prawko

Pn 13 lis, 2006 23:36

Dokładnie tak jak mówi bary.
Nie trzeba wyciągać silnika, marka nie ma znaczenia.

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 14 lis, 2006 00:22

Co do śrób to tak czy siak proponowałbym zmienić na nowe, w każym motoryzacyjnym około 20 funciaków ,najlepiej brać Erlinga, stare mają to do siebie ,że łatwo można przeciągnąć gwint, naprawdę ciężko wyczuć kiedy już po gwincie a wtedy okaże się po jakimś czasie ,że robota od nowa... Narzędzia ,rzecz nabyta- jak coś to w lektryce i w mechanice mogę pomuc... Albo kupie auto z wyplutą uszczelką za 50 f ;)

mazi79
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 27 paź, 2006 10:44
  • Lokalizacja: Gateshead / Świnoujście

Wt 14 lis, 2006 17:54

Dzieki wszystkim za uwagi itd.,
Na ta chwile po konsultacjach z kilkoma znajomymi wychodzi na to, ze to raczej nie uszczelka. Poki co nie ma typowych objawow, plyn sie nie przedostaje do oleju i na odwrot, nie ma bialego dymu z wydechu. Wiec nie wiem skad oni wzieli ten pomysl z uszcelka (ubywalo mi plynu chlodniczego, ale dlaczego przywlili z grubej rury - uszczelka?).
Jutro odbieram dziewczyne z Doncaster, zobaczymy jak sie auto zachowa na trasie, bo jak do tej pory to glownie praca-dom-sklep.
Jestem laikiem jesli chodzi o motoryzacje i powiedzcie mi jedno - jesli to taka nieskomplikowana sprawa, to dlaczego w kilku warsztatach mi odmowiono, gdyz to za duza jak na nich naprawa?
W innych chca 1000-1200 funtow.
Dowiadywalem sie w Polsce - zaplacilbym gora 700-800 zl.
Pytaliscie co to za auto - Rover 75, z silnikiem 2.0 V6, wiec chyba dwie glowice sa z tego co wiem.
No nic, zobaczymy jutro po zrobieniu 400 km na autostradzie.

Adonis


Wt 14 lis, 2006 18:13

Podjedz do mnie jak masz po drodze to rzucę okiem, może gdzieś na trójniku wodnym na bloku zwiewa spod oringu- standardzik w roverach ;) Jak okaże się jakaś bździna to masz po problemie, konsultacja i pomoc wrazie co za darmochę :)

tel. 07858904458

mazi79
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 27 paź, 2006 10:44
  • Lokalizacja: Gateshead / Świnoujście

Wt 14 lis, 2006 22:21

bary napisał(a):Andy,jesli chodzi o uszczelke pod glowica to m-ka auta nie ma znaczenia.Moze sie roznic tylko sposobem rozbierania oraz szczegolami,o ktorych juz byla mowa(sroby jednorazowe oraz koniecznoscia rozpinania klawiatury

fajnie bary jesli masz walek rozrzadu w glowicy albo lepiej jezcze dwa walki napedzane lancuchem (oczywiscie pisze przykladowo)ale dla ciebie to sa drobne szczegoly jesli chcesz zobaczyc taki silnik rozebrac i poskladac to zapraszam mozesz niezle zarobic

Adonis napisał(a):Rover 75, z silnikiem 2.0 V6, wiec chyba dwie glowice sa z tego co wiem.

no wlasnie
mazi79 napisał(a):Podjedz do mnie jak masz po drodze to rzucę okiem, może gdzieś na trójniku wodnym na bloku zwiewa spod oringu- standardzik w roverach ;) Jak okaże się jakaś bździna to masz po problemie, konsultacja i pomoc wrazie co za darmochę


mazi masz racje trzeba to najpierw zobaczyc i ocenic ::aplauz

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Wt 14 lis, 2006 22:40

Andy-sa oczywiscie wyjatki.Tymbardziej w nowoczesnych autach.Generalnie chodzi o to samo.
Jak widac i opisuje to sam zainteresowany to nie chodzi wogole o uszczelke.
Jednakze jesli nawet to nie jest,az taka znowu filozofia dla kogos kto sie troche interesuje motoryzacja.
Rozrzad w silniku piecio cylindrowym ustawilem za pomoca srobokreta i logiki,kiedy znawca kombinowal dluzszy czas,a mi sie spieszylo.
Czasami wystarczy zdrowy rozsadek i po sprawie."Nie swieci garnki lepia."
Zycze powodzenia i troche luzniej,bo to nie powod do sprzeczek.

bary


Wt 14 lis, 2006 22:54

bary :) czasmi śrubokręt nie pomorze, nowoczesne silniki mają oprucz rolek prowadzących i napinaczy często napinacz w kształcie rurki (tzw. pirotechniczny), jak zrzucisz pasek to wystrzeli i już możesz go sobie na pamiątkę na półce położyć, a jest to cholernie drogi gips. Oprucz tego rozrząd ustawia się na kąty, musi być odpowiedni naciąg na napinaczu ,żeby nie zerwało paska albo żeby nie przeskoczył, bo jak zaworki zagrają o tłok to już po ptokach... Co do łańcucha to masz rację - prościzna, zaznaczasz znaki na kołach i do przodu... Nie dajcie sobie grzebać w silniku komukolwiek bez klucza dynamometrycznego, mści się po jakimś czasie ;) W sumie to już nie robię w zawodzie ale chętnie pomogę każdemu jak będziecie mieli jakiś problemik z mechaniką albo elektryką :roll: :)

[ Dodano: Wto 14 Lis, 2006 22:58 ]
Co do uszczelki to też bym nie przesądzał ,wystarczy ,że między kanałem wodnym a cylindrem puści i nie będzie ani śladu płynu w oleju ani oleju w płynie, dymić też nie będzie :) Ale gdybanie na odległość nic nie da więc możemy tak ciągnąć w nieskończoność :D

mazi79
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 27 paź, 2006 10:44
  • Lokalizacja: Gateshead / Świnoujście

Śr 15 lis, 2006 09:30

Zgoda Mazi79,sa rozne udziwnienia w nowej generacji silnikach.Pironapinacze rowniez i to juz bylby problem,ale to stosuje sie w pasach bezpieczenstwa,bo w silniku nie slyszalem,ale trudno o wszystkim wiedziec :wink:
Natomiast o kluczu dynamometrycznym oraz kolejnosci dokrecania srob(wymianie,jesli sa jednorazowego urzytku) juz wspominalem,bo to jest najistotniejsze.
Jak sie domyslam to dzielimy skore na niedzwiedziu.
Pozdrowki.

bary


Śr 15 lis, 2006 16:28

czy z provisional drive licence mozna jezdzic po wszystkich drogach w UK?kolega powiedzial mi ze w Irlandii jest zakaz dla autostrad,ktos wie cos na ten temat? nie moge nic znalezc na stronie dvla

Robert80
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 17:35

Śr 15 lis, 2006 17:51

dobra a co z insurance dla osoby z provinsional licence? za jakis samochod typu astra 96 1,4 benzynka za 200 pound? ile wynosilo by ubezpieczenie? moze ma ktos doswiadczenie z ubezpieczalniami?

Avatar użytkownika
Pavel_Muzyk
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): So 27 maja, 2006 16:35
  • Lokalizacja: North Shields/Torun

Śr 15 lis, 2006 19:50

Robert80 napisał(a):czy z provisional drive licence mozna jezdzic po wszystkich drogach w UK?kolega powiedzial mi ze w Irlandii jest zakaz dla autostrad,ktos wie cos na ten temat? nie moge nic znalezc na stronie dvla


U nas też osoba z provisional nie może jeździć po autostradzie - wyjątkiem jest jazda z instruktorem siedzącym obok.

Co do cen ubezpieczenia - najłatwiej będzie wysłac quote na stronie któregoś z ubezpieczycieli.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Śr 15 lis, 2006 22:05

mazi79 napisał(a):Co do łańcucha to masz rację - prościzna, zaznaczasz znaki na kołach i do przodu.

jest to jakas metoda oczywiscie ale sa wyjatki patrz np corsa 1.0
bary napisał(a):bo to nie powod do sprzeczek.

no pewnie ze nie :mrgreen:

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 15 lis, 2006 23:17

andy napisał(a):
mazi79 napisał(a):Co do łańcucha to masz rację - prościzna, zaznaczasz znaki na kołach i do przodu.

jest to jakas metoda oczywiscie ale sa wyjatki patrz np corsa 1.0
bary napisał(a):bo to nie powod do sprzeczek.

no pewnie ze nie :mrgreen:


ta dyskusja nie ma juz sensu :mrgreen:
spam' ujecie panowie :wink:

pzdr.

Avatar użytkownika
MaRySiA_GB
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Śr 15 lis, 2006 20:24
  • Lokalizacja: river side compound

Cz 16 lis, 2006 00:10

MaRySiA_GB napisał(a):
andy napisał(a):
mazi79 napisał(a):Co do łańcucha to masz rację - prościzna, zaznaczasz znaki na kołach i do przodu.

jest to jakas metoda oczywiscie ale sa wyjatki patrz np corsa 1.0
bary napisał(a):bo to nie powod do sprzeczek.

no pewnie ze nie :mrgreen:


ta dyskusja nie ma juz sensu :mrgreen:
spam' ujecie panowie :wink:

pzdr.


brawo marysia ;) ciekawe dywagacje, jak na Twoj pierwszy post :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 01 gru, 2006 01:16

a korzystajac z sytuacji,ze jest gadka o prawkach....mam pytanie ,czy ktos wie,jak w ogole wyrobic angolskie prawko i ile to kosztuje?
czy ktos z Was ma juz takie doswiadczenie za soba?
wdzieczna bym była..pzdr

Atom
Bywalec

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Cz 25 maja, 2006 16:16
  • Lokalizacja: northumberlandia

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do MOTO UK

cron