Proszę o poradę

N 25 lis, 2012 22:02

Dostałam formularz z policji z prośbą o odesłanie danych osoby kierującej pojazdem który przejechał na czerwonym świelte (request for information to identify driver of vechicle) w co trudno mi uwierzyć. . Prawdopodobnie zarejestrowała to kamera (stalo się to na Durham road w Gateshead przy straży pożarnej gdzie jest kamera (przypuszczam że na światłach skręcałam w prawo i czekając aż samochody z naprzeciwka przejadą zjechałam z jezdni gdy światlo się już zmienilo).

Tak czy siak po odesłaniu danych odeślą mi fixed penalty notice z 3pkt i £60pkt. Problem w tym ze mam polskie prawko a nie mam counterpart z moim prawkiem czyli tej wkadki w która mogli by wpisać mi punkty. Czy ta sprawa zostanie skierowana do sądu?? Czego mogę się teraz spodziewać? Czy będę musiała to zgłosić do ubezpieczalni a jeśli tak to kiedy?? Myślałam nawet aby skłamać i wypełnić że to nie ja prowadziłam pojazdem tylko np jakas moja koleżanka z polski która była na wakacjach u mnie ale to bardzo ryzykowne.

Proszę o wszelkie porady na ten temat, szperałam trochę w internecie ale wypowiedzi się nie pokrywały.

Dziękuję

Asia84
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): Śr 24 mar, 2010 17:23

Pn 26 lis, 2012 08:30

Asia84 napisał(a):po odesłaniu danych odeślą mi fixed penalty notice z 3pkt i £60pkt. Problem w tym ze mam polskie prawko a nie mam counterpart z moim prawkiem czyli tej wkadki w która mogli by wpisać mi punkty.


Jako wielokrotny recydywista zapewniam cię ,że nic ci nie grozi oprócz mandatu mimo polskiego prawka i braku wkładki. :)

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Pn 26 lis, 2012 15:52

Przejrzalo 50 osób i jedynie jedna osoba skłoniła się coś pomóc. Chce wysłać do dvla formularz z prośba o wysłanie wkładki wtedy wbiją mi punkty tam i mandat £60. Jesli sprawa pojdzie do sadu to mandat moze byc wyzszy z powodu kosztow sadowych?
Pozatym obawiam sie jesli bedzie to rozstrzygane w sadzie to stanowic to bedzie w przyszlosci problem z ubieganiem sie o obywatelstwo.

Co Pan recydywista sądzi o tym? Czy nie łatwiej się ubiegać o wkaldkę. NO i jak z ubezpieczalnią? Jak ma się polskie prawko to nie ma puntów a jak wkładkę to trzeba te punkty wpisać przy wycenie ubezpieczenia zgadza się czy nie??

Dzięki

Asia84
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): Śr 24 mar, 2010 17:23

Pn 26 lis, 2012 16:04

Jak dostaniesz fixed penalty notice to wypisz go, wpisz dane konta bankowego, odeślij i po sprawie.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pn 26 lis, 2012 16:07

nie przezywaj przyślą ci mandat i nic po zatym.

przybysz52
Bywalec

  • Posty: 110
  • Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 20:30

Pn 26 lis, 2012 17:32

Stawiam kratę ,że przyślą ci kwity na pogawędkę czterogodzinną i nawet nie dostaniesz punktów. Poza tym nie wezwą cię do sądu za "czerwone" jeśli wyślesz uzupełniony "request for information to identify driver of vechicle" - wiem z autopsji :) więc głowa do góry i czekaj na papiery odnośnie szkolenia dla piratów drogowych ;P

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wt 27 lis, 2012 20:22

Dziękuje wszystkim za odpowiedz, z mojej strony zamykam temat.

Asia84
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): Śr 24 mar, 2010 17:23

Pt 30 lis, 2012 09:41

Jezeli jeszcze chcesz zyskac na czasie to przy wypelnianiu nie podaj numeru prawka to znowu ci odesla papiery do poprawki.Potem mozesz jeszcze czegos nie wpisac,ja mialem kiedys zdjecie w styczniu a dopiero zaplacilem w kwietniu.A i tak sie skonczylo na zaplacie chyba 60 funi bo to za predkosc,i poszedlem na ten kurs zeby sie nie czepiali a mam polskie prawko!Punktownapewno nie dostaniesz.Pozdrawiam

Avatar użytkownika
ogrod
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Pt 11 cze, 2010 16:34
  • Lokalizacja: Birtley,Walbrzych

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK

cron