ppi

Cz 28 cze, 2012 14:49

nie, to nie to samo. life insurance mozesz anulowac teraz i wziac sobie w innej firmie, nie wyobrazam sobie zeby ktos majac hipoteke na glowie, nie mial life insurance:)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 28 cze, 2012 15:32

dzieki za odpowiedz
no ja rowniez nie wyobrazam sobie nie miec ubezpieczenia ale dziwny wydaje mi sie fakt iz polisa zostala mi narzucona, i suma wydaje mi sie wygorowana
wtedy bylam za glupia, teraz chyba inaczej bym to rozegrala
no coz zobaczymy co z tego wyniknie

pozdrawiam

hej edytuje
oto co znalazlam na innym forum
sytuacja bardzo podobna do mojeje wiec spruboje i dam znac jak poszlo
witam,

"Opowiem Wam jak to było w moim przypadku.
Interesowałam się zwrotem PPI od dobrego miesiąca. Czytałam wszystkie fora , artykuły tego dotyczące aż stwierdziłam że nie ma co popuszczać !!!
Wydrukowałam formularz, wypełniłam go, kupiłam kopertę:) ale niestety nie mogłam znaleźć umowy o kredyt. Wybrałam sie dziś do swojego banku aby wziąć od nich kopie, pomyślałam odżałuję te 10 funtów. Okazało się że na kopię musiałbym czekać parę tygodni i przysłali by mi ją do domu. Trochę się zajżyłam i powiedzalam mu że nie mogę tak długo czekać mówiac mu wprost i dobitnie że potrzebuję jej do odzyskania PPI. Gdy tylko to usłyszał odrazu dont worry dont worry już sie tym zajmuję i wyobraźcie sobie że wszystko załatwił mi na miejscu tzn odrazu do systemu bankowego złożył za mnie tę skargę i na kredyt i na karte kredytową. Zapytał tylko jaki jest powód mojego complain-a , ja mu ze pani która mi przydzielała kredyt była natarczywa i siłą mi wcisneła to ubezpieczenie, mówiac ze nie otrzymam pożyczki jeśli nie wykupię tego ubezpieczenia. Także wszystko załatwiłam jednorazowo , omineło mnie wypełnianie w domu wszystkich dokumentów , wysyłanie ich pocztą i nawet zaoszczedzialam na znaczkach pocztowych hahaha. Pan poinformował mnie ze cala procedura bedzie trwała do 8 tyg i jezeli nie bedzie od nich odzewu w przeciągu 3 tyg to żeby dać im znać.
Jestem bardzo zadowolona ze tak fajnie udało mi sie wszystko za jednym zamachem załatwić.
I kto powiedział że 13ty w piątek to pechowy dzień?
pozdrawiam

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Wt 10 lip, 2012 10:12

witam ja czekalam na zwrot ponad 12 tyg.jak dzwonilam to mowili ze jest prowadzone investigation i mam czekac po 12 tyg przyszlo mi ile mam do zwrotu i gdzie maja wyslac czy na konto jak tak to podac dane konta czy czekiem.ja wybralam konto i czekalam na pieniazki niecaly tydzien chodz oni pisza ze zwrot bedzie do 10 working days.zyzce powodzenia.i bardzo dobrze ze zrobilas to sama.pozdrawiam.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 10 lip, 2012 12:53

hej cpj a mozna wiedziec jaka sume nadlplacilas i jaka sume ci zwrocono?
w sumie chce sie dowiedziec jak sie nalicza odsetki... czy to jest 8% za kazdy miesiac czy sumuje sie miesiace w rok i 8 procent za kazdy rok?
a i jeszcze jedno, jaka to byla firma i czy oni od razu zgodzili sie zaplacic czy musialas zglosic sprawe do FO?
kazdy detail sie dla mnie liczy w tej walce;d
dzieki

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Wt 10 lip, 2012 13:33

hej ja mialam niecale 1000 f zwrotu jesli chodzi o te 8% to chyba oni biora od cale kwoty bo ja mialam jakos okolo 125 f.ppi mialam od karty kredytowej.kiedys mi tez powiedzieli ze nie dostane jak nie wezme razem z ppi.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 10 lip, 2012 14:49

dzieki wielkie
a powiedz mi oddali ci od razu czy odmowili i ich zaskarzylas do FO?

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Wt 10 lip, 2012 16:33

odrazu mi oddali tylko czekalam dluzej bo 12 tyg.pozdrawiam.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 10 lip, 2012 17:51

witam , posiadam kredyt na mieszkanie ( house mortgage ) ktory wciaz splacam w banku "nationwide" czy ktos orientuje sie jak to wyglada i czy moge ubiegac sie o zwrot PPI , od czego powinnienem zaczac itp. czy ktos sie orientuje ? - za kazda pomoc wielkie dzieki :master: ::aplauz pozdrawiam

Avatar użytkownika
ucho81
Weteran

  • Posty: 297
  • Dołączył(a): N 01 lip, 2007 15:30

Wt 10 lip, 2012 18:47

witam jesli posiadasz kredyt na mieszkanie to chyba musisz placic ubezpieczenie.i nie jestem pewna czy nalezy ci sie zwrot ppi.ale warto sprobowac.wydrukuj sobie kwestionariusz http://www.financial-ombu..._notes/ppi.html i go wypelnij.potem wyslij do tego banku w ktorym masz ubezpieczenie.tylko musisz uzasadnic dlaczego chcesz zwrot.na pierwszej stronie masz podpowiedzi.skorzystaj z nich( ja z nich korzystalam).zycze powodzenia.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

N 30 wrz, 2012 14:15

wypelnilem i wyslalem , teraz zostalo czekac i zobaczymy co bedzie sie dzialo ;)

Bede pisal jak cos :)

Krzysiek

krzysiek
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): N 09 lis, 2008 19:16
  • Lokalizacja: Darlington / Szczecin

Wt 02 paź, 2012 09:29

hej Krzysiek
a od kogo wziales ubezpieczenie na mortgage? i czy bylo w ubezpieczenie wliczone mortgage Payment Protection Insurance?
Ja jestem w trakcie
Aviva odmowila mi wyplacenia MPPI ale wyslalam sprawe do FO. Oni juz maja ja w komputerze, ostatnio dostalam forme do podpisania i ich uprawniam do dzialania w moim imieniu. Poza tym uprzedzili mnie ze to dlugo bedzie trwac bo maja duza ilosc zgloszen.

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Wt 02 paź, 2012 10:58

TRZYMAM KCIUKI KRZYSIEK:)

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 02 paź, 2012 22:30

Witam, przypadkiem dowiedzialam sie,ze mam trefne ubezpieczenie...Bylam swiecie przekonana, ze musze miec to ubezpieczenie i ze jest swietne, tak na wszelki wypadek od utraty pracy,choroby a pani,ktora nam to sprzedawala wrecz mowila,ze musimy je wykupic wraz z kredytem hipotecznym. Tak,wiec od 4 lat place MPPI w wysokosci 27 funtow miesiecznie do mojego mortgage. Malo tego, drazac temat dalej, wynalazlam, ze wraz z mezem jestesmy w posiadaniu kart kredytowch z lloydsa i tam rowniez placimy cudowne ubezpieczenie. Czytajac wasze doswiadczenia jutro zamierzam zabrac sie za to, i stad moje pytanie- czy mam pisac do banku ido ubezpieczyciela osobno czy wystarczy jeden formularz do FO?
Z gory dziekuje za odp i bede wdzieczna rowniez za wszelkie podpowiedzi i rady :D

HIKTORKA
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 02 paź, 2012 22:07

Śr 03 paź, 2012 08:07

HIKTORKO
z tego co ja sie orientuje to wpierw musisz napisac do firm ktore ci to ubezpieczenie sprzedaly, musisz napisac czego od nich oczekujesz (ja napisalam ze chce zwrotu mppi wraz z odsetkami, i zrobilam wyliczenie ile nadplacilam, nie napisalam ile oczekuje odsetek bo to oni powinni obliczyc). Jesli firma zgodzi sie zaplacic zadana sume wowczas nie musisz pisac do FO, forme do fo powinnas wyslac w razie gdy firma odmowi wyplaty pieniazkow.

Niech mnie ktos poprawi jak sie myle :D

A z jakiej firmy masz mortgage i z jakiej firmy MPPI? Ja placilam avivie (norwich union) MPPI w sumie £16.00 na miesiac przez 5 lat.

jeszcze jedno - ja w sumie za ubezpieczenie placilam £37.00 na miesiac ale MPPI to byla tylko czesc tego ubezpieczenia, no i teraz kwestia czy ty w sumie za cale ubezpieczenie placilas £27 czy tylko za MPPI. I czy suma MPPI byla wyszczegolniona? Moi przyjaciele placili MPPI w ubezpieczeniu ale kwota MPPI nie byla wyszczegolniona i dlatego ich wniosek odrzucono. Kwota MPPI z tego co ja sie orientuje musi byc wyszczegolniona w ubezpieczeniu.

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Śr 03 paź, 2012 16:08

Aleksandrio2, dzięki za odpowiedz,

No, więc po kolei - w sumie płacę ubezpieczenie na dom, na życie i mortgage protection payment są to trzy różne polisy - na dom płacę do Nationwide, tam również mam mortgage a na życie i MPPI płace do Legal& General.

MPPI to jest zupełnie osobne ubezp za które płacimy 27 funtów co miesiąc i tak już od 4 lat. Polisa jest wypasiona, bo jest od wypadków, choroby i od utraty pracy.
Pamiętam jak dziś jak ta kobieta wrecz naciskała zebyśmy to wykupili, że jest to niezbędne do otrzymania kredytu na dom.

Wtedy myśleliśmy ok w porządku, w razie czegoś to może kiedyś z tego skorzystamy, jak mus to mus. Słyszeliśmy o tej aferze z PPI ale ciągle myślałam, że to nas nie dotyczy, aż w końcu gdzieś się natknęłam na wszystkie nazwy tego dziadostwa.
Właśnie dlatego pomyślałam, żeby od razu napisać do FO, bo naprawdę ciśnienie mi się podniosło, jak sobie pomyślałam jak naiwnie wierzyłam w skuteczność tej polisy.
pozdrawiam

HIKTORKA
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 02 paź, 2012 22:07

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron