Prawo jazdy/Car insurance

Wt 21 lut, 2012 01:59

Witam!
Mam 18 lat, mieszkam w Anglii i zdecydowalem sie na zrobienie prawo jazdy, problem w tym ze nie wiem jak zaczac. Mam juz forme D1 i chce ja wyslac ale nie wiem co dalej i tego chce sie dowiedziec. Mam w planach uczyc sie kunsztu jazdy od mojego taty ktory ma prawo jazdy polskie(21 lat ma prawko), aby rozjasnic mi sytuacje prosze by ktos odpowiedzial mi na pytania:
1.Czy potrzebuje wykupywac insurance jezeli jezdze z ojcem
2.Jezeli tak to jak znalesc cos w rozsadnej cenie, bo jak patrzylem to okolo 4-10tysiecy funtow, na samego ojca wyszlo 500-700f.
z gory dzieki za pomoc

arthas1207
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2012 01:55

Śr 22 lut, 2012 23:14

nie wiem czy Ci wiele pomogę, ale jako że nikt jeszcze nie odpowiedział to napiszę co wiem.
Jakiś czas temu miałam ten sam problem i liczyłam, że po prostu w wolnej chwili jakoś się zgramy i kolega będzie mnie uczył jezdzić. Niestety dowiadując się po znajomych, ubezpieczenie w Anglii wykupuj się na osobę a nie samochód, tak więc jeśli dwie osoby będą prowadzić auto to muszą obie być wpisane i posiadać ubezpieczenie na nie. W momencie, jak masz tylko tymczasowe prawko są to koszta bardzo wysokie, i jak porównasz koszty to za lekcje w szkole jazdy wydasz podobnie (lekcje ok 18-20funi/h, a nie ma minimalnej ilości "wyjeżdżonych" godzin jak w Polsce).

Co do prawka. Jak już masz formularz to go wypełnij, przyklej zdjęcie, wez te (chyba) Ł50 i idz na pocztę. Wyślij i zapłac. Za jakieś dwa tyg przyjdzie prawko, na którym możesz jezdzić pod warunkiem, że z osobą towarzyszącą posiadającą prawko. Zapisz się na stronie dvla na egzamin teoretyczny w swoim lokalnym centrum egzaminacyjnym i tyle.
Powodzenia! :)

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Śr 22 lut, 2012 23:22

aha, co do ubezpieczeń to poszukaj na www.gocompare.com albo www.moneysupermarket.com - to porównywarki m.in ubezpieczeń samochodowych. Jeśli zależy Wam na niskch kosztach to polecam takich ubezpieczycieli jak elephant, admiral, czy tesco - jednak poczytajcie też ich "mały druczek" bo sporo dodatkowych kosztów jest ukrytych i robią się drogie w razie jakichkolwiek problemów.
Mam też gdzieś namiary na firmę ubezpieczeniowa z polską obsługą (chyba co-operative)- poszukam jesli chcesz.

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Pt 24 lut, 2012 21:21

witam was ja mam polska ubezpieczalnie a wlasciwie polskiego posrednika pol-plan podaje numer 02086723375 wszystko odbywa sie przez telefon moznazadzwonic aby dokonac samej wyceny bez obciazenia finansowego ..sprobujcie

Avatar użytkownika
sandra 25
Bywalec

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Cz 24 lis, 2011 11:02
  • Lokalizacja: Giżycko

So 25 lut, 2012 14:38

A ja powiem tak...tata niech sobie wymieni na prawko angielskie ...jego ubezpieczenie spadnie o wiele nizej,i wtedy Twoje ubezpieczenie nie bedzie takie zle.
Z polskim prawkiem jest wyzsze ubezpiecznie,nie kazda firma ubezpiecza...lepiej wymienic na angielskie,jak ktos nie wierzy niech sobie wpisze na compare .com najpierw z polskim prawkiem a pozniej z angielskim i zobaczy roznice w cenie!!
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

So 25 lut, 2012 14:40

I dodam jeszcze ze kwota ubezpieczenia zalezy od samochodu i gdzie parkujecie .

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron