przeciwciala kell+

N 25 gru, 2011 11:21

witam wszystkie mamy
chcialam poruszyc temat konfliktu przeciwcial w ciazy :-)
moze ktoras z mam byla w takiej sytuacjii lub jest obecnie i wypowie sie na forum
jestem w 5 miesiacu ciazy
miesiac temu wykryto u mnie antygen -przeciwciala kell -jka possitive
konflikt kell powoduje znaczaca anemie u dziecka jeszcze bedac w ciazy od 20 tygodnia ciazy
moj maz ma kell + i ja tez mam kell + wiec i dziecko ma to samo
bylam w szpitalu , przekazano mi ze bede miala monitorring dziecka co 3 tygodnie , bys sprawdzic jak postepuje anemia , bedzie monitorowany mozg dziecka -bo konflikt kell powoduje konflikt hemolityczny , niedotlenienie mozgu i anemie znaczaca plodu dziecka w ciazy
obawiam sie co dalej bedzie , czy bede potrzebowala transfuzjii krwi jeszcze podczas ciazy , czy tez nie ,wszystko w zaleznosci od tego jak ta anemia u plodu bedzie postepowala
jezeli tak to zapewne , o tyle sie martwie bo maz ma kell+ , i wiec ja to mam
gdyby maz nie mial kell possitive , tylko ja , te obawy sa mniejsze i 50 procent szans ze dziecko je bedzie mialo ,a anemia wtedy mogla by byc nie wielka lub wogole
pozostalo mi tylko chodzic co 3 tygodnie na monitoring plodu , zeby tylko ta anemia nie byla coraz wieksza
powiedziano mi ze okolo 34-36 tygodnia ciazy musi dziecko przyjsc na swiat, bo wtedy glowka dziecka schodzi nizej , i nie sa w stanie zobaczyc glowy dziecka i monitorowac jej juz wiecej w ciazy
czy ktoras z was miala te przeciwciala kell+ ?
czy mozecie sie podzielic tu na forum , potrzebuje rozmowy
podobnoz te przeciwciala antygenu kell possitive zdarzaja sie bardzo rzadko u kobiet w ciazy , niestety mi sie to przytrafilo :cry:
pozdrawiam serdecznie

donkey1
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): So 18 gru, 2010 00:31
  • Lokalizacja: nottingham

Pn 23 sty, 2012 10:20

witam Cię serdecznie,
też jestem w ciąży w 5miesiącu ale nie stwierdzono u mnie tego schorzenia, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z Twoim dzieckiem, trzymam za Was kciuki, gdybyś chciała porozmawiać to daj znać na pw,
pozdrawiam gorąco

Avatar użytkownika
josie
Bywalec

  • Posty: 101
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 23:21

Śr 25 kwi, 2012 08:14

Witam, odpowiadam na twojego posta odnośnie konfliktu w układzie Kell. Mam nadzieje, ze z twoja dzidzia jest wszystko ok. Ja rownież miałam konflikt w ukladzie Kell. Przeszłam 3 transfuzje dopłodowe i 2 kordocentezy. Dodatkowo miałam jeszcze konflikt płytek krwi. Urodziłam synka w lutym tego roku. Ma jeszcze anemie ale jest coraz lepiej. Gdybyś chciała jakiś informacji to daj znać.

Dorka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 25 kwi, 2012 08:01

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do RODZICE