prosba

Wt 19 sie, 2008 21:17

szukam informacji na temat tych mieszkan z councilu , jak to dziala , ja narazie sie tam zarejestrowalem , mam numer , prosilem o polska ksiazeczke z informacjami jak to sie odbywa ale nie dostalem , mieszkam w blyth , pracuje tylko na dniowkach wracam o 18.00 i nie mam jak podejsc do tego councilu no bo juz jest zamkniety , jak to dziala przez internet ? moze ktos mi podesle jakiegos linka albo cos , dzieki

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

Śr 20 sie, 2008 13:23

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Śr 20 sie, 2008 21:19

Poczytaj sobie to:
http://www.polnews.co.uk/index.php/feli ... ffice.html

Na temat i na czasie. Nie wszystko takie kolorowe jak ‘Your Choice Homes' maluje przed Polakami - wystarczy niekompetenta (niechętna Polakom?) obsługa.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 22 sie, 2008 21:05

mike napisał(a):http://www.yourchoicehomes.org/projector/page/cbl-home

Ale on mieszka w Blyth ;)
W razie watpliwosci - manager+tel. do Home Office.
Ich obowiazkiem jest pomagac. Nie pomagaja? Skarga pisemna. Zbyt czesto Polacy chowaja glowy w piasek i mowia: "tak, doniose".
Jesli macie odbebniony rok i "niebieski swistek" - ich - za przeproszeniem - zasranym obowiazkiem jest traktowac Was powaznie.

rebelradiator


So 23 sie, 2008 06:17

Co ma jakis niebieski swistek albo rok przepracowany w uk do otrzymania mieszkania z councilu?
Powiem krotko=nic.
Wazna jest rejestracja w HO,payslipy z pracy lub umowa,umowa o wynajem mieszkania oraz dwie referencje.
Reszte pozostaw moze w spokoju,choc dlugosc zamieszkiwania pod jednym adresem nie jest bez znaczenia.
Natomiast jesli chodzi o staranie sie o mieszkanie to roznie to wyglada w roznych councilach.Np.w YCH sa do wypelnienia aplikacje,ktore mozna wyslac poczta wczesnie znajdujac odpowiednie mieszkanie/dom w poniedzialkowym chronicl'u.
Musisz zadzwonic lub porosic kogos,aby sie dowiedzial,jak to funkcjonuje w Twoim council'u i wtedy dzialac.Mysle,ze sa w Blyth osoby,ktore mieszkaja w councilowskich lokalach i mogliby Ci w jakis sposob pomoc.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 25 sie, 2008 08:17

w blyth mieszka niewielu polakow , tych ktorych znam tez staraja sie o mieszkanie z councilu i juz czekaja 3 lata , ja dopiero polroku , tutaj w blyth sa tanie mieszkania i jakos miasteczko rusza w kierunku rozbudowy , przebudowuja rynek ,zajeli sie plaza bo tez nie bylo za ciekawie , tez jest duzo anglikow nie pracujacych z dziecmi i moze dlatego polacy sa ostatni na liscie i niektorzy tak dlugo czekaja , polacy sobie jakos radza a anglicy maja w dupie i zyja z dzieci bo panstwo im placi , ja bede sie staral caly czas a moze sie uda dostac bo pracuje sam a teraz mam dziecko i moja zonka nie pracuje teraz bo zajmuje sie dzieckiem , dzieki za wszelkie info

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

Pn 25 sie, 2008 08:33

Radze sprobowac w innych councilach tez,bo co kilka mozliwosci to nie jedna ;)
Osobiscie czekalbym do dnia dzisiejszego,gdybym czekal nadal w jednym councilu.Po poltora rocznym oczekiwaniu zlozylem do drugiego i po 5 m-cach dostalem dom.Tak jak juz napisalem w temacie kazdy council rzadzi sie innymi prawami.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 25 sie, 2008 10:32

a my czekamy juz ponad dwa lata, zarowno w Gateshead, Newcastle, South Tynesiade jak i North Tyneside... znajomi juz dawno pourzadzani w swoich coucilach... a my czekamy... i czekamy..................................... ::placz

Avatar użytkownika
pufcik
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): N 17 lut, 2008 20:05

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron