pralka

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

N 28 lip, 2013 20:29

Popsula mi sie pralka i jak sie domyslacie musze kupic nowa ,z uwagi na to ze nie ma domu mezczyzny bede potrzebowala fachowca ktory mi ja zamontuje i tu moje pytanie w jakim sklepie kupic pralke zeby mi ja od razu zamontowali i wzieli stara i czy to wogole mozliwe?Jak to tutaj wyglada?Za glupie komentarze z gory dziekuje,pozdrawiam,Ola.

P.S A jak to wogole jest?Jesli wynajmuje mieszkanie i mialam w wyposazeniu pralke czy jest obowiazkiem landlorda wymienic ja ?

Avatar użytkownika
olena
Bywalec

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): So 22 kwi, 2006 19:22
  • Lokalizacja: Newcastle

N 28 lip, 2013 20:54

Czesc! Wiekszosc sklepow Ci ja zamontuje i zabierze stara za niewielka oplata... Ale najlepiej dzwon do landlorda, powinien Ci ja naprawic albo wymienic skoro byla w wyposazeniu! Pozdrawiam!

Anucha
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): So 26 lut, 2011 17:37
  • Lokalizacja: Gdansk/Newcastle

N 28 lip, 2013 20:56

Jesli pralka jest Landlorda to on ja naprawia.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 29 lip, 2013 08:22

Dzieki za pomoc,dzwonilam do landlorda niestety powiedzial ze musze ja sama naprawic lub kupic nowa,powiedzial ze to i tak sukces ze tak dlugo prala(mieszkam u niego 5 lat).Jeszcze raz dziekuje byliscie bardzo pomocni,Pozdrawiam,Ola.

Avatar użytkownika
olena
Bywalec

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): So 22 kwi, 2006 19:22
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 29 lip, 2013 12:54

Co do pralki to najlepiej sprawdzic co masz napisane w umowie.
W mojej pierwszej umowie bylo napisane, ze mieszkanie jest wyposazone w white goods, ale jesli sie zepsuje sprzet to naprawiam go, badz wymieniam na wlasny koszt (jesli kupie swoj, to jest on moja wlasnoscia, ktora zabieram ze soba w czasie wyprowadzki).
Pozniej zmienil sie wlasciciel mieszkania i agencja i teraz w umowie nic nie ma na ten temat i jak sasiadom sie zepsula pralka, to agencja przyslala kogos do naprawy, wiec to zalezy od umowy.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Pn 29 lip, 2013 17:43

Naprawic mozesz sama lub kupić nowa ale on ma za to zaplacic w innym przypadku pralka jest twoja.

Rysiek

P.S. Wazne co masz w umowie. Najlatwiej powiedzic ze Ty masz naprawiac i placic

z jakiegos forum:

Maintenance issues are the landlords problem, if the washing machine was part of the rental and not owned by the tenant the landlord has to sort it out.

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Wt 30 lip, 2013 05:49

Może sprawdź jakie masz ciśnienie w kranie. Moja dziewczyna też twierdziła że się popsuła, a pralka nie działała poprawnie z powodu niskiego ciśnienia

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 30 lip, 2013 21:27

Przyczyna może być błaha. Np zapchany filtr. Sprawdź na necie, gdzie jest filtr w twojej pralce. Może być z przodu na dole pod zaślepką. Można też sprawdzić przewód dopływowy, am też może być sitko.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Śr 31 lip, 2013 18:23

Jestem pod wrazeniem,naprawde bardzo wszystkim dziekuje,a jesli chodzi o filtr to podobno oni tutaj nie maja filtrow w pralkach,ja juz nawet szukalam ale nigdzie nie widac.Jeszcze raz wszystkim dziekuje.A tak wogole to jestem w trakcie negocjacji z landlordem co do kupna nowej pralki.Dam znac co i jak.

Avatar użytkownika
olena
Bywalec

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): So 22 kwi, 2006 19:22
  • Lokalizacja: Newcastle

N 04 sie, 2013 18:29

Jesli chodzi o pralke,to niestety wyszlo na to ze musze pralke kupic.Landlord przyjechal wymontowal i zabral popsuta i powiedzial ze jak kupie nowa to mi ja zamontuje.A w umowie byl zapis ze landlord zobowiazany jest tylko do naprawy urzadzen grzewczych(kaloryfery i bojler).Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Avatar użytkownika
olena
Bywalec

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): So 22 kwi, 2006 19:22
  • Lokalizacja: Newcastle

N 04 sie, 2013 21:21

filtry sa nawet tutaj.
W niektorych pralkachsa pod maskownica, bez jakiejs specjalnej klapki i dlatego nie widac.
Z pralek polecam hoover, bo sa dobre, no chyba ze popularne Beko.

majki1304
Bywalec

  • Posty: 244
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 10:09

Wt 06 sie, 2013 16:15

Pc world.kupujac sprzet z dostawa instalacja gratis.tylko trzeba sprawdzi szczegoly

happy3
Rozkręca się

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): Wt 01 kwi, 2008 20:50

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Powrót do Forum ogólne

cron