Dziecko przekracza granice

Pt 17 mar, 2006 21:12

Potrzebuje informacji czy dziecko moze przekroczyc granice z jednym tylko rodzicem na podstawie swojego dowodu osobistego? czy tez wymagane sa jakies dodatkowe pisemne potwierdzenia od drugiego rodzica?
Dziękuje i pozdrawiam :wink:

Avatar użytkownika
arGTI
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 22:38
  • Lokalizacja: NE6

Pt 17 mar, 2006 21:14

Wymagane w małżeństwach mieszanych.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Pt 17 mar, 2006 21:33

Kasia napisał(a):Wymagane w małżeństwach mieszanych.

Czy to chodzi o obywatelstwo? Jeżeli moja żona jest Polką i chce do mnie przylecieć na święta z synem to czy nie będą na lotnisku wymagać jakichś innych potwierdzeń ode mnie? Czy wystarczy tylko dowód osobisty syna?

Avatar użytkownika
arGTI
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 22:38
  • Lokalizacja: NE6

Pt 17 mar, 2006 21:53

Nie powinno być jakichś dodatkowych wymagań. Ale myśle dla własnego spokoju powinieneś napisac list do żony (po polsku) potwierdzający, że oni przyjeżdżają do Ciebie jako ojca i podać ardres zamieszkania. Ale nie sądzę, żeby to sprawdzali ani wymagali. Jednak chyba musisz byc uwzględniony w dowodzie, że jesteś ojcem. Nie jestem pewna.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Pt 17 mar, 2006 22:44

Ja z córką jeżdżę normalnie - z tym, że ona ma paszport.
Jeżeli jedzie z dziadkami, zawsze sa problemy na granicy polsko-niemieckiej: Niemcy pytają o pozwolenie i zadaja setki pytań i dziadkom i małej. Ostatnio dałam im listy potwierdzające, że zgadzam się na wyjazd córy na feir z dziadkiem, po polsku i po angielsku. Na granicy Niemiec i tak pytał moja małą łamaną angielszczyzną (niewiele zrozumiała, bo gadał niewyraźnie): kim jest ten pan, z którym jedziesz, czy chcesz znim jechac, itd itp

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE

cron