zwolnienie lekarskie w czasie ciazy

Pn 17 paź, 2011 16:24

Czy ktos wie , czy w czasie ciazy mozna isc na zwolnienie lekarskie , na jak dlugo , ile jest platne i czy konkretnie od jakiegos miesiaca ciazy ?
Dzieki z gory

Avatar użytkownika
Ewelina44
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pt 19 paź, 2007 17:15

Pn 17 paź, 2011 17:40

mozna , a platne jest 79 f tygodniowo

natka35
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 29 sie, 2011 10:44

Pn 17 paź, 2011 20:07

na zwolnienie zawsze mozna isc tylko ze trzeba miec powod do pojscie na zwolnienie np. ciaza zagrozona etc. Nie da sie pojsc od tak na zwolnienie spowodu ciazy. Zaden lekarz ci nie da zwolnienia na ciaze.

Jedynie moze Ci dac np zaswiadczenie o nie wykonywaniu szkodliwych dla Ciebie lub dziecka czynnosci.

Nieststy to nie jest tak jak w Polsce gdzie jak pamietam kazda jedna w ciazy siedziala na l4 i miala placone 100%.

Tak jak poprzedniczka pisze to jest jakies kilkadziesiat funtow tygodniowo.

Jesli jestem w bledzie prosze mnie poprawic.

kanola1909
Rozkręca się

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 15:01

Wt 18 paź, 2011 10:07

Będąc w ciąży można iść na zwolnienie tak jak byś nie była w ciąży, gdzie pierwszy tydzień lub 7 dni jest bezpłatny, a każde następne tygodnie płacą statutowe zwolnienie, które ci się należy po przepracowaniu odpowiedniego czasu w firmie.

Będąc w ciąży twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego faktu do twojego pracodawcy, a on wtedy ma obowiązek dbania o twoje zdrowie i twoje stanowisko pracy, tz. jeśli wykonujesz pracę, która może zagrażać twojemu zdrowiu lub twojemu dziecku, pracodawca ma obowiązek przenieść cię do innej lżejszej pracy, jeśli nie ty masz prawo o to poprosić, jeśli nie da to podać do sądu.

Jeśli źle się czujesz podczas ciąży masz prawo iść do lekarza i zgłosić to, a lekarz może wystawić zwolnienie lekarsie długo lub krótko terminowe. Wystarczy tylko odpowiednio udowodnić i wyjaśnić lekarzowi, że się źle czujesz.

Kobieta w ciąży i jej dziecko w tym kraju jest chroniona przez prawo i powinna być choniona przez państwo, lekarza i pracodawcę.

Kacha
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 15 sie, 2010 20:04

Wt 18 paź, 2011 11:56

Tak Kacha tylko teoria swoje a praktyka swoje.

Wszystko pieknie brzmi w teorii niestety.

Czy z doswiadczenia wiesz ze lekarz wystawi zwolnienie bo sie zle czujesz spowodu ciazy ?

Trzeba miec niestety powazny argument w rece zeby lekarz wystawil ci zwolnienie.

kanola1909
Rozkręca się

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 15:01

Śr 19 paź, 2011 13:32

Doktorze plecy mnie bola :P.....mysle ze to wystarczy :)
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Śr 19 paź, 2011 21:04

nawet mozna powiedziec ze ma sie straszne nudnosci i to tez wystarczy

Avatar użytkownika
sylwia30s
Rozkręca się

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Wt 07 paź, 2008 16:46
  • Lokalizacja: walker

Pn 24 paź, 2011 18:59

Tak na plecy czy nudnosci lekarz da Ci moze 7 dni i potem powie ze kobieta w ciazy potrzebuje ruchu, a nie lezenia w domu :) Z takiego powodu raczej calej ciazy na L4 nie pociagniesz :/ Powodzenia x

naola
Bywalec

  • Posty: 157
  • Dołączył(a): Pt 11 lip, 2008 11:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 30 lis, 2011 22:59

Ja podczas moich obydwu ciaz bylam na zwolnieniu lekarskim.W pierwszej z powodu ciaglych wymiotow.zas w drugiej pol mojej ciazy z powodow plamien. lekarze nie robili mi zadnych problemow.
tylko w przeciwienstwie do Polski zwolnienie platne ok 80 f na tydzien.

Avatar użytkownika
moniaczek
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Śr 11 cze, 2008 12:33
  • Lokalizacja: darlington

N 11 gru, 2011 17:42

Ja jestem teraz w 25 tygodniu ciazy i od 11 tygodni jestem na zwolnieniu, ze wzgledu na bol plecow (praca w fabryce), nie bylo zadnego problemu ze zwolnieniem, fakt faktem wystawiaja zwolnienie na 4 tyg wiec trzeba bylo sie stawiac na wizyte kontrolna co miesiac. To ile beda Ci placic zalezy od pracodowcy, zazwyczaj za kazdy przepracowany rok w miejscu Twojej pracy przysluguje Ci miesiac pelnego wynagrodzenia, potem ok 80 funtow tygodniowo, ale tak jak wczesniej wspomnialam, wszedzie jest inaczej :)

pani-ka
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 18:46
  • Lokalizacja: Darlington

N 11 gru, 2011 19:12

HEJ
a jesli jestem od wrzesnia TEGO ROKU zarejestrowana jako self employed? moje dochody nie sa ani tygodniowe. co jakis czas niewielki wplyw z dzialalnosci
porod mam na maja:-)
czy nalezy mi sie cos? przed porodem??

donkey1
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): So 18 gru, 2010 00:31
  • Lokalizacja: nottingham

N 11 gru, 2011 20:48

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018869 tu sa wszystkie dane odnosnie benefitow jesli jestes self employed, powinnas dostac maternity allowance czyli ok 130 funtow tygodniowo przez 39 tygodni jesli spelniasz wszystkie warunki :) powodzenia

pani-ka
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 18:46
  • Lokalizacja: Darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE