dług

Wt 28 lut, 2012 17:41

Witam, 2 lata temu wyjechalam z UK pozostawiając niesplacony dlug wobec Revenue , tzn zwrot WTC za 3 miesiace pobierania (nakazali mi zwrot gdyz wedlug nich moje dochody okazaly sie byc za wysokie).Byłam wtedy juz bez pracy , w ciezkiej sytuacji zyciowej , w dodatku okazalo sie ze jestem w ciazy, i to zagrozonej no i po prostu wyjechałam zostawiajac ten dlug. Teraz jestem w PL , wreszcie sie troche finansowo ogarnełam i chciałabym spłacic to co "wisze" Revenue. W dodatku dostalam propozycje bardzo dobrej pracy w UK, i zastanawiam sie czy nie wrocic. Jak to zrobic? napisac do Revenue ze chce to zwrocic ? czy przyslą mi po prostu czek do zapłaty? wiem,ze konsekwencje moga byc powazne , na pewno za długo czekałam ze spłata, pewnie czeka mnie kara finansowa.

Czy po prostu przjechac do UK i tu isc do najblizszego revenue?

bess
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 17:30

Śr 29 lut, 2012 14:31

moim zdaniem jezeli chcesz uczciwie oddac to co wzielas "niesłusznie" musisz wyjasnic w revenue oni sa ugodowi dla uczciwych ludzi na pewno rozłożą dług na raty moja szwagierka miala podobna sytuacje po powrocie do polski okazalo sie ze ma zwrocic 5000f wiec wrocila do anglii odrobila dlug placac oczywiscie w ratach,powodzenia

Avatar użytkownika
nataszka1984
Bywalec

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Śr 17 mar, 2010 21:29

Śr 29 lut, 2012 16:33

What if you can't pay within 30 days?
If you can't pay within 30 days, you can arrange to pay back the money over 12 months.

If you still need more time to pay, get in touch with the Tax Credit Office so they can talk through your options. They may be able to:

spread the repayment over a longer period
put back the date they start to collect the money you owe them
For more information call the Tax Credit Payments Helpline on 0845 302 1429 as soon as possible. They will make a decision based on your circumstances.

lawinfo
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 09:29

Śr 29 lut, 2012 17:44

Wiem, wiem.. mozna dług rozlozyc na raty , ja jednak wole spłacić w całości ( 400 pounds )i miec to juz załatwione. Chodzi tylko o to ze od momentu gdy dostałam od nich nakaz zwrotu mineło duzo czasu, 2 lata , przez ten czas nie kontaktowałam sie z Revenue, po prostu wyjechałam do Pl. No i teraz nie wiem , co mnie czeka , jakie konsekwencje tej "ucieczki" ...
Czy przez te 2 lata juz zajmuje sie tym np.komornik? czy Revenue oddaje sprawy takie do sądu? czy moge miec problemy na granicy?

bess
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 17:30

Śr 29 lut, 2012 18:12

Najprosciej i najszybciej - zadzwon i zapytaj, wyjasnij swoja sytuacje i niech ci wytlumacza co i jak. W inny sposob sie nie dowiesz. Powodzenia.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES