Przeglądarka int. + strumień video

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pt 29 sie, 2008 20:40

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad srumieniem video w przeglądarkach internetowych. Mianowicie - mam kompa przedwojennego to fakt - AMD 1200mhz 1ghz pamięci i Voodoo3 16mb. Zdaje sobie sprawę ze to niezły komp:) ale jeśli oglądam filmy uprzednio ściągnięte nieważne czy avi czy rmvb wszystko chodzi oki(nie tnie) natomiast jesli odpale strumień video i wybiorę opcję full screan to zaczyna mi masakryczne ciąć. Nie jest to spowodowane na bank opóźnieniami download'ingu bo zawsze daje mu czas wyprzedzenia jakieś tam 10% a poza tym na małym ekranie chodzi normalnie. Wczoraj np. oglądałem Death race(dość dobry) i odziwo nie ciął mi wcale. Moje pytanie to :
1) Jak sprawdzić rozszerzenie aktualnie oglądanego strumienia??
2) Czy ma to związek z rodzajem aplikacji odtwarzającej dany strumień?? Jeśli tak jakiej aplikacji uzywacie?? Może ktoś ma podobnego monstera i już temat przerobił??

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pt 29 sie, 2008 22:52

hursamir napisał(a):Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad srumieniem video w przeglądarkach internetowych. Mianowicie - mam kompa przedwojennego to fakt - AMD 1200mhz 1ghz pamięci i Voodoo3 16mb. Zdaje sobie sprawę ze to niezły komp:) ale jeśli oglądam filmy uprzednio ściągnięte nieważne czy avi czy rmvb wszystko chodzi oki(nie tnie) natomiast jesli odpale strumień video i wybiorę opcję full screan to zaczyna mi masakryczne ciąć. Nie jest to spowodowane na bank opóźnieniami download'ingu bo zawsze daje mu czas wyprzedzenia jakieś tam 10% a poza tym na małym ekranie chodzi normalnie. Wczoraj np. oglądałem Death race(dość dobry) i odziwo nie ciął mi wcale. Moje pytanie to :
1) Jak sprawdzić rozszerzenie aktualnie oglądanego strumienia??
2) Czy ma to związek z rodzajem aplikacji odtwarzającej dany strumień?? Jeśli tak jakiej aplikacji uzywacie?? Może ktoś ma podobnego monstera i już temat przerobił??


AD.1
Strumień wideo najczęściej jest zakodowany w formacie MPEG-2, MPEG-4 lub innych formatach stosowanych do realizacji mediów strumieniowych w sieci Internet, takich jak WindowsMedia WMV lub RealVideo.
AD.2
w zaleznosci od rodzaju strumienia, przegladarki maja zainstalowane pluginy i dobieraja aplikacje automatycznie lub prosza o zainstalowanie odpowiedniej

Dlaczego przycina na duzym okienku??

Czesto zdaza sie tak ze rozciagniecie obrazu na pelny ekran przy streamingu zmienia jego rozdzielczosc i jakosc w zwiazku z czym wymaga lepszego lacza internetowego niz w przypadku malego okienka.
Dzieje sie tak np. na itvp gdzie mozna wybrac jakosc 70 kbps albo 700kbps i jednoczesnie zmienia sie rozmiar ogladanego programu. No i oczywiscie wplyw ma tez rodzaj kompresji.


FILM NA DYSKU:

Dysk: odtwarza
Procesor: dekoduje i wysyla do k. graficznej za posrednictwem RAM

STREAMING

Dysk: zapisuje dane z neta do folderu tymczasowego + jednoczesnie odtwarza
Procesor: odpowiedzialny za polaczenie internetowe, zapisanie na dysk, dekodowanie i wysylanie do k. graficznej - 2x wiecej operacji

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 02:14

Dzieki nemec. Ale jak sprawdzic rozszerzenie danego strumienia czy to jest rm czy cos innego?? Probowalem Wireshark'iem ale oprocz informacji typowych dla warstwy 2 i 3 nie jestem w stanie otrzymac zadnej informacji na temat rozszerzenia danego pliku (mozliwe ze nie wiem jak to sprawdzic:))

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 30 sie, 2008 06:40

Moze to glupie, ale ja tez tak kiedys mialem i problem tkwil w tym, że mialem jakis ciulowy kodek od mpeg4. Odinstalowalem, zainstalowalem jakis nowy i wszystko bylo pieknie.

Vodun


So 30 sie, 2008 07:45

hursamir napisał(a):Dzieki nemec. Ale jak sprawdzic rozszerzenie danego strumienia czy to jest rm czy cos innego?? Probowalem Wireshark'iem ale oprocz informacji typowych dla warstwy 2 i 3 nie jestem w stanie otrzymac zadnej informacji na temat rozszerzenia danego pliku (mozliwe ze nie wiem jak to sprawdzic:))


WInshark to kontynuacja Ethereala do analizy pakietow. Ja w ten sposob sprawdzam czy nie mam syfa jakiegos w kompie.

Czy to wazne jakie rozszerzenie masz w streamingu??

Jak slucham radia przez internet to poprostu klikam prawym klawiszem w WMP i mam wszystkie informacje we wlasciwosciach.....

Nigdy nie interesowalo mnie jakie rozszerzenie jest na streamingu... Przegladarka zawsze sama dobierala odpowiedni kodek zarowno pod WINDA jak i LINUXem.

Chodzi ci o jakis konkretny przyklad??

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 12:32

Ważne bo znając rozszerzenie danego pliku mogę kontolować aplikację którą będę odtwarzał dany stream. Co ciekawe, otworzyłem strumień video i zostawiłem go na kilka godziń pozwalając na dociągniecie pliku do końca. Jednak pomimo iź plik się dociagnął cały po przełączeniu na full ekran nadal tnie jak wcześniej. Wyklucza to tym samym załoźenie iż mam za słaby sprzęt na odpalenie streamu. Wydaje mi się że chodzi tu o flesh'a. Nie wiem może coś mam źle ustawione. Konkretny przykład - prosze bardzo - film Wanted z Angeliną Juline(ona jest po prostu świetna :)) http://www.megavideo.com/?v=FVGEH7J5
Jak widać nie ma możliwości odczytania co to za strumień. Swoją drogą polecam ww film. Daj znać jak chodzi u Ciebie. Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 30 sie, 2008 12:46

hursamir napisał(a):Ważne bo znając rozszerzenie danego pliku mogę kontolować aplikację którą będę odtwarzał dany stream. Co ciekawe, otworzyłem strumień video i zostawiłem go na kilka godziń pozwalając na dociągniecie pliku do końca. Jednak pomimo iź plik się dociagnął cały po przełączeniu na full ekran nadal tnie jak wcześniej. Wyklucza to tym samym załoźenie iż mam za słaby sprzęt na odpalenie streamu. Wydaje mi się że chodzi tu o flesh'a. Nie wiem może coś mam źle ustawione. Konkretny przykład - prosze bardzo - film Wanted z Angeliną Juline(ona jest po prostu świetna :)) http://www.megavideo.com/?v=FVGEH7J5
Jak widać nie ma możliwości odczytania co to za strumień. Swoją drogą polecam ww film. Daj znać jak chodzi u Ciebie. Pozdro



Ja mam kompa:
Procesor Sempron 3600+
2 GB RAM DUAL
grafika Ati Radeon X1650

Przegladarka Firefox z zainstalowanym Flash 9.0.124.0

i nic na full screen nie zacina


ps. w ustawieniach flash mam wlaczone hardware acceleration

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 13:51 ]
jak cos to pisz mi na GG 3481771

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 13:11

Ja mam kompa:
Procesor Sempron 3600+
2 GB RAM DUAL
grafika Ati Radeon X1650

Przegladarka Firefox z zainstalowanym Flash 9.0.124.0

i nic na full screen nie zacina


ps. w ustawieniach flash mam wlaczone hardware acceleration

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 13:51 ]
jak cos to pisz mi na GG 3481771


Akceleracje sprzetową mam załączoną. Nie mam gg, jeszcze nie zainstalowłem Kadu:) Pobawię się jeszcze i jak coś dam znać choć ciemno to widzę. W każdym bądz radzie dzięki nemec

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 30 sie, 2008 13:14

hursamir napisał(a):
Ja mam kompa:
Procesor Sempron 3600+
2 GB RAM DUAL
grafika Ati Radeon X1650

Przegladarka Firefox z zainstalowanym Flash 9.0.124.0

i nic na full screen nie zacina


ps. w ustawieniach flash mam wlaczone hardware acceleration

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 13:51 ]
jak cos to pisz mi na GG 3481771


Akceleracje sprzetową mam załączoną. Nie mam gg, jeszcze nie zainstalowłem Kadu:) Pobawię się jeszcze i jak coś dam znać choć ciemno to widzę. W każdym bądz radzie dzięki nemec



hmmm.... a moze drivery do grafiki cos nie ten tego??

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 13:33

hmmm.... a moze drivery do grafiki cos nie ten tego??


A jak to sprawdzić?? Ja nawet nie wiem co mam zainstalowane. Ubuntu

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 30 sie, 2008 13:38

hursamir napisał(a):
hmmm.... a moze drivery do grafiki cos nie ten tego??


A jak to sprawdzić?? Ja nawet nie wiem co mam zainstalowane. Ubuntu



w Ubuntu bodajze wchodzilo sie w zaawansowane opcje sterownikow i wybieralo akceleracje, powinny byc jakies drivery do 3dfx tam. jutro ci to sprawdze dokladnie bo zaraz znikam

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Wt 02 wrz, 2008 08:23

Sprawdziłem i wyglada na to że mam zaistalowane. Po dopisaniu do xorg.conf ilości pamięci komp przyspieszył ale bawiłem się dalej no i teraz zwolnił:) Ogólnie doczytałem się problemu flesha i mozliwości instalacji flash-nonfree ver.9.0.48.0.2. Ma obniżać zuzycie procka podobno. U mnie po instalacji w przeglądarce wywala -
Default Plugin
File name: libnullplugin.so
The default plugin handles plugin data for mimetypes and extensions that are not specified and facilitates downloading of new plugins
Podczas inst. wywala problem z inst. plugin'ów do przeglądarek. Teraz są wakacje nie chce mi się nad tym zastanawiać:) Pozdro

[ Dodano: Nie 07 Wrz, 2008 04:06 ]
Zainstalowaem flasha 9 i niby jest mniejsze zuzycie procka niz na 10 ale nadal tnie. Chyba nie wydusze godnego streamu na tej maszynie. Zastanawiam sie nad instalacja gentoo. Moze wtedy. Zobaczymy

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do HOBBY UK

cron