Prawo jazdy w Newcastle...

Śr 16 maja, 2007 15:47

Siema! Mam przeogromna prosbe...
Zammierzam sie wybrac na kurs prawa jazdy. jestem zielony w tym temacie. Nie wiem co? gdzie? za ile? jak dludo? itd...
Czy jest ktos zorientowany i moglby mi krok po kroku opisac cala procedure?
Z gory wielkie dzieki ::aplauz
Pozdro :mrgreen:

Avatar użytkownika
Legia Warszawa
Weteran

  • Posty: 514
  • Dołączył(a): So 06 sty, 2007 16:16
  • Lokalizacja: 0-22...

Śr 16 maja, 2007 21:22

OK.

najlepiej sprawdz ten adres http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/index.htm
ja na tym bazowalem.

1. Skladasz aplikacje o provincional licence ktora po tygodniu powinna byc u ciebie.
2. Po otrzymaniu jej zaczynasz uczyc sie jezdzic.

Jesli umiesz jezdzic bo uczyles sie w polsce....zapomnij.

3. Nastepnym krokiem jest zdanie egzaminow Teoretyczngo i Praktycznego. Ja sie uczylem z ksiazki oficjalnej wydanej przez DSA z pytaniami i odpowiedziami i robilem testy na kompie. Masz opcje aby na egzaminie sluchac pytan po polsku ale jak znasz angielski to odradzam !! Mnie to jedynie irytowalo wiec zdjelem sluchawki i i tak mialem 35/35 poprawnych odpowiedzi z testu wielokrotnego wyboru. Aby zdac wystarczy 30. Druga czesc teorii to 14 dwuminutowych klipow video i naszym zadaniem jest klikniecie myszka w momencie w ktorym wystepuje zagrozenie na drodze. masz na to okreslony czas 5 sekund. Za klikniecie w pierwszej sekundzie masz 5 pkt za nieklikniecie 0 :) aby zdac wystarczy 44 na 75 pkt z tej czesci. Ja uczylem sie do tego z dvd wydanego przez DSA i mialem 69/75. Ogolnie uwazam ze teoria jest prosta o ile sie przygotujesz sumiennie. Koszt to 30 funtow.

4. Ja zaczalem kurs w szkole "brian's school of motoring" w North Shields poniewaz tu mieszkam imam blisko. Stawka to 15 funtow za godzine czyli bardzo tanio ale samochody kiepskie ( ja smigalem w nissanie micra) Jednak szkoly tej nie polecam !! wyjezdzilem 15 godzin ale mialem wrazenie ze moj instruktor stara sie mnie wydoic z kasy (bardzo kiepski progres) domyslam sie ze w wiekszosci bedzie podobnie.
Teraz ucze sie w szkole "Driving North" ktorej wlascicielem jest moj kumpel i jezdze mini cooperem. Egzamin praktyczny mam zabookowany na nastepny miesiac i mam nadzieje ze sie wyrobie !!

troche tego duzo ale podsumowujac:

teoria - mozesz przygotowac sie sam.

praktyka - nie wyobrazam sobie zdania nie majac instruktora.

Zaleca sie okolo 40 godzin aby zdac pomyslnie za pierwszym razem ale kwestia jest mocno indywidualna. niektorzy oblewaja po 80 lekcjach a niektorzy zdaja po 30. Jednak w krotszym czasie bardzo baaardzo zadko.

Jak czegos jeszcze nie wiesz - pytaj smialo.

POWODZENIA !

Avatar użytkownika
Pavel_Muzyk
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): So 27 maja, 2006 16:35
  • Lokalizacja: North Shields/Torun

Cz 17 maja, 2007 20:02

Dziekoweczka ziomus! :mrgreen:
bardzo mi pomogles!!! tylko myslalem ze to bedzie latwiejsza droga... Powiem Ci tak... jezdzilem rok po Warszawie i okolicach bez prawa jazdy, wiec praktyke nabylem wystarczajaca :) problem tylko z lewa stona... ale to wedlug mnie kwestia gora dziesieciu godzin...
dzieki za czas poswieczony przy pisaniu posta przez Ciebie! Doceniam to!
pozdro i powodzenia na drogach Wysp Brytyjskich ::aplauz

legia warszawa


Cz 17 maja, 2007 20:05

teraz juz zalogowany 8)
raz jeszcze dzieki...
Pozdro i powodzenia!

Avatar użytkownika
Legia Warszawa
Weteran

  • Posty: 514
  • Dołączył(a): So 06 sty, 2007 16:16
  • Lokalizacja: 0-22...

Cz 17 maja, 2007 21:05

To ze masz praktyke z polski w tym przypadku wyjdzie na twoja niekozysc. Pewne zasady tutaj sa KOMPLETNIE inne i zle nawyki nie pozwola ci zdac. nawet kierownica kreci sie po angielsku. Nie masz obowiazku brac kursu. Jednak polecam wez z 5 lekcji aby instruktor powiedzial ci co umiesz a czego nie. Na bank bedzie to dla ciebie zaskoczenie - tak jak dla mnie bylo.

Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Pavel_Muzyk
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): So 27 maja, 2006 16:35
  • Lokalizacja: North Shields/Torun

Cz 09 sie, 2007 00:01

A powiedzcie mi jezeli ktos ma caly kurs za soba tylko ,ze w polsce to moze go wykorzystac tutaj i isc tylko na egzaminy czy nasz kurs jest nie wazny, Pytam sie bo moja kobita probuje zdac w polsce i cos nie moze a zaniedlugo przylatuje do mnie i chcialbym aby moze tutaj zdala.

Vodun


Cz 09 sie, 2007 14:36

W UK nie ma obowiazku robienia jakiegokolwiek kursu. Aby otrzymac prawo jazdy trzeba zaaplikowac o provinsional driving licence, zdac egzamin z teorii, a po otrzymaniu certyfikatu zdanej teorii mozna przystapic do egzaminu praktycznego. Ba ! mozna nawet to zrobic w swoim wlasnym aucie !! A jesli takiego nie posiadamy, wtedy trzeba sie zglosic do jakiejs szkoly i wziac pare godzin z instruktorem a on umozliwi zdawanie w szkolnym aucie. DSA nie posiada wlasnych samochodow !!!!!!
Powodzenia

Avatar użytkownika
Pavel_Muzyk
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): So 27 maja, 2006 16:35
  • Lokalizacja: North Shields/Torun

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron