PROŚBA O POMOC W ODZYSKANIU PODATKU

N 10 lip, 2011 13:56

Witam :) jestem w UK pierwszy raz lecz wyłącznie na okres wakacji. Pracuje od połowy czerwca, posiadam juz NIN i z tego co sie orientuje od następnego payslipa zostanie potrącany mi TAX. Niestety musze wyjechac z Uk ok 16.09 i stąd moje watpliwości ( a raczej brak wiedzy w tym temacie ) .

Czy przed wyjazdem juz do kraju moge starac sie o zwrot podatku ? poniewaz napewno nie osiagne progu ktory upowaznia mnie do mozliwosci zwrotu podatku. Zalezy mi zeby przed wyjazdem z UK zalawtic wszystkie sprawy formalne typu zamkniecie konta w banku i wlasnie rozliczenie sie z kwestii podatkowych.

Jestem bialy w tym temacie i chcialbym sie dowedziec co potrzebuje wypelnic? jakie dokumenty posiadac i czy moge to zrobic przed wyjazdem do Polski..

Jesli bylby ktos tak mily i udzielil mi kilku wskazowek bylybm bardzo wdzieczny (jak najbardziej mozna pisac rowniez na meila)

z Gory dziekuje i pozdrawiam !

rzerzuch
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 25 cze, 2011 10:10

Śr 13 lip, 2011 10:49

po zakonczeniu pracy popros pracodawce o przeslanie Ci P45 nastepnie potrzebujesz chyba P85(sciagasz z internetu i wypelniasz) i z tego co wiem to bedzie wszystko. Jesli masz jakies problemy to mozesz podejsc do Reveniu i porozmawiac z tlumaczem.

taba
Rozkręca się

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): So 07 sie, 2010 11:57
  • Lokalizacja: Sunderland

Wt 13 gru, 2011 20:59

Ale komplikujecie sobie życie. Poczekaj na koniec roku podatkowego - kasa sama przyjdzie na konto lub czek na adres w UK. Wypełnianie P czegokolwiek jest tylko zamykaniem sobie drogi do ponownej pracy sezonowej (jak wypełnisz P85 to znaczy, że przez iks lat już nie możesz pracować w uk). Czytajcie informacje do formularzy. Szczególnie proszę o to osoby, które pseudo radzą innym co dla nich lepiej.
Oraz P45 pracodawca da sam na koniec pracy. P60 oznacza, że się wciąż pracuje więc ewent. zwrot podatku przyjdzie automatycznie chyba, że się było samozatrudnionym.

mariuszek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Wt 13 gru, 2011 20:19

Śr 14 gru, 2011 21:12

Dokladnie ,tak jak Mariuszek mowi,ja w zyciu tu ni ewypelnialam zadnego formularza o zwrot podatu,wszystko przychodzi na koniec roku podatkowego..czy Oni sa cos winni Tobie ,czy Ty im! x
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Cz 15 gru, 2011 10:44

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES