Wypadek samochodowy z własnej winy

Cz 19 lip, 2012 19:51

Witam,

Mam pytanie... Mój Znajomy niedawno kupił w Anglii samochód i spowodował wypadek. Wyjechał z zakrętu na zły pas i po paru metrach się zorientował. W momencie gdy miał go zmieniać z doliny wyjechał samochód. Ostro wyhamował i zjechał do rowu. Pech chciał, że kierowca drugiego auta zrobił to samo i doszło do zderzenia czołowego. Auta idą do kasacji, gdyż pomimo iż On miał na liczniku 10-20 km/h drugie auto jechało z dość dużą prędkością. Jakie konsekwencje poniesie? Orientuje się może ktoś ile punktów i jaka grzywna grozi w takiej sytuacji? Auto zostało odstawione na parking policyjny. Czy istnieje możliwość bezpośredniego odstawienia samochodu na złom czy właściciel musi wynająć lawetę? Jakie koszty poniesie w takich przypadkach? Jeśli ktoś posiada numer kontaktowy do osoby lub organizacji zajmującej się takimi sprawami proszę o umieszczenie go na form. Z góry dziękuje za udzielone informacje.

pavlo
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 19 lip, 2012 19:47

Cz 19 lip, 2012 21:29

Well... No moja głowe to poradzam rawnika w tej sytuacji gdyz sam nic nie załatwi ( przynajmniej co do samochodu a cena bedzie coraz wyzsza za parking) Punkty grzywna ?? Nie mam pojecia, ale na pewno jego ubezpieczenie na nast rok wzrosnie o bardzo duzo :/ Wszyscy tutaj w uk zgłaszaja sie po odszkodowanie (nawet w najmniejszej stłuczce) wiec ktos te spore sumy musi wypłacic, a ktos w jakis sposób zrócic ( Twoj znajomy ) Pozdrawiam w szczescie zycze:)

Avatar użytkownika
zodiac2008
Bywalec

  • Posty: 191
  • Dołączył(a): Cz 13 lis, 2008 22:04
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 20 lip, 2012 13:28

sie ma

Zodiac dobrze radzi. Niech kolo bierze prawnika jak najszybciej bo go oddadzą do sądu, a za parking policyjny płaci się sakramenckie pieniądze za dobę więc niech się zorientuje u ubezpieczyciela czy może już zabrać auto, albo niech ubezpieczyciel je zabierze.

Powodzonka

majki1304
Bywalec

  • Posty: 244
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 10:09

Śr 01 sie, 2012 20:42

Ja też polecam pomoc kogoś, kto się na tym zna. Porady prawne w uk nie są najtańsze, ale w takiej sytuacji lepiej zainwestować w to, niż potem spłacać w nieskończoność grzywnę.

AnnaZ
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): Śr 01 sie, 2012 20:25

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron