Pytanie o wyegzekowananie alimentow w Anglii

Cz 13 wrz, 2007 16:13

Mam pytanie odnosnie alimentów w Anglii.Nie wiecie moze jak wyegzekwowac alimenty od bylego meza. Moze ktos z was mial podobny problem. Jestesmy po rozwodzie. Obecnie przebywam wraz z dwójka dzieci i z partnerem w Wielkiej Brytanii.Na dziecko z poprzedniego malzenstwa mam zasadzone(przez Sád Polski)alimenty od bylego meza. Jednakze byly máz nie lozy na utrzymanie syna od grudnia 2006 roku.W pare miesiecy temu zlozylam listownie u Rejonowego Komornika w Polsce wniosek o wyegzekwowanie zaleglych alimetów.Niestety obecnie mój byly máz przebywa od jakiegos czasu w Wielkiej Brytanii i egzekucja jest bezskuteczna(nie posiada zadnych pieniedzy na kontach polskich).Wiem,ze mój byly máz pracuje legalnie i posiada konto bankowe.Niestety nie mam aktualnego adresu do niego.Nie wiem nawet ,czy jezeli tworze z moim partnerem i dziecmi rodzine,to czy wg angielskiego prawa prawdziwy ojciec dziecka musi na syna placic alimenty?

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 30 paź, 2007 22:30

Witaj!
Mysle ze powinnas udac sie do Citizens Advice Baurou(chyba dobrze to napisalem)i tam podasz jego date urodzenia i nazwisko, mysle iz jak legalnie pracuje to znajda go poprzez
National Insurance Number.Pozatem slyszalem iz jest tez specjalna agencja ktora zajmuje sie takimi sparwami, ale mysle iz w Citizens powiedza ci co robic.
Pozdrawiam
Maciek
:idea:

Avatar użytkownika
misiek
Bywalec

  • Posty: 126
  • Dołączył(a): Pn 29 paź, 2007 16:04
  • Lokalizacja: gdansk/newcastle

Śr 18 lut, 2009 12:38

skarbie,niestety z tego co wiem to nasza polska ukochana nie ma uregulowanej sytuacji prawnej w takich sprawach z UK Jezeli twój były pracuje legalnie to i owszem możesz zwrócić sie do tutejszego sądu bo z polskim wyrokiem nic nie wskurasz ponieważ tu jest tak ze dłużnik musi wyrazić zgodę by komornik ściągał mu z konta zasądzone w polsce alimenty Radziłabym poradzić sie angielskiego prawnika i scigać dziada po angielsku:) ich system jest bardziej skuteczny niż nasz polski:)Powodzenia

Avatar użytkownika
selena
Weteran

  • Posty: 276
  • Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:08

Śr 18 lut, 2009 17:49

Angielski system egzekucyjny wcale nie jest lepszy od polskiego- jest dużo mniej efektywny. Mam wyrok z angielskiego sądu. Kiedy zwróciłam się do Law Court z wnioskiem o wyegzekwowanie należności, dostałam odpowiedz, że to na mnie ciąży obowiązek ustalenia aktualnego adresu dłużnika- co akurat w moim przypadku było niemożliwe. Nic nie pomogło, że zwróciłam się o pomoc do Newcastle Law Centre czy do Citizens Advice Bureau. Wszyscy rozkładali ręce.

Pomimo tego... POWODZENIA, bo warto próbować.

Avatar użytkownika
Napoleonkaa
Rozkręca się

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): Cz 12 lip, 2007 18:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 24 mar, 2009 07:14

W UK nie ma obowiązku płacenia alimentów - dłużnik sam musi na to wyrazić zgodę. Jest tutaj agencja która tym sie zajmuje child support agency tel:08456090042 ale powiedzą Ci od razu że jeżeli on nie wyrazi zgody na płacenie alimentów to oni nie będą w stanie nic więcej z tym zrobić. Wg prawa angielskiego zasiłki wypłacane na dziecko są wystarczające dlatego nie jest sprecyzowane prawo alimentacyjne - dłużnik może płacić sam od siebie child maintenance ale nie musi :((

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

Śr 25 mar, 2009 18:57

Pszepraszam ,ale nie moge sie powstrzymac..kto Ci takich glupot naoopowiadal.
Csa(child support agency)sciagnie pieniazki od tatusia ktory nie chce placic na dziecko,najpierw zostanie on grzecznie zapytany czy dobrowolnie bedzie placicl,a jezeli sie nie zgodzi to pieniadze sa sciagane z wyplaty..i tyle na temat,nie ma czegos takiego ze Tatus nie chce placic...musi placic.

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wt 14 cze, 2011 17:58

Niezbyt nowy ten post jest ,ale moze i ja dowiem sie czegos przy okazji

Tez jestem z dzieckiem w UK i ojciec dziecka ,znam jego adres......... nie wiem tylko jak sie zabrac za te alimenty.
Czy mam napisac poprostu pozew tak jak w polsce i zaniesc do sądu ???????????

bbeatka123
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 17:47

Śr 15 cze, 2011 08:03

Nie wiem jak dokladnie to wszystko dziala, ale poszukaj tutaj http://www.csa.gov.uk/.
Jak pisze powyzej marlenaruban Child Support Agency sciaga naleznosci z wyplaty. W moim zakladzie pracy sciagano tak naleznosci dwom czy trzem osobom i ksiegowa mowila, ze jak do firmy przyjdzie pismo w tej sprawie to ona nie ma wyboru i musi potracac naleznosci z wyplaty i przelewac do CSA. Nie wiem niestety jak sie trzeba za to zabrac, ale mysle, ze w podanym linku powinny byc potrzebne informacje.

zima
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 19:12

Pt 15 lip, 2011 17:24

ja znam dobrego prawnika ktory jest polakiem ale mieszka juz ponad 20 lat w anglii wiec jesli ktos bedzie potrzebowal to pisac na priv

kaska241
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 11 sty, 2011 13:58
  • Lokalizacja: New Brancepeth/ Stalowa Wola

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE