Q przestrodze

Cz 16 mar, 2006 12:05

chce sie podzielic swoja przygoda.
dawno,dawno temu mialem pokoj ktory chcialem wynajac na 2m-ce.zamiescilem stosowne ogloszenie na www.gumtrre.com nadeszlo kilka
odpowiedzi.eliminacje wylonily finalistke ktora miala zamieszkac pod moim dachem.
26 letnia nigeryjka przylatujaca do newcastle na serie koncertow.reszte
mialem zalatwiac z jej agentem.
troszke dziwne bylo to ze wysyla mi czek na 3 000 L z ktorego mialem
pobrac depozyt i za 2m-ce z gory reszte zas odeslac western union do jej
agenta.nie znam przepisow wpuszczania afrykanek na wyspe(ale pamietam jeszcze jak przed wejsciem do UE musialem sie wykazywac podobnymi bzdurami)wiec sie zgodzilem. pewnego ranka otrzymalem czek na powyzsza kwote.tego samego dnia zadzwonil jej agent z instrukcjami gdzie i jak odeslac reszte kasy.z czekiem poszedlem do banku gdzie mila pani poinformowala mnie ze realizcja czeku potrwa ok 4dni.zdziwilem sie gdy po 2dniach stan mojego konta na bankomacie powiekszyl sie o 3000L.chcac dopelnic swojej czesci umowy udalem sie do western union.tam stety przyjmuja tylko gotowke.znowu skierowalem swe kroki do banku w miedzyczasie coraz czesciej dzwoni agent i cisnie.co mnie nieco zdenerwowalo i zaniepokoilo po co ten pospiech.w banku na szczescie poinformowano mnie ze czek nie zostal jeszcze zrealizowany.postanowilem poczekac a agentowi powiedzialem zeby sie odp... do czasu realizacji czeku.
za ok 10dni otrzymalem list z banku ze czek jest bez pokrycia.
gdybym lekkomyslnie wyslal swoje piniadze bylbym lzejszy o 2300L
mam nadzieje ze moja przygoda komus sie przyda.
a moze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami

kris
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 15:04

Cz 16 mar, 2006 17:42

brrrrrr....

To tak jak slynne e-maile, w ktorych ktos opisywal ze jest spdkobierca pol naftowych w Nigerii, tylko musi odzyskac spadek. Trzeba bylo wspomoc adwokatow w Nigerii, w zamian za udzialy, oczywiscie lipne. Myslalem ze nikt na to sie nie nabierze. Ale ponoc w samej Polsce kilkadzisiat osob powplacalo po pare tysiecy $, bylo o tym chyba we Wprost.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron