porada

Śr 18 sty, 2012 21:20

witam serdecznie!
prosilabym o porade :D :D :D
zalozylam dzialalnosc gopodarcza we wrzesniu w 2011 roku , nie oplacalam national insurance , zadzwonilam tam ostatnio , przyslali mi druczek , mozna zaplacic zaleglosc te 40 funta od wrzesnia NI
i oto pytanie sie nasuwa - czy naleza mi sie jakies benefity przed porodem? - POROD MAM NA MAJA---mam na mysli maternity allowance? lub inne? jezeli od poczatku nie placilam NI ,ale chce zwrocic za ten okres te pieniazki
ale moje zarobki nie sa tygodniowe , czasem wplynie jakies80 funtow co miesiac, roznie to jest u mnie wlasnie z dochodami jako self employed ....
w marcu tego roku bedzie rowne pol roku jak zalozylam dzialalnosc i ja zglosilam
co to jest ta niezdolnosc do pracy ? jutro bede dzwonic do job centre , niewiem o jakie formy aplikacjii pytac?
moze ktos mnie poprowadzi , czytalam o tym ale nadal nic nie wiem :-(
i kiedy musze sie rozliczyc ze swojej dzialalnosci poraz pierwszy
PROSZE O POMOC ...
DZIEKUJE I POZDRAWIAM

donkey1
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): So 18 gru, 2010 00:31
  • Lokalizacja: nottingham

So 02 cze, 2012 17:08

tak dla info, to MA się należy jeśli zarabiasz min 30 funtów na tydzień, więc raczej u ciebie odpada przy nieregularnych dochadach w wysokości 80 funtów na miesiąc...

jesli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :)

Avatar użytkownika
twinsplus1
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): So 26 lut, 2011 13:03
  • Lokalizacja: z krzesła...

Pt 20 lip, 2012 13:50

Z tego co pamiętam to złożenie deklaracji podatkowej za Twój okres rozliczeniowy 2011-2012 jest do chyba końca stycznia 2013, ale nie jestem pewien. Zresztą lepiej się rozliczyć wcześniej, bo czasem mają pytania, a jak nie zdążysz to pozniej laduja kary

majki1304
Bywalec

  • Posty: 244
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 10:09

Śr 01 sie, 2012 20:44

Ciąża w uk benefity jakieś zapewnia, więc skoro jesteś w takiej sytuacji i do tej pory pracowałaś, to moim zdaniem powinni to wziać pod uwagę.

AnnaZ
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): Śr 01 sie, 2012 20:25

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES