za wysoki tax code

Cz 23 lut, 2012 12:47

Mam pytanie odnosnie zwrotu za wysokiego kodu. Moja sprawa wyglada tak.. Jakis czas temu zauwazylam ze zabieraja mi wiekszy podatek (z mojej winy, gdyz nie dostarczylam P45 nowemu pracodawcy). Wszystko zglosilam w Revenue zmienili mi tax, przyslali nowy ale pracodawca dalej odtraca BR. Supervizor dzwonila do pracodwacy i mowila jaka jest sytuacja, po czym oni stwierdzili ze maja to odnotowane w systemie ale podatek na payslipie dalej jest za wysoki :/ juz sie tego troche nazbieralo... I teraz moje pytanie, czy mam uparcie dzwonic do pracodawcy i upominac sie o swoje pieniadze czy poczekac juz do rozliczenia? Prosze o odpowiedz :(

Avatar użytkownika
qwert
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Cz 24 lut, 2011 14:00
  • Lokalizacja: Darlington

Pt 24 lut, 2012 09:08

Zwrot dostaniesz napewno z Revenue, mozesz im wiercic dziure w brzuchu ale to czasami troche trwa moja kolezanka dostala zwrot dopiero po kilku miesiacach... napewno bym im sie uparcie przypominala na Twoim miejscu :)

pani-ka
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 18:46
  • Lokalizacja: Darlington

Pt 24 lut, 2012 12:18

mialem podobna sytuacje mialem BR tax code jest to emergency tax code proponuje ci wypelnic P46 u swojego pracodawcy. w mojej sytuacji wypelnilem ten formularz w miedzy czasie bylem w revenue i spytalem sie czemu jestem na BR tam podali mi nr telfonu na ktory zadzwonilem od nich podalem wszystkie swoje dane (NIN, najlepiej miec przy sobie jakis payslip) i po chyba 2-3 tygodniach od tego momentu juz wsyztsko mialem uregulowane dostalem zwrot nadplaconego podatku wraz z wyplata

Avatar użytkownika
wojtas177
Weteran

  • Posty: 344
  • Dołączył(a): Cz 06 gru, 2007 14:45
  • Lokalizacja: GC/NCL

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES