dziecko w szkole

Pn 18 cze, 2012 11:12

witam. wiem że temat ten juz był parokrotnie omawiany ale proszę o pomoc. chodzi o szkołę dla dziecka w wieku 5 lat. pod koniec lipca żona przyjeżdza z dzieckiem i zacznie się problem szkoły. mieszkam w sunderlandzie i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. co trzeba zrobić żeby zapisać dziecko do szkoły. chciałbym wybrać taką, w której dziecko będzie się dobrze czuło. czy to prawda że trzeba czekać na miejsce w szkołach około 2 lat? jak znaleźć placówkę, dokąd pójść.
moje dziecko jest bardzo nieśmiałe, w polsce nie chciał chodzić do przedszkola a jak juz szedł to nie miał kontaktu z innymi dziećmi, nie bawił się z nimi, często na początku płakał. boje się co to będzie tutaj gdy nie zna dodatkowo języka. proszę kogoś z was, kto miał być może podobne doświadczenia o pomoc, będę wdzięczny za odpowiedź.

damiang80
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 01 paź, 2009 16:34

Pn 18 cze, 2012 11:28

Tu na polnocy w podstawowkach raczej nie ma problemow z miejscami, chyba ze mieszkasz w jakiejs bardzo przeludnionej czesci.
Ponizej link do strony, na ktorej wyszukujesz raportow i ocen szkol w Twojej okolicy:
http://www.ofsted.gov.uk/inspection-rep ... ion-report
Sprawdzaj najbardziej aktualny raport. Sa 4 oceny 1-4 (1-najlepsza ocena, 4-najgorsza). Raporty sa dosc szczegolowe, mozesz sie wczytac jak masz ochote.
Pare osob pewnie napisze Ci ze szkoly katolickie sa najlepsze, ja nie mam doswiadczen wiec sie nie wypowiem.
Co do zapisywania dziecka, to albo dzwonisz do school admissions w twoim rejonie
http://www.sunderland.gov.uk/index.aspx?articleid=1816
I podajesz ktore szkoly Cie najbardziej interesuja, zaczynajac od tej najbardziej porzadanej, albo wypelniasz formularz. W moim przypadku poszedlem do wybranej szkoly, dowiedzialem sie ze sa wolne miejsca, wypelnilem u nich na miejscu i oni wyslali to za mnie.
Jesli dziecko nie zna angielskiego, mozesz poprosic o tlumacza, ktory bedzie pomagal w lekcjach. Moje poszly z zerowa znajomoscia i szkola dala sobie swietnie rade bez pomocy tlumacza, wiec nie jest to konieczne, ale zalezy od dziecka. Na pewno w wiekszosci przypadkow szkola bedzie bardzo pomocna, ale nie zostawiaj im wszystkiego, tylko na biezaco monitoruj sytuacje i w razie potrzeby wymagaj dodatkowej pomocy i dzialania z ich strony.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE