potrzebna porada nt traktowania w pracy

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 21 mar, 2013 18:55

Witam.
Chcialbym sie podzielis z forumowiczami pewna sytuacja ktora przytrafila mi sie w pracy.
I od razu zaznaczam ze nie mam na celu przechwalania sie tylko porady od Was co byscie zrobili...
Na poczatku marca miala miejsce w moim zakladzie pracy olimpiada (zawody) kto lepiej i szybciej skreci pewien mechanizm wg schematu.
Co roku nagrada w olimpiadzie jest wyjazd do Japonii (do glownej siedziby firmyi i zawody miedzynarodowe) oraz staly (permanent) kontrakt - jesli ktos byl dotychczas na tymczasowym.
W tym roku postanowiono wyroznic dwie osoby tzn. zwyciezce i osobe ktora zajela 2gie miejsce.Czyli 2 osoby jada do Japonii itd. ...
No i tutaj sie zaczyna cala historia poniewaz to ja - osoba na tymczasowym kontrakcie zajela 2 miejsce. Czyli powinno byc tak jak napiusalem wczesniej ale... tak nie jest.
Moj supervisor byl bardzo zmieszany ze Polak zajal 2 miejsce i wyszlo tak ze nie jade do japonii i moge zapomniec o stalym kontrakci. Co najlepsze z innych dzialow (olimpiada jest podzielona na : inna dla malarni, inna dla spawalni a inna do assembley) jada 2 osoby tak jak bylo wczesniej napisane. Zaznacze ze z innych dzialow wszyscy zwyciezcy sa juz na kontraktach stalych.
Wyszlo tak ze to tylko ja nie jade i caly czas probuje pojac dlaczego.
Moze chodzi supervizorowi o to ze musialby mi dac stalu kontrakt w sytuacji KIEDY W ZAKLADZIE SZYKUJA SIE ZWOLNIENIA!!!

czy moge cala ta sytuacje potraktowac jako dyskryminacje i celowe dzialanie supervisora na moja szkode?

pozdrawiam

marjoz
Rozkręca się

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): Pn 31 sty, 2011 13:51
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 21 mar, 2013 20:05

wyglada to na rasizm. zapraszam na spotkanie pakt w darlington. moze oni doradza co robic lub gdzie sie zglosic. spotkanie w barze forum w nastepny wtorek o 18 w darlo

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Cz 21 mar, 2013 21:47

jasontha napisał(a):wyglada to na rasizm


A co, on Murzyn? Rasizm to co innego, choć czasem spotyka się szerokie ujęcie race discrimination including... itd. choć moim zdaniem to nie jest precyzyjne ani właściwe.

Natomiast sprawa podpada potencjalnie pod dyskryminację pracownika za względu na narodowość (nationality) lub ewentualnie ethnic origin, choć raczej to pierwsze.

Jasne jest, że masz poczucie niesprawiedliwości. To już dużo, bo z reguły kiedy jest poczucie niesprawiedliwości ("obiektywne" tzn. nie dlatego, że to spotkało akurat Ciebie, tylko każdy by się tak poczuł na Twoim miejscu, co do czego możemy się myślę zgodzić) to jest szansa, że jest na to - mówiąc polskimi kategoriami - paragraf, a angielskimi - statut lub case law.

Teraz zachodzi kwestia tego, co możesz ewentualnie udowodnić w sądzie oraz jaką linię obrony (defense) może przyjąć pracodawca. Na przykład:

- czy były to zawody "oficjalne", tzn. z wewnętrznym firmowym regulaminem,
- czy odbywały się regularnie, wg tych samych zasad,
- czy pierwszy raz się zdarzyło, że ktoś nie pojechał, choć teoretycznie mógł/powinien?
- czy pierwszy raz laureat nie dostał permanent contract? czy była to nagroda oficjalna zawarta w regulaminie zawodów? ile czasu po zawodach upływało, zanim kontrakt dostawali wcześniejsi laureaci?
- czy masz świadków, którzy będą zeznawać w sądzie?

i jeszcze pewnie kilka innych, te mi przyszły na szybko do głowy.

Nie znam szczegółów, ale moim zdaniem bez pozytywnej odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania szanse są raczej mniejsze niż większe. Co nie znaczy, że wcale ich nie ma, ale musisz udowodnić, że jedynym lub głównym powodem takiej sytuacji jest Twoja narodowość, lub ewentualnie inna legalnie zabroniona forma dyskryminacji.

Poza tym, o co chciałbyś walczyć w sądzie? O permanent contract czy odszkodowanie?

Poza tym, z reguły powinno się zacząć od rozmowy z pracodawcą, najlepiej przy świadkach.

To może pomóc, choć nie musi bo jesteś na temporary contract...

Ewentualnie wystosować pismo, na które powinni odpowiedzieć. Pismo w dwóch egzemplarzach i poświadczyć na kopii, że odebrali.

Wszystko jednak zależy od tego na ile jesteś zdeterminowany, żeby iść z nimi ewentualnie na wojnę. Jeśli czujesz, że jesteś pierwszyw kolejce do zwolnienia (a może to wynikać z tego co napisałeś) to może warto, licząc się oczywiście z konsekwecjami.

Jeżeli po odpowiedzi na powyższe pytania czujesz, że jest szansa i chcesz pójść tą drogą, zasięgnij fachowej porady, najlepiej solicitora specjalizującego się w employment law (od strony obrony pracowników).

Jeśli nie zarabiasz za dużo możesz uzyskać darmową pomoc w ramach "legal aid".

Zajrzyj też tutaj:

https://www.gov.uk/discrimination-your- ... you-can-do

https://www.gov.uk/employer-preventing-discrimination

i inne linki zależne.

Pozdrawiam i jeśli zdecydujesz się działać to proszę o info na priw, będę bardzo zainteresowany wynikiem tej sprawy.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 22 mar, 2013 13:30

Widze ze dostales duza porcje praktycznych rad od Owly owl , to ja dorzuce cos od siebie . Po pierwsze prawo zwyczajowe to nie to samo co prawo pisane i jesli nie ma czarno na bialym potwierdzenia nagrod dla zwyciezcow to moze byc kiepsko z wyegzekwowaniem tego co wygrales.

Teraz aspekt czysto ludzki. Nie od dzis wiadomo ze kto chce psa uderzyc kij zawsze znajdzie, wiec
a - jesli zalezy ci by zostac w tej pracy to musisz miec swiadomosc ze upominanie sie o swoje odebiora twoi bossowie jako robienie problemow ( troublemaker)
b - gdy nie zalezy ci na tej pracy , a najlepiej gdy masz juz inna oferte , wtedy mozesz isc na calosc bez obawy o utrate pracy i zarobkow.
c- mozesz powalczyc , by miec szacunek do siebie i chodzic z podniesiona glowa , ze nie pozwoliles by traktowano cie gorzej od innych tylko dlatego ze jestes Polakiem i nie masz stalego kontraktu , i gdy jestes sam mozesz isc na wojne , ale jednak gdy masz rodzine na utrzymaniu to jestes tez odpowiedzialny za ich bezpieczenstwo finansowe i czasem jest tak ze czlowiek zaciska zeby na jawne sk.....

Przemysl wszystkie za i przeciw

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Pt 22 mar, 2013 14:26

Kazdy z tych odpowiedzi jest trafna. Moze rozwieje najpierw watpliwosci Owly Wly:
A wiec:
- Olimpiada jest oficjalna rozgrywana juz od ponad 14 lat i scisle podlega odpowiedniemu regulaminowi
- Tak co roku odbywa sie na poczaktu marca i trwa okolo 2 tyg i zawsze wg tych samych zasad. Dodatkowo w tym roku wyroznienie dla osoby ktora zajela 2 miejsce.
- Zwyciezca z ubieglego roku nie mogl pojechac do Japoni poniewaz mial juz termin slubu pokrywajacy sie z terminem wyjazdu wiec pojechala osoba ktora byla na 2 miejscu ( na moje nieszczescie w ubieglym roku bylem trzeci). Nie zmienilo to jednak nic bo i tak zwyciezca otrzymal staly kontrakt, malo tego osoba ktora za niego pojechala tez otrzymala taki kontrakt.
- Ze wszystkich dzialow zawodnicy na 1 i 2 miejscu maja juz kontrakty stale tylko nie ja. Przyznanie laureatom kontraktow stalych jest nagroda za najlepsze wyniki w olimpiadzie dlatego okolo 80% zawodnikow to osoby na kontrakcie tymczasowym poniewaz olimpiada to najlepszy i najszybszy sposow na otzrymanie stalego kontraktu.
- Ze swiadkami to moze byc roznie. Problem w tym ze w tym zakladzie parcuje tylko 4 Polakow na 600 anglikow i jak znam zycie to zaden Polak sie nie odwazy z obawy na utrate pracy a anglik powie ze to nie jego problem.
......................
......................
Jesl chodzi o wypowiedz od STARE LUDZIE to tez sie z nia najbardziej zgadzam.

a- zalezy mi na tej pracy i wiem ze jak bede robil problemy to mnie pozegnaja :-(
b- no wlasnie od ponad 2 lat pracuje w tej firmie i nie mam nic na oku
c- jestem sam nie mam rodziny wiec warto bylo by pokazac tym skur... ze nie taki Polak tepy i glupi...ale taki krok musze powaznie przemyslec

marjoz
Rozkręca się

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): Pn 31 sty, 2011 13:51
  • Lokalizacja: Gateshead

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Powrót do Forum ogólne