brazylijczyków, i to nie byle jakich prowadzących treningi. W Londynie masz sekcje zarówno Rogera Gracie jak i Carlsona Gracie, tanio jak barszcz.

Muay thai ostatnio zaniedbałem ale wcześniej sporo tego trenowałem i też poziom tu był spoko.

MMA w NCL jest dość mocne, jak w całym UK.

Zwyczajnie po przeprowadzce z PL zacząłem trenować inne rzeczy, te które są tu na poziomie. Już w Polsce miałem akcję, że mi zamknęli sekcję Karate w mieście, na Judo musiałem za daleko dojeżdżać a TKD nie chciałem bo to nie to samo.... Efekt? Nie trenowałem nic przez 2 lata, tylko siłownia, rozciągnięcie spadło, kondycja w zaniku tylko wielki się zrobiłem od dźwigania ciężarów. Z perspektywy lepiej trenować moim zdaniem coś gorszego, albo zmienić styl jeżeli na miejscu inna sekcja jest mocna, niż nie trenować nic. Raz zrobiłem ten błąd w PL, więcej nie powtórzę, potem ciężko wrócić, uelastycznić się znowu, zrzucić nadmiar mięśni, nabrać znowu dobrych nawyków.

Jakbym miał w swoich treningach liczyć na Polaków to bym się przeliczył :D Szczególnie w NE bo w innych regionach widać rodaków i na treningach i chętnie indywidualnie trenują a także na zawodach. Tam gdzie trenuję jest dwóch Polaków tylko, tam gdzie trenowałem wcześniej było chyba z 20 a nie na wszystkie klasy chodziłem, ale z racji, że ostatnio mam dziwne godziny pracy to trenuję nieregularnie, ale wątpię żeby przybyło Polaków :D Jak chcesz coś zrobić to lepiej daj ogłoszenie na gumtree niż na tym forum :) Albo potencjalnie zmień styl/sekcję/dojeżdżaj gdzieś i tyle. Inaczej się nie da.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

So 04 cze, 2011 12:08

Na Tai Chi się nie znam więc filmików nie skomentuję. W ogóle nie jestem fanem tradycyjnych sztuk walki. Jedyne co by mnie potencjalnie interesowało to Yoga, ale nie mam wystarczająco czasu na to co trenuję co tu mówić o tym.


Odcinałbym się raczej od twierdzeń, że Polacy we wszystkim najlepsi, nie wiem jak w Tai Chi, ale wiem, że na przykład w Boksie od lat nie mamy poważnych sukcesów, utrwalamy te same stereotypy promując jakichś Najmanów itd. itp. Wiem, że z drugiej strony w Judo i Zapasach zawsze byliśmy dobrzy, to samo zaczyna się teraz w BJJ, Polacy radzą sobie coraz lepiej. Jest jak jest, w jednych rzeczach jesteśmy dobrzy, w innych Anglicy są lepsi (MMA choćby), ale Polacy lubią twierdzić, że we wszystkim są najlepsi :D

Na poprawę humoru, MMA vs Kiai Master:
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

:D

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do SPORT