CAB i prawo pracy

Śr 22 lut, 2012 23:05

Hej,
jak mi nie było potrzeba, to tych ogłoszeń o pomocy prawnej pojawiało się na forum od groma, a teraz jak chciałabym namiary dla znajomych to jakoś znaleźć nie mogę :/
jeśli ktoś miałby kontakt do prawnika/instytucji POLSKOJĘZYCZNEJ która pomogłaby w problemach z pracodawcą - bardzo prosze o wpis.

Ponadto mam pytania:
1. czy Civil Advice Bureau może odmówić zabukowania polskiego tłumacza na spotkanie? Tłumaczą się, że nie mają takich i już.
Jakoś rok temu zamawiałam innym znajomym spotkanie i nie robili problemów...?

2. kobita dostaje payslipa z wypłatą, a tam na każdym co tydzień dodatkowo odjęte 10funi jako "managment fee" dla firmy księgowej. Fajnie, daje to -520f rocznie, co przy jej zarobkach minimalnych jest sumą ogromną.
Wiem, że pracownicy musieli wcześniej podpisać zgodę na to, inaczej pracodawca powiedział, że payslipów nie będzie. Nie wydaje mi się to legalne?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Cz 23 lut, 2012 00:19

Co do CAB to nie wiem czy mogą odmówić. Mi powiedzieli, że jeśli w czasie pierwszego spotkania okaże się, że potrzebuję translatora, to umówią mnie na kolejne spotkanie, gdzie będę miała tłumacza przez telefon.
Na szczęście dałam sobie radę z językiem i nie było takiej potrzeby :-)
Co do problemu, który opisujesz, nie mam żadnego pojęcia.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Cz 23 lut, 2012 06:24

jeśli ktoś miałby kontakt do prawnika/instytucji POLSKOJĘZYCZNEJ która pomogłaby w problemach z pracodawcą - bardzo prosze o wpis.


Polski Prawnik Marcin Kozik
Specjalizuje się w prawie pracy, zwłaszcza w sprawach o niesłuszne zwolnienie. Reprezentuje przed Trybunałem Pracy, występując zarówno w imieniu pracowników jak i pracodawców, gdzie w ciągu kilku ostatnich lat uzyskał znaczne kwoty tytułem odszkodowań
http://www.prawnik-anglia.co.uk/polski-prawnik.html

bereszka
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Śr 17 sie, 2011 06:38

Cz 23 lut, 2012 09:47

Co do Marcina Kozika to poszukajcie troche zanim z jego uslug skorzystacie.
Na jednym z portali internetowych jest sprawa w ktorej jeden z badz co badz kontrowersyjnych dziennikarzy ujawnia wiele faktow dotyczacych dzialalnosci tego czlowieka. PAMITAJCIE ze zawsze macie wybor wystarczy tylko w wyszukiwarke Google wpisac Marcin Kozik i zobaczyc inne wpisy dotyczace jego osoby. Zdania niestety sa podzielone.......

lawinfo
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 09:29

Cz 23 lut, 2012 10:23

lawinfo napisał(a):Co do Marcina Kozika to poszukajcie troche zanim z jego uslug skorzystacie.
Na jednym z portali internetowych jest sprawa w ktorej jeden z badz co badz kontrowersyjnych dziennikarzy ujawnia wiele faktow dotyczacych dzialalnosci tego czlowieka. PAMITAJCIE ze zawsze macie wybor wystarczy tylko w wyszukiwarke Google wpisac Marcin Kozik i zobaczyc inne wpisy dotyczace jego osoby. Zdania niestety sa podzielone.......


A to nie wiedziałam :-( wpisałam w google - polski prawnik anglia i wyskoczyl mi ten link, to w takim razie moze to Ekoper
http://icos.org.uk/pl/drop-in-centre

bereszka
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Śr 17 sie, 2011 06:38

Cz 23 lut, 2012 16:44

ok, dziękuję!

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES