WTC rozliczenie roczne

Pt 22 cze, 2012 17:25

Witam.Mam takie pytanie. w tamtym roku pobierałam WTC jako osoba samotna. w październiku zmienił się inwestor w mojej firmie i mój stary pracodawca poinformował Reveniu ze nie pracuję już dla nich. w związku z tym wstrzymano mi benefit.dzwoniłam do Reveniu i chciałam wyjaśnić sytuację,że to tylko zmienił się inwestor a ja nadal pracuję na swoim stanowisku,ale powiedziano mi,że już za późno,ponieważ minęły 4 tyg i nic już z tym nie mogę zrobić.w między czasie byłam już w ciąży,ale nadal samotna.chciałam to zgłosić do Reveniu,ale powiedziano mi,że nie mam takiego obowiązku,ponieważ nie dostaję od nich benefitu. w marcu tego roku zamieszkałam z dzieckiem i obecnym partnerem i złożyliśmy nowy wniosek,bo powiedziano mi że mogę tak zrobić. ostatnio składałam roczne zeznanie podatkowe i Pan, z którym rozmawiałam powiedział mi,że jeśli mieszkam z partnerem od marca tego roku, to mam podać jego miesięczną wypłatę (czyli od marca do kwietnia). i wtedy nasz dochód wyszedł 7500 f. trochę mnie to niepokoi, gdyż za rok na pewno te nasze zarobki będą większe. mój partner zarabia około 17tys rocznie.fakt,że razem wspólnie korzystamy z pieniędzy od marca tego roku. Ale czy to nie jest pomyłka?Czy WTC nalicza się za rok poprzedni i potem mimo iż nasz roczny dochód będzie większy nie będziemy musieli nic zwracac?czy lepiej dzwonić znów i pytać o to ponownie? Aha dodam jeszcze,że z tego drugiego wniosku otrzymujemy tylko child tax credit 20f tygodniowo.Rozmawiam z tymi ludźmi z Reveniu i jeden mowi tak,drugi inaczej,w koncu człowiek głupieje.

beqa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 17 paź, 2011 16:05

Pt 22 cze, 2012 17:48

Hej.Z tego co sie orjentuje to wszystkie zasilki sa naliczane od dochodow za ubiegly rok a nie za biezacy.Jezeli wasze dochody za ubiegly rok byly niskie to zasilki beda wyzsze a jezeli w nastepnym roku wzrosna ta beda nizsze.Ale tak jak mowie to zasilki naliczaja z dochodow za ubiegly tok.Niemoga ci naliczyc zasilkow z biezacego roku bo sami nie wiecie ile zarobicie.Najlepiej to jakbyscie sie udali do osob ktore sie tym zajmoja jest duzo roznych firm ktore pomagaja z tymi zasilkami.pozdrawiam i powodzenia

jar24ns
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 05 kwi, 2009 09:20

Pt 22 cze, 2012 17:55

chodzi tylko o to, że mój partner w tamtym roku zarobił około 17 tyś,ale żył sam,nie pobierał żadnego zasiłku itp. w nowej formie tak też podaliśmy,ale jak dzwoniłam,żeby podać te roczne dochody,to Pan z którym rozmawiałam, powiedział,że skoro mieszkamy razem dopiero od marca 2012 roku to mam podać dochody partnera tylko za jeden miesiąc od marca 2012 do kwietnia 2012. no i nie wiem czy to w porządku. z jednej strony tak, ale z drugiej to trochę dziwne.stąd moje pytanie. a te wszystkie firmy pomagające Polakom to nie będę mówić,bo szkoda gadać.zdzierają tylko kasę od ludzi.za jeden telefon lub wpisanie jednej kwoty chcą 30f. niestety nie stać mnie na to.

beqa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 17 paź, 2011 16:05

Pt 22 cze, 2012 23:56

Przejrzyj sobie informacje na tej stronie: http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... /DG_173248
Ja z samego nagłówka rozumiem, że jeśli Twój dochód obecnie jest wyższy niż za zeszły rok, to będzie miało wpływ na wysokość zasiłku w następnym roku.
Jestem zbyt krótko w UK, żeby z własnego doświadczenia coś pisać o tym.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

So 23 cze, 2012 08:26

Zadzwon tam i podaj obecny dochod na cala rodzine i popros o ponowne przeliczenie WTC i ChTC.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron