Witam wszystkich

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Pt 10 lis, 2006 11:03

Witam wszystkich rodaków mam na imie Tomek prawdopodobnie od stycznia bede pracował w NC jako kierowca. Narazie jestem w trakcie intensywnych kursów angielskiego (szkoła, prywatne lekcje i różne programy).
Mam pytanie z jakich programów kożystaliście (jeżeli ktoś kożystał) chodzi mi głównie o możliwość porozumiewania się "swobodnej" :roll: rozmowy.
W szkołach które ukończyłem miałem niemiecki :cry:
Po angielsku dużo rozumiem tylko odpowiedzieć trudniej jak pomyślę trochę to coś wydukam tylko kto chce czekać, ale słyszałem, że anglicy są OK i się nie spieszą jak u nas to może poczekają :lol:
W Polsce jestem instruktorem nauki jazdy od 10 lat szkole kierowców na wszystkie kategorie.
Jeżeli ktoś ma chęć przyjechać do Polski na kurs i egzamin to zapraszam do końca roku.

Pozdrawiam

Tabor
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pn 06 lis, 2006 00:26
  • Lokalizacja: Olsztyn

Pt 10 lis, 2006 11:51

witaj :)
Najszybciej nauczysz się "na gorąco" - będąc na miejscu, szczególnie, że rdzenni mieszkańcy mówią ze specyficznym akcentem. Angielskiego "z książki" nie sposób z nim porównać :)

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Pt 10 lis, 2006 19:16

To niestety prawda... Angielski uczony w Polsce w zderzeniu z rzeczywistoscia (zwl.w NCL) to zupelnie inna historia. Ale na pocieszenie dodam, ze nawet rdzenni mieszkancy wysp maja duze problemy z wzajemnym porozumiewaniem sie, wiec naogol sa tolerancyjni w tej kwesti.

Avatar użytkownika
yeri
Bywalec

  • Posty: 244
  • Dołączył(a): Cz 18 maja, 2006 12:16
  • Lokalizacja: Newcastle

N 12 lis, 2006 18:21

witam

jestem tu od dwoch miesiecy i faktycznie ich tutejszy slang jest ciezki do zrozumienia takze nauka jezyka z roznych programow komputerowych nie wiele daje. Trzeba uczyc sie na zywca ze sluchu od anglikow z ktorymi sie wspolpracuje

pozdr.Piotr

Avatar użytkownika
gizmo
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 13:42
  • Lokalizacja: Newcastle Wallsend

N 12 lis, 2006 20:12

rzeczywiscie- najlepiej przyjechac tutaj i sluchac sluchac..gadac gadac.. :)
co nie znaczy, zebys rzucil wszystko- z czego korzystasz teraz w Polsce- na pewno latwiej bedzie Ci zalatwic formalne sprawy.

Avatar użytkownika
Zielka
Moderator

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 20:45

N 12 lis, 2006 22:21

romawiać, rozmawiać. Przyjeżdżając tutaj myslałam że mam jakieś pojęcie o angielskim ale bardzo się pomyliłam brrr.Szczególnie tutaj gdzie mówią slangiem. Ale potem będzie lepiej jak juz troche się osłuchasz. Ja osobiście jestem samoukiem i na żadne kury nie chodziłam.
Pzdr.Kasica ::wales

Avatar użytkownika
Kasica
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): So 23 wrz, 2006 08:25
  • Lokalizacja: Sosnowiec/ Południowa Polska

N 12 lis, 2006 22:52

ja tez moge powiedziec ze jestem samoukiem wszystkiego co sie nauczylem to w pracy i od czasu do czasu znajomi pomogli a szkola nie ma czasu tylko praca i praca :lol:

wladek03
Bywalec

  • Posty: 162
  • Dołączył(a): Cz 20 lip, 2006 19:10
  • Lokalizacja: NEWCASTLE CITY

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Powrót do Forum ogólne