Przedszkola w Gateshead...

N 06 maja, 2007 22:59

Kochani mam pyt. Mam syna, ma 3latka chce za miesiac sprowadzic go i żone. Chcialbym sie was spytac czy ktos ma dziecko w jakims przedszkolu w Gateshead a jak tak to w jakim i ile trzeba za nie zapłacic!? od ktorej do ktorej dziecko moze przebywac w takim przedszkolu i jak wasze dzieci sie zaklimatyzowały. Dziekuje za odp.

DarRo


Śr 23 maja, 2007 22:56

Nasz syn - od kwietnia 4 latek - od lutego uczęszcza do żlobko/przedszkola (tak to nazywam, ponieważ chodzą tam też młodsze dzieci). Miejsca były tylko na "turę popołudniową" więc chodzi na 1.30 do 5.00 od poniedziałku do piątku. Mamy dofinansowanie z urzędu, ponieważ ma więcej niż 3 lata ( a takie dzieci mają prawdopodobnie prawo do bezpłatnych godzin w przedszkolu). O formalności same zadbały panie w przedszkolu. Płacimy Ł136/m-c. Przedszkole znajduje się niedaleko Leisure Centre. Może nie robi imponujacego wrażenia, ale panie są bardzo miłe.
Syn mimo bariery językowej nie ma problemów w kontaktach z personelem i pozostałymi maluszkami. Dobrze się tam bawi i przy okazji uczy.

Ik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 20:58
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 20 lip, 2007 06:24

Witam,
mam pytanie do IK, czy chodziliście na początku z dzieckiem? Czy od razu rzuciliście Go na głęboką wodę. Czy tu w Polsce miał jakieś doświadczenia przedszkolne?
Pozdrawiam

ursa
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 16:11
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 20 lip, 2007 19:45

Syn nie chodził w Polsce do przedszkola. Ma dość przebojowy charakter, nie boi się nowych miejsc, więc miałam nadzieję że zostawiając go w przedszkolu jakoś sobie poradzi. Pierwszego dnia moglam z nim być przez godzinę. Po godzinie wyszliśmy oboje. Następnego dnia zostal sam, ale zrobił niezłą "zadymę". Jak wychodziłam tupał i wrzeszczał a panie trzymały go za ręcę. Myślałam że zdemoluje przedszkole. Kazyły mi wyjść. Później okazało się, że po chwili uspokoił się i bawił cały czas. Lubi tam chodzić i szkoda mi, że już kończymy, bo zaczynamy szkołę od września.
Mam jeszcze 2,5 latka "w kolejce", ale to inne dziecko i czasem się zastanawiam jak się zachowa jak będę go chciała zostawić w przedszkolu. Mam nadzieję, że obserwuje brata i wie, że mama zawsze po niego przyjdzie do przedszkola :)

Ik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 20:58
  • Lokalizacja: Gateshead

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE

cron