prąd i gaz

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 26 lis, 2008 10:36

Chciałabym zapytać o dostawców gazu i prądu. Których polecacie (oczywiście którzy są najtansi) ? i jeszcze jedno - gaz i prad na kartę czy rachunek? Zawsze myślałam,że na rachunek jest taniej, ale coraz częściej słyszę,że właściwie to wychodzi prawie na to samo???

Avatar użytkownika
małaa
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Śr 05 lis, 2008 16:34
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 26 lis, 2008 10:51

małaa napisał(a):Chciałabym zapytać o dostawców gazu i prądu. Których polecacie (oczywiście którzy są najtansi) ? i jeszcze jedno - gaz i prad na kartę czy rachunek? Zawsze myślałam,że na rachunek jest taniej, ale coraz częściej słyszę,że właściwie to wychodzi prawie na to samo???


oczywiscie ze rachunek jest duzo taniej niz na karte - szczegolnie jak masz dual fuel u jednego dostawcy.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 26 lis, 2008 10:57

a którego dostawcę polecasz? ktory najtańszy?

Avatar użytkownika
małaa
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Śr 05 lis, 2008 16:34
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 26 lis, 2008 10:58

Ja mam gas i prad z firmy Southern Electric - sa tani.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 26 lis, 2008 10:59

proszę podaj namiary , nr tel :D

Avatar użytkownika
małaa
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Śr 05 lis, 2008 16:34
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 26 lis, 2008 11:03

Licznik tradycyjny wychodzi taniej niz ten na karte. A najtaniej: jesli placisz Direct Debit (zlecenie stale z konta bankowego).
Jest wiele wyszukiwarek internetowych, ktore umozliwiaja znalezienie najtanszego dostawcy w swoim rejonie. Ja osobiscie na wiosne zmienilam z Npower na dwoch osobnych dostawcow: Atlantic Gas and Electric i Scottish Power. Wychodzi taniej niz, gdy mialam prad i gaz z Npower-u. Wg mnie im dostawca bardziej znany (wiecej sie reklamuje), tym jest drozszy.

Polecam wyszukiwarke:
www.energylinx.co.uk

Jezeli wpisywanie potrzebnych informacji do wyszukiwarki sprawia Ci klopoty, mozesz zwrocic sie o pomoc do polskiej konsultantki, ktora pracuje w firmie Overheads UK, wspolpracujacej z Energylinx'em.
Zadzwon 0191 300 6947 (wtorek sroda, czwartek od 9 do 17.00), a ona pomoze Ci sprawdzic najtanszego dostawce i (jesli sie zdecydujesz) pomoze zalatwic przeniesienie. A w ogole ta przemila pani pomaga w wielu sprawach zwiazanych z rachunkami za prad i gaz.
No i jest Polka z naszego regionu!

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Śr 26 lis, 2008 11:06

Ogromne dzięki :cheer: na pewno sie z tą pania skontaktuję ::aplauz

Avatar użytkownika
małaa
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Śr 05 lis, 2008 16:34
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 26 lis, 2008 11:18

Prosze bardzo.
Warto.

A poza tym, powinno sie porownywac ceny energii co 9-12 miesiecy. I nie bac sie zmieniac dostawcy. Ja bylam wierna Npowerowi przez 2,5 roku, az w koncu zmadrzalam i teraz place wyrazniej mniej.

Swego czasu przechodzilam tez wymiane licznika z licznika na karte na licznik tradycyjny. Zglosilam u dostawcy i nieodplatnie mi ten licznik zmienili. Skonczylo sie bieganie z karta lub kluczem na doladowanie do sklepu co chwile.

Rowne oplaty miesieczne tez sie oplacaja z tego powody, ze nie przezywasz szoku, gdy po trzech miesiacach sezonu grzewczego przychodzi rachunek-gigant do zaplacenia w kilka dni!

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Śr 26 lis, 2008 11:22

no właśnie ja w nowym mieszkaniu (na ktore czekam niecierpliwie i odliczam dni) mam liczniki na karty i kluczyki i bardzo mi sie to nie podoba :twisted: :evil: do tej pory mam npowera i nie powiem zebym byla zadowolona bo jakos sporo płacę. No fakt,że przy małym dziecku musi być cieplo w domu,ale jesli mozna płacić taniej to czemu nie skorzystać.
A wracając do tych licznikow na karty, kluczyki itp. to pewnie duzo drozej wychodzi?

Avatar użytkownika
małaa
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Śr 05 lis, 2008 16:34
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 26 lis, 2008 11:27

małaa napisał(a):proszę podaj namiary , nr tel :D


http://www.southern-electric.co.uk/

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 26 lis, 2008 11:41

Jakis czas temu prowadzilam dokladne rachunki wydatkow.
W grudniu 2006 r. (prawie dwa lata temu, przy duzo nizszych cenach energii) w ciagu miesiaca wydalam 130 funtow na gaz z karty i prad z kluczyka! Potem, po wymianie licznikow placilam najpierw 65 funtow co miesiac (25 prad + 40 gaz).
Wyszukiwarka (i pani konsultantka) beda w stanie podac Ci kalkulacje, ile bedziesz placic za prad i gaz w systemie prepraidowym (czyli te kluczyki i karty), a ile w systemie credit (czyli rachunki).
Z tego, co pamietam, zeby to wiarygodnie wyliczyc, to dobrze jest miec stare rachunki (tzn. wyliczenie, ile zuzywasz pradu, gazu rocznie, albo ile do tej pory za nie placilas u jakiegos dostawcy). Jesli krotko mieszkasz w Anglii, to orientacyjnie wylicza to zuzycie na podstawie wielkosci domu (ilosc sypialn).

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Śr 26 lis, 2008 11:50

no ja wlasnie dzwonilam do tej przemilej pani, naprawde jest bardzo mila. Niestety jezeli mam w npower na kluczyki , katry itp najpierw musze zmienic tam na normalne liczniki i dopiero wtedy bede mogla sie dowiedziec wiecej i zmieniac na najkorzystniejsze wersje. Ale to juz zawsze cos!!
Aha, i jeszcze jedno: jak ustale platnosci direct debit np na 50 za gaz i 50 za prad, a tego nie zuzyje to jak oni naliczja nadplate i jak to zwracaja i to samo pytanie w drugą stronę co jeśli zużyję wiecej?
Moze to głupie pytania , ale zawsze zajmuje się tym mąż, a tera wyjechał na dłużej i ja postanowiłam wziąść sprawy w swoje ręce!

Avatar użytkownika
małaa
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Śr 05 lis, 2008 16:34
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 26 lis, 2008 12:18

Co trzy miesiace bedziesz miala odczyt. Na jego podstawie wylicza, ile zuzylas, ile masz nadplaty/niedoplaty i na tej podstawie ustala Ci nowa stawke. Tak powinno byc z pradem. Bo - wiadomo - z gazem jest roznie, bo inaczej zuzywa sie latem, a inaczej zima.
Ale nic nie ginie, nic nie przepada. Ani tez nikt Cie nie bedzie karal za wieksze zuzycie.

W sumie ten system jest praktycznie "bezobslugowy" - tylko odczyty licznika pradu musisz podawac wtedy, gdy Cie prosza 9albo wpuscic do domu osobe sczytujaca san licznika). Licznik gazu powinien byc na zewnatrz, wiec nawet nie bedziesz wiedziec, ze odczytywali liczniki...

Raz ustalasz Direct Debit, a oni juz potem sobie reguluja platnosci. Oczywiscie o wszystkim Cie informuja (listy z rachunkami i wyjasnieniem, od kiedy i o ile podniosa (zmniejsza) platnosci,,, Na takim liscie-rachunku masz tez potwierdzenie wszystkich swoich wplat. Wszystkie rachunki radze trzymac, bo - wiadomo.... Albo blad ludzki, albo tzw. blad w systemie komputerowym ... ;-)

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Śr 26 lis, 2008 12:39

Dziekuje za wszystkie informacje :)

Avatar użytkownika
małaa
Rozkręca się

  • Posty: 40
  • Dołączył(a): Śr 05 lis, 2008 16:34
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 26 lis, 2008 18:19

Tutaj znajdziesz i porownasz wszystkie oferty:

http://www.uswitch.com/gas-electricity/

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Powrót do Forum ogólne

cron