Durham University

Cz 01 gru, 2011 23:05

Czy ktoś z członków tego forum studiuje/studiował w Durham University??? :)

Avatar użytkownika
Isobel
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 01 gru, 2011 21:56

Pt 02 gru, 2011 02:08

haha zaraz się okaże, że wszędzie gdzie się dało studiowałam :p

Teraz jestem na uczelni w Newcastle, ale studiowałam też w Durham! A ty jesteś teraz w Durham czy się wybierasz?

winnie
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Wt 08 lis, 2011 00:28

Pt 02 gru, 2011 22:37

zaczynam w Durham od lutego :)

Avatar użytkownika
Isobel
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 01 gru, 2011 21:56

Pt 02 gru, 2011 22:38

zaczynam w Durham od lutego :)

Avatar użytkownika
Isobel
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 01 gru, 2011 21:56

So 03 gru, 2011 01:00

O, Erasmus? Durham różni się znacznie od większości uniwersytetów w Anglii. Jest bardziej na wzór Oxford i Cambridge (czasami nazywane w trójkę "Doxbridge")

Wiesz już jaki college?

winnie
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Wt 08 lis, 2011 00:28

So 03 gru, 2011 22:25

Erasmusa robilam dawno temu na UCD w Dublinie :) Teraz zaczynam funded PhD, stąd tak bez sensu zaczynam w lutym a nie w październiku jak typowy student:) w Newcastle i Durham kiedyś byłam, ale turystycznie. Miło słyszeć, że studia w Durham przypominają studia w Cambridge czy Oxford. College pewnie dostanę Ustinov (o ile będą miejsca w lutym) ale raczej będę szukać czegoś prywatnie (p.s. jakbyś słyszała, że ktoś ma pokój double en-suite, akceptujący couples i pets, do wynajęcia w okolicach Durham to daj znać:)).

Szukałam na stronie uniwerku na różnych wydziałach polskich studentów na postgradzie ale kiepsko :/ Na moim nie ma nikogo:(

A co studiowałaś?:)

Avatar użytkownika
Isobel
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 01 gru, 2011 21:56

N 04 gru, 2011 20:44

Niestety nie znam nikogo, kto ma pokój do wynajęcia.. ale napewno coś znajdziecie:) Durham ma naprawdę fajny charakter, mnóstwo małych kawiarenek i fajnych miesc do zwiedzania/biegania/przejażdżek rowerowych. No i na 'większe wyjście' czy wydarzenia kulturalne jest zawsze Newcastle :)

Nie wiem jak teraz PolSoc tam stoi.. wydaje mi się, że jak odeszłam to umarł śmiercią naturalną..Ale może ktoś go wskrzesił do życia?

Ja tam studiowałam i nadal studiuje medycynę.
Pozdrawiam i powodzenia!

winnie
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Wt 08 lis, 2011 00:28

N 04 gru, 2011 21:55

winnie napisał(a):Durham ma naprawdę fajny charakter, mnóstwo małych kawiarenek i fajnych miesc do zwiedzania/biegania/przejażdżek rowerowych. No i na 'większe wyjście' czy wydarzenia kulturalne jest zawsze Newcastle :)


No właśnie też z takiego założenia wychodzę :) Oby tylko pogoda dopisywała do jeżdżenia na rowerze :)

Hehe to jak to studiujesz jednocześnie medycynę i w Durham i w Newcastle? Da się tak? A jaką specjalizację robisz? A nuż kiedyś będę potrzebowała porady lekarskiej :P Szkoda, że mieszkasz w Newcastle, zawsze byłabyś pierwszą bratnią polską duszą w Durham do wyjścia na piwo :P

Avatar użytkownika
Isobel
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 01 gru, 2011 21:56

N 04 gru, 2011 23:54

hehe, nic nie jednocześnie. To jest trochę skomplikowane.. Ale: medycyna w Newcastle zaczyna się albo w Newcastle albo w Durham. po 2 latach ludzie są łączeni i studiują/maja praktyki w Newcastle. Ja akurat zaczęłam od Durham. Jako, że jestem dopiero na 4tym roku narazie jest to medycyna ogólna, później będzie staż, a dopiero później specjalizacja:)

Durham od Newcastle nie jest tak daleko, jak już będziesz zadomowiona to się odezwiesz i wyjdzie się na piwko!

winnie
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Wt 08 lis, 2011 00:28

Śr 11 kwi, 2012 16:29

Dopiero teraz trafiłam na to forum więc postanowiłam odświeżyć temat :) Ja również studiuję w Durham, ale dopiero na pierwszym roku. Mieszkam za to w Newcastle więc oba miasta są mi dobrze znane. Mam nadzieję, że zadomowiłaś się już w Durham, a w Newcastle poimprezowałaś co nieco :) Pozdrowienia!

olka_w
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 14 paź, 2011 13:26
  • Lokalizacja: Polska

Śr 11 kwi, 2012 21:49

Witam :) A na jakim kierunku?? Dojezdżasz codziennie z Newcastle do Durham?

Avatar użytkownika
Isobel
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 01 gru, 2011 21:56

Cz 12 kwi, 2012 11:55

Hej :) Tak dojezdzam codziennie, a dokladnie 4 dni w tygodniu, bo tak mi sie ukladaja zajecia... Ale nie jest to specjalnie klopotliwe. A studiuje kryminologie z foundation, tak wiec jestem na poczatku tej dlugie drogi. Niestety pozno zdecydowalam sie na studia :p A jak Ci sie podoba Durham?

olka_w
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 14 paź, 2011 13:26
  • Lokalizacja: Polska

Cz 12 kwi, 2012 17:35

przeslij mi swojego meila jak mozesz to wysle Ci fotki.

hancik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Cz 08 paź, 2009 21:05

N 13 maja, 2012 16:12

mam dylemat. ukończyłam polskie liceum w Polsce,chciałabym wyjechać na uczelnię na wyspy,słabo umiem ang. Czy istnieją studia zaoczne? Czy koszty studiów są wysokie?
co mam zrobić..odpuścić rok edukacji podszkolić język popracować ?? proszę o pomoc.. najlepiej pod numerem gg 893012

Marcelina
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 13 maja, 2012 16:05

Wt 11 wrz, 2012 13:44

Hej, bardzo polecam Durham jako miasto do zycia/studiowania. Ja jestem po historii i pracuje w archiwum w Durham. Bardzo fajnych ludzi tu poznalem. Okolice przepiekne jak ktos lubi dlugie spacery wzdluz rzeki Wear z widokiem na katedre i zamek. Wiele sciezek rowerowych, ktorymi mozna po calym hrabstwie sie poruszac w zasadzie. Dla ambitniejszych jest rowniez trasa coast to coast, ktora biegnie przez Durham.

Polecam skorzystac z Guided Walks oferowanych przez Durham County Council. Kolega archiwista je prowadzi. Jest kopalnia wiedzy o okolicy i ludziach. Oferuje kilkulmilowe spacery po wybranej okolicy opowiadajac przy okazji ciekawe historie. Sprawdzcie na stronie http://www.durham.gov.uk/pages/Service. ... viceId=468
to zdaje sie tylko £5. Naprawde warto.

Dla tych, ktorzy po calym tygodniu pracy/studiowania pragna sie troche poruszac i popracowac fizycznie dla dobra innych polecam sontaktowac sie z County Rangers (jestem tam wolontariuszem) i jest okazja popracowac tak jedna sobote w miesiacu w okolicznych rezerwatach przyrody (ktorych jest calkiem sporo) i nauczyc sie np jak budowac te piekne murki kamienne bez zaprawy, naprawiac ploty, ciac krzaczory, mozna kosic trawe, rozpylac trucizne na jakies zielsko, ktore rosnie gdzie nie powinno. Dla kazdego cos sie znajdzie. Wszyscy chcemy korzystac z pieknie urzadzonych sciezek i parkow i wlasnie sami mozemy o to zadbac. B
ardzo zapraszam!

Alracubba
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 19 sie, 2012 17:18
  • Lokalizacja: Durham

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA