Co zrobic w przypadku zwolnienia z pracy?

So 14 paź, 2006 17:07

Pracowalem 5 tygodni w firmie, na umowie mialem zapewniony tygodniowy okres wypowiedzenia, lecz zwolniono mnie z dnia na dzien. Bez zadnego wypowiedzenia, bez niczego powiedziano mi ze mam nie przychodzic wiecej do pracy. Przyczyny zwolnienia tez byle smieszne bo domagalem sie naleznych mi pieniedzy ktorych nie dostalem. Na payslipach mialem wiecej pieniedzy niz dosatwalem i domagalem sie wyrownania. Druga przyczyna byla taka ze uwazalem sie za dyskryminowanego, gdyz nie chcialem posprzatac po angliku ktory wyszedl z pracy i zostawil po sobie totalny syf i nie dopilnowal swoich obowiazkow i pewnie myslal ze przyjdzie "glupi" Polak ktory po nim posprzata. byl to w ogole nie pierwszy raz. Przebrala sie miarka i powiedzialem szefowej ze tego nie posprztam bo to nie nalezy do moich obowiazkow, rezultat tego byl taki ze mnie zwolniono a on pracuje dalej.
Dodam do rego jeszcze ze od 5 dniu nie moge sie doprosic P45
Moze wie ktos co z tym zrobic?
W Polsce iwedzialbym co zrobic w takim przypadku ale tu jestem nowy i nie wiem gdzei isc i czy wogole jest sens.
Pomocy! :master:

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

So 14 paź, 2006 17:17

najlepiej to poszukaj sobie innej paracy...bo chyba nic juz tu nie wywalczysz...

Avatar użytkownika
Radek_uk
Rozkręca się

  • Posty: 79
  • Dołączył(a): Pn 20 lut, 2006 12:10

So 14 paź, 2006 18:41

nie o to chodzi zebym chcial tam wrocic bo mi na tym nie zalezy. Szukam innej pracy. Chodzi mi po prostu o to w jaki sposob moglbym sie "odwdzieczyc" za to wszystko

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

So 14 paź, 2006 18:53

Ja sprobowalbym w CAB-ie;tam pracuja bardzo fajni ludzie,ktorzy nieodplatnie wystepuja nawet przed sadami lub IR.
Wygrac mozna wiele warunek jest jeden:Trzeba grac!Wstydem jest poddac sie,gdyz sa rozne mozliwosci oraz sposby.
Powodzenia.

bary


So 14 paź, 2006 19:01

a jestes zarejestrowany w home office, lub chociaz rozpoczales procedure bo jak nie to za wiele nie wywalczysz ( ktos pisal o tym na forum nie pamietam topica) bez rejestracji nie ma sie za "wielkich" praw , ale grac mozna jak pisze bary

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

So 14 paź, 2006 19:30

andy napisał(a):a jestes zarejestrowany w home office,

Tak to jest wazne bo jesli nie to pracowales na czarno i nic nie zrobisz.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

So 14 paź, 2006 19:42

nie pracowalem na czarno mialem normalnie umowe w ktorej byly napisane szczegolowo warunki zwolnienia, ze jezeli nie przepracuje miesiaca to moze mnie zwolnic po jednym dniu, a jezeli przepracuje miesiac to musi dac mi tydzien wypowiedzenia.
Dodam jeszcze ze jestem zarejestrowany w Home Office.
Mam jeszcze pytanie do CAB moge isc dowolnego tego przy ktorym najblizej mieszkam czy gdzies indziej?

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

So 14 paź, 2006 23:18

Zgadza sie!
Pracuja tam prawnicy w ramach nie pojetego przez polakow systemu prac spolecznych,ktore sa bardze pozadzane w kazdym CV-i.
Pomagaja i nalezy sie do nich udac,a bedziesz napewno zadowolony,gdyz nie mozna tego tak zostawic,bo inni ucierpia...
Tak trzymaj :!: ::wales

bary


N 15 paź, 2006 16:46

andy napisał(a):a jestes zarejestrowany w home office, lub chociaz rozpoczales procedure bo jak nie to za wiele nie wywalczysz ( ktos pisal o tym na forum nie pamietam topica)


tutaj ten artykuł...http://ncl.to.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=26

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES